Geleneksel Tıraş Forumları
klasik tıraşa ilk adım - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: FORUM (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Forum: Forum Tanışma (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Konu Başlığı: klasik tıraşa ilk adım (/showthread.php?tid=8793)

Sayfalar: 1 2 3

klasik tıraşa ilk adım - gökbörü - 03/12/2017

Forum ahalisine selamlar. İlk defa klasik tıraşa başlayacağım için internetten yaptığım araştırmalar sonucu bu güzel insanların bulunduğu güzel forumu keşfettim ve biraz okuma/araştırma sonucu bir kaç malzeme alışverişi yaptım. Biraz tez canlı olduğumdan ve ilk tıraşımı da klasik tıraş aletleriyle yapmak istediğimden aceleyle aşağıda resmini paylaştığım ürünleri aldım. Hemen eve gelip foruma üye olup, daha denemeden bu konuyu açıyorum. İllaki daha bir çok eksiğim vardır, bunları da sizin değerli yorumlarınızı okuyarak tamamlamaya çalışacağım.

Aldığım ürünlerin ilgili başlıklarını biraz okudum, okumaya da devam edeceğim ama özellikle sizin görüş ve tavsiyeleriniz olur da yazarsanız okumaktan memnun olurum. Ürünleri genel olarak kolay bulunabilirlik ve fiyat/performans oranına göre seçerek almaya çalıştım. Kullandıktan sonra tekrar tecrübelerimi paylaşmaya çalışacağım. Acemilikten konuyu yanlış yere açtıysam kusuruma bakmayın, saygılarımla.

33cck5h.jpg

klasik tıraşa ilk adım - rating - 03/12/2017

Hoşgeldiniz komşum, gayet yeterli bir set yapmışsınız başlangıç için. Jilet çeşitlerini artırırsınız farklı markalardan küçük paketler alarak.

Adminler doğru yere taşıyacaktır başlığı. Keyifli tıraşlar.

RE: klasik tıraşa ilk adım - F_16 - 03/12/2017

Gazaniz mubarek olsun Smile Hosgeldiniz sefalar getirdiniz. Baslangic olarak iyi set olmus Big Grin

klasik tıraşa ilk adım - FurkanErdem - 03/12/2017

Hoş geldiniz. Keyifli forumlar, konforlu tıraşlar dilerim.

RE: klasik tıraşa ilk adım - pilotic - 03/12/2017

Hoşgeldiniz. İlk tıraşınızınızı mı olacaksınız ben mi yanlış anladım?

klasik tıraşa ilk adım - Eskiuyebyr - 03/12/2017

Hoşgeldiniz, WS benim de ilk tıraş aletimdi.
Bu aralar tartışılan bir alet olsa da f/p olarak fena değildir. Elinizdeki jiletler ile begenmezseniz, bir marketten Permasharp alıp denemenizi tavsiye ederim.
Fırçanızı da uçları iyice yumuşamadan cildinize çok bastirip uzun süre fırçalamanızı önermem. Tahriş edebilir.
Keyifli tıraşlar ...

RE: klasik tıraşa ilk adım - jegal - 03/12/2017

@gökbörü Hoşgeldiniz gayet güzel bir set zamanla jilet seçeneklerini arttırmanı öneririm bu klasik tıraş keyifli bir işdir . tabi bıyığıda önem vermek lazım özellikle genç atsızlarda sarkık bir bıyık modeli vardır türk geleneğinde bıyığın yeri farklıdır

RE: klasik tıraşa ilk adım - gökbörü - 03/12/2017

(03/12/2017, Saat: 20:48)rating Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz komşum, gayet yeterli bir set yapmışsınız başlangıç için. Jilet çeşitlerini artırırsınız farklı markalardan küçük paketler alarak.

Adminler doğru yere taşıyacaktır başlığı. Keyifli tıraşlar.

Hoşbulduk, teşekkür ederim. Ws jiletin yanına denemek için derby extra aldım, denk geldikçe farklı markalardan da almaya devam edeceğim.

(03/12/2017, Saat: 21:12)F_16 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gazaniz mubarek olsun Smile Hosgeldiniz sefalar getirdiniz. Baslangic olarak iyi set olmus Big Grin

Teşekkür ederim, hepsi 50-60 lira civarına denk geldi. Eğer cildim çok kötü tepki vermezse daha kaliteli ürünler de alacağım.

(03/12/2017, Saat: 21:29)FurkanErdem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoş geldiniz. Keyifli forumlar, konforlu tıraşlar dilerim.

Teşekkürler.

(03/12/2017, Saat: 21:40)pilotic Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz. İlk tıraşınızınızı mı olacaksınız ben mi yanlış anladım?

Hocam ben yanlış ifade ettim. 27 yaşındayım liseden beri tıraşla ilgili sıkıntılarım var. Denemediğim tek klasik tıraş kalmıştı.

(03/12/2017, Saat: 21:58)bayercy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz, WS benim de ilk tıraş aletimdi.
Bu aralar tartışılan bir alet olsa da f/p olarak fena değildir. Elinizdeki jiletler ile begenmezseniz, bir marketten Permasharp alıp denemenizi tavsiye ederim.
Fırçanızı da uçları iyice yumuşamadan cildinize çok bastirip uzun süre fırçalamanızı önermem. Tahriş edebilir.
Keyifli tıraşlar ...

Teşekkürler. aslında yuma alacaktım ama gözüme pek hoş görünmedi. Denk geldikçe bütün markaların jiletlerinden alıp deneyeceğim, tavsiyenizle Permasharp'a öncelik vereceğim. tavsiyenizi dikkate alacağım.

Cildim ince ve hassas bir tipte, sakallarım da sert ve sıkı. Özellikle çene altı, boyun bölgemde farklı yönlere doğru sakal çıkan bölgeler var. Umarım biraz rahatlarım artık.

RE: klasik tıraşa ilk adım - Ferman - 03/12/2017

Hosgeldiniz, bende 1,5 ay once hemen hemen ayni setle baslamistim, nacizane benimde tavsiyem daha kaliteli sete gecmek icin benim gibi acele etmeyin Smile

RE: klasik tıraşa ilk adım - gökbörü - 03/12/2017

(03/12/2017, Saat: 22:53)Ferman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hosgeldiniz, bende 1,5 ay once hemen hemen ayni setle baslamistim, nacizane benimde tavsiyem daha kaliteli sete gecmek icin benim gibi acele etmeyin Smile

Ben de biraz hevesliyim aslında ancak umduğum gibi tıraş konforuna ve isyan etmeyen bir cilde sahip olursam daha fazla yatırım yapabilirim. bu giriş seviyesi ürünlerle bile ufak da olsa bir düzelme yaşarsam hepsinin en kalitelilerinden aldığımda ortaya çıkacak sonucu merak ediyorum.