Geleneksel Tıraş Forumları
İNCELEME: Bronz Yintal - Agresif Çinli - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Parçalı Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Konu Başlığı: İNCELEME: Bronz Yintal - Agresif Çinli (/showthread.php?tid=8795)

Sayfalar: 1 2 3 4

İNCELEME: Bronz Yintal - Agresif Çinli - izbe - 03/12/2017

Açıkça söylemek gerekirse "en son ne aldınız" a fotosunu attığımda bu aletin diğer forum dostları tarafından da bu kadar takip edildiğini bilmiyordum. Sadece dolabımda bir de ucuz bronz bir çinli bulunsun mantığı ile yapılmış bir alışverişti benimkisi.

Ama gerek özelden gerekse açıktan selam gönderen ve yorum isteyen kronolojik sırası ile @dikdik_s hocam; @marek hocam; @corpus36 Başkanım; @bekvural hocam; @AKadir Üstadım; @onurcakmak Üstadım ın yazılarını görünce inceleme farz oldu edası ile iş bu kelimeleri sizlerle paylaşayım istedim.

Daha detaylı bir incelemeyi yaklaşık bir-bir buçuk aydır büyük bir beğeni ile kullandığım Att Windsor için yapmayı planlarken nasip Yintal a imiş.

Aleti 11/11 deki aliex. elektronik alışverişimin tutarını 100 usd ye tamamlamak (ve ilave indirim çeki alabilmek) için aldığımı da ayrıca itiraf etmeliyim.

Alet sarı bir karton kutu içinde siyah tüyümsü bir plastik yatağın içinde geliyor.

o64XE7.jpg

Kutunun arkasında kare kod ile bir yönlendirme var ama nereyi adresliyor denemedim. Muhtemelen resmi internet siteleridir diye tahmin ediyorum.

lb5qEE.jpg

Yintal markasının arkasında yer alan firmanın ismini felan görüyoruz. Açıkçası detaylı bir araştırma yapmadım, kimdir? kimlerdendir? ne üretirler? Son ticaret sicil gazetelerinde ne gibi değişiklik yapmışlar? çok da fifi diyerek aleti incelemeye koyulalım.

(İşte bu kısmı çok seviyorum Big Grin ) Alet totalde 114 gram. Aliex deki sayfalarında 112 gram olduğu ifade ediliyor. Ama benim terazimde 114 gram geldi. Ya alet Çinden Türkiye ye gelirken 2 gram aldı. Ya da 870 rakımlı Ankara da basınçtan etkilendi bilemiyorum.

V3W9EP.jpg

Kişisel sınırım olan 120 gram ın altında olması gayet güzel olan aletin ağırlığının ana kısmını doğal olarak 82 gram ile sap oluşturuyor. 32 gram başlık ise gayet ideal.

nJ0QER.jpg
vJW6Zp.jpg
1GO6NG.jpg
LO5lQb.jpg

Tutuş gayet etkili ve dengeli. Sap ın deseni minik baklavalar. Aradaki yatay boşluklar da gayet etkili. Sapı ben AS-D2 nin sapına inanılmaz benzettim.

POJ1Q7.jpg

Alette üretimden kaynaklı çapaklar ve yüzeysel kozmetik bozuklukları göze çarpıyor. Çok rahatsız edici mi? Bence değil. Sonuçta 10 dolarlık fiyatı ile hedeflenen kitle ve amaç belli.

rJz5E1.jpg
7y3aAa.jpg

Gelelim incelememizin ana temasına. Nasıl tıraş ediyor a.

Doğruyu söylemek gerekirse Yumuşak bir alet bekliyordum. Şimdiye kadar Çinden ne zaman double edge safety razor alsam her zaman mild ya da aşırı mild gelmiştir.
Ancak bu alet beni inanılmaz şaşırttı. Alet bildiğiniz orta/orta-üst agresif klasmanında.

Aleti derby Premium ile denememe rağmen üç lokal kesik ve birkaç nokta kanama ile tamamladım tıraşımı. Bunu beğenmediğimden dolayı değil beklemediğimden dolayı yaptığımı belirtmek istiyorum. 3 günlük sakalımı daha birinci perdede halletti sağolsun.

Bu agresiflik bir r41 dengesizliğinde ve doyumsuzluğunda değil, tamamı ile kararında bir agresiflik. Alışmış bir el ile harika tıraşların habercisi olan bir agresiflik. Tatlı ve olgun bir agresiflik bu.

Yukarıda da anlatmaya çalıştığım üzere alet 10 dolarlık fiyatının çok ama çok üzerinde bir performans gösterdi ve dolapta yer almayı kesinen haketti.

Aletin jilet tutuşunu ve tarak-jilet açıklığını mümkün olabildiğince fotoğraflamaya çalıştım. Jileti tutuşu gayet iyi. Jileti tam tutuyor. Herhangi bir esneme, çıtırdama yok.

1GO6G1.jpg
vJW6JO.jpg
o64X6o.jpg

Son sözlere gelince: Bu aleti geleneksel tıraşa yeni başlayacak arkadaşlarıma değil, belirli bir el alışkanlığına erişmiş arkadaşlarıma öneriyorum. Ve bu önerim şiddetli bir öneri olacak. Çünkü gerçekten gerek fiyatı gerekse tıraşta verdiği bir tat ile alınmayı hakeden bir alet bu.

Saygı ve sevgilerimle.

Murat A. / Aralık '17 / Ankara

RE: İNCELEME: Bronz Yintal - Agresif Çinli - Ferman - 03/12/2017

Gecen persembe bu aletin gumusunden bende siparis verdim, bende merak ediyorum.

İNCELEME: Bronz Yintal - Agresif Çinli - kokopelli - 03/12/2017

Bana da geldi geçen haftalarda bu bronz Yintal. Agresif değil mi hafiften? Tatlı bir ağırlığı var. Ben acemiyim ama, merakla bekliyorum tecrübeli ellerin bulgularını.

SeckinB

RE: İNCELEME: Bronz Yintal - Agresif Çinli - pilotic - 03/12/2017

@izbe diğer tarafta çok kalabalık etmeyeyim diyerek hayırlı olsun dememiştim. Burada yazayım, öncelikle hayırlı olsun. Yeni birşey çıkmış mı diye aliexpress, ebay ve değişik tıraş sitelerine boş kaldıkça bakıyorum ben. Yalnız değilmişim ona sevindim Smile.

RE: İNCELEME: Bronz Yintal - Agresif Çinli - dikdik_s - 03/12/2017

Abi ATT windsorden hemen sonra bunun incelemesini yapmasaydın be agam.
Adam mercedes s kasadan inmis, sansanyong incelemesi yazıcam diyor. Yapma babis arada biraz yuru bi otobus dumanı cek sokakta, sonra bin sansanyong a. Smile

Saka bir yana yintalın bu modeli maggards v3a kafa kopyasımıydı arkadaslar ben mi karıstırıyorum.

RE: İNCELEME: Bronz Yintal - Agresif Çinli - Tahir - 03/12/2017

@izbe üstad
Siz yine incelemenizi Att Windsor için yapın..
Yintal’ı çok duyduk emeğinize değsin kabak tadı vermesin Smile

RE: İNCELEME: Bronz Yintal - Agresif Çinli - arandur - 03/12/2017

(03/12/2017, Saat: 23:09)pilotic Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @izbe diğer tarafta çok kalabalık etmeyeyim diyerek hayırlı olsun dememiştim. Burada yazayım, öncelikle hayırlı olsun. Yeni birşey çıkmış mı diye aliexpress, ebay ve değişik tıraş sitelerine boş kaldıkça bakıyorum ben. Yalnız değilmişim ona sevindim Smile.

Bu Çinli tıraş aletleri için ayrı bir başlık mı açılsa acaba? Takibi de kolay olur.

RE: İNCELEME: Bronz Yintal - Agresif Çinli - izbe - 03/12/2017

Yav ben taslak olarak kaydedeyim derken meğer göndere basmışım. Hakkınızı helal edin. Hemen incelemeyi ve fotoları ekliyorum

RE: İNCELEME: Bronz Yintal - Agresif Çinli - onurcakmak - 03/12/2017

@izbe Üstadım eline sağlık inceleme için.

O 2 gram ek ağırlık sanırım üzerindeki sulardan geliyor Smile

Dengesiz bir agresifliği yoksa, dediğiniz gibi rotasyona alınabilecek yakışıklı bir alet olacaktır. Sipariş vereceğim ama şu 11.11 siparişleri gümrüğe yığılıp posta 2 ay sonra elime geçer diye korkuyorum, geçen sene öyle olmuştu.

İNCELEME: Bronz Yintal - Agresif Çinli - rating - 03/12/2017

Emeğine sağlık komşum, güzel bir inceleme olmuş. @Tahir üstadımın dediği gibi ATT Windsor incelemenizi de bekliyoruz.