Geleneksel Tıraş Forumları
İNCELEME: Bronz Yintal - Agresif Çinli - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Parçalı Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Konu Başlığı: İNCELEME: Bronz Yintal - Agresif Çinli (/showthread.php?tid=8795)

Sayfalar: 1 2 3 4

İNCELEME: Bronz Yintal - Agresif Çinli - DeaKeN - 04/12/2017

Eline sağlık üstat

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

RE: İNCELEME: Bronz Yintal - Agresif Çinli - marek - 04/12/2017

@izbe üstadım inceleme için teşekkür ederiz.Alma düşüncesinde olan benim gibi forumdaşlar için iyi bir referans oldu.

RE: İNCELEME: Bronz Yintal - Agresif Çinli - dikdik_s - 04/12/2017

Bu tarz aletlerde dikkat edin komsular, kafayı tam sıkmadan ustten jiletin esit ve duz durduguna bakın, olmadı hafif oynatıp oyle tam sıkın.
Bu alette vardır demiyorum, bu tarz uygun fiyatlı urunlerde kalıp hatası vs. olarak olma ihtimali var. Aklınızda olsun. Bastan zaten yoksa, daha da olmaz rahatlıkla kullanabilirsiniz.

İNCELEME: Bronz Yintal - Agresif Çinli - Dragon - 04/12/2017

Elinize sağlık komşum. Benimde ilgimi çekmişti renk olarak ama agresif olacağını düşünüp almamıştım. Çinliler progress te yaparsa tam olacak valla

RE: İNCELEME: Bronz Yintal - Agresif Çinli - LiuShang - 07/12/2017

Bu tür aletleri ilgiyle takip ediyorum. Eline sağlık üstat.

RE: İNCELEME: Bronz Yintal - Agresif Çinli - elitte - 26/12/2017

Bu aletin mat gumusu dun elime ulasti ve ilk tirasimi az once oldum, alet incelemede belirtildigi gibi agresif,  jilet secimini dogru yapmak gerek. Rimei ve polsilver ikilisi ile gayet guzel konforlu tiras olabiliyorken Yintal ve polsilver cildime biraz rahatsizlik verdi. Rimei ile pek memnun kalmadigim Rapira Platinium Lux jiletin Yintal ile cok uyumlu olacagini dusunuyorum, bir sonraki tirasimi bu ikili ile olacagim insaallah.

RE: İNCELEME: Bronz Yintal - Agresif Çinli - protti - 26/12/2017

(04/12/2017, Saat: 19:23)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu tarz aletlerde dikkat edin komsular, kafayı tam sıkmadan ustten jiletin esit ve duz durduguna bakın, olmadı hafif oynatıp oyle tam sıkın.
Bu alette vardır demiyorum, bu tarz uygun fiyatlı urunlerde kalıp hatası vs. olarak olma ihtimali var. Aklınızda olsun. Bastan zaten yoksa, daha da olmaz rahatlıkla kullanabilirsiniz.

qshave üretiminde sıkıntı yok diğer markaları bilemem. Aksi gibi benim slant da var güya alman malı Smile

RE: İNCELEME: Bronz Yintal - Agresif Çinli - hidalgo - 16/01/2018

Bu alete uyumlu jilet tavsiyesi istiyorum arkadaşlar (Astra yeşil , Derby Premium , Rapira ,Derby klasik ) hoşuma gitmedi.En iyi sonucu Permasharp ile alabildim.Fakat fiyat olarak fazla buluyorum Permasharp jileti...

RE: İNCELEME: Bronz Yintal - Agresif Çinli - pilotic - 17/01/2018

@hidalgo Yeşil Astra ve Derby Premium alternatiflerini beğenmediğinize göre Perma-Sharp'tan daha ucuz ama daha iyi bir jileti Türkiye'de temin etmeniz çok olası görünmüyor. Ucuz bulabileceğiniz ilk etapta aklıma gelen üç tane alternatif var, birisi Shark, diğeri de Gittigidiyor'da satılan Rapira SSS. Bir de sarı BIC jilet var. Dilerseniz onları da deneyin ama bunların üçü de Perma-Sharp'tan daha keskin değiller, çok büyük çoğunluğa göre daha iyi de değiller. Fakat jilet işi göreceli, belki beğenirsiniz. Onun haricinde ucuza bir takım kör jiletler var, koleksiyon yapmıyorsanız bunlara hiç bulaşmamak en iyisi. Racer, Mem, Tatra, Tiger ve Zaza bunlardan ilk etapta aklıma gelenler.

İNCELEME: Bronz Yintal - Agresif Çinli - kokopelli - 17/01/2018

BIC yakinda okuduğum jilet karsilastirmalarinda oldukça keskin bir jilet olarak çıkmış. Ben bu aletle denemedim ama Merkur 34c ile bugün denedim ve fena değildi. Tahrişsiz üç geçiş tıraş sonucu akşam bile yeni tıraş olmuş gibiyim. Denemenizi tavsiye ederim. Fiyatı Astra ile aynı gibi.

SeckinB