Geleneksel Tıraş Forumları
Merhabalar Geltir ailesi - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: FORUM (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Forum: Forum Tanışma (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Konu Başlığı: Merhabalar Geltir ailesi (/showthread.php?tid=8813)

Sayfalar: 1 2

Merhabalar Geltir ailesi - mbilgin - 09/12/2017

Herkese merhabalar, aranıza yeni katılıyorum, 25 yaşında sizler gibi bakımına tazeliğine olabildiğince dikkat etmeye çalışan bir gencim Smile forum sahiden harika gerek başlıklar, konular ve fikir alışverişleri acisindan.. Geleneksel traşa düzenli olarak 1 senedir başlamış bulunuyorum, uzun seneler orduevi ve askeri tesislerde kaldıgim için hızlı tras olmak adına köpük ve çok bıçaklı makinelerle traş oluyordum, bir sene bir depresyon sürecinde hiç sakal traşı olmadım, bu depresyondan çıkmak ve bir anlamda da motive olmak bir şeylere kendini vermek adına geleneksel ıslak traşa verdim kendimi..çevremdekiler çok abarttığımı söyleseler de ben bu işten inanilmaz keyif alıyorum..traş öncesi traş sonrası..aksesuarı jileti derken bu hobinin nerdeyse sınırsız uçsuz bucaksız olduğunu keşfettim, kişisel bakım şık görünüş ve çevremizin modasi hippi sakal modasından seni ayıran bir ayricalik..kısacası mutluyum aranizda olmaktan ve eksiklerimi bilmediklerimi giderecek olmaktan..herkese esenlikler diliyorum.. Elimdeki malzemelerin şöyle kapsamlı bir resmini sizlerle paylaşmak istedim.e

m7dk5i.jpg

33cmznt.jpg

Tıraş kaseleri ve sabunumuzu da ekleyelim Smile

iw3b47.jpg

RE: Merhabalar Geltir ailesi - pilotic - 09/12/2017

Hoşgeldiniz, köpüğünüz bol, jiletiniz keskin, tıraşınız sinek kaydı olsun diyeyim o zaman Smile.

Merhabalar Geltir ailesi - FurkanErdem - 09/12/2017

Hoş geldiniz. Keyifli forumlar, konforlu tıraşlar dilerim.

RE: Merhabalar Geltir ailesi - mbilgin - 09/12/2017

(09/12/2017, Saat: 01:28)pilotic Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz, köpüğünüz bol, jiletiniz keskin, tıraşınız sinek kaydı olsun diyeyim o zaman Smile.

Teşekkür ederim hoşbuldum Smile

(09/12/2017, Saat: 01:34)FurkanErdem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoş geldiniz. Keyifli forumlar, konforlu tıraşlar dilerim.

Hoşbuldum çok teşekkür ederim Smile

RE: Merhabalar Geltir ailesi - protti - 09/12/2017

Ordu evine o sakalla almışlarsa bayağı psikopata bağlamışsın Smile Geçmiş olsun kardeşim umarım güzel günler seninle olur .
Hoş gelmişsin ...

(09/12/2017, Saat: 02:18)protti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ordu evine o sakalla almışlarsa bayağı psikopata bağlamışsın  Smile  Geçmiş olsun kardeşim umarım güzel günler seninle olur .
Hoş gelmişsin ...
o sıra kılık kıyafet yönetmeliği değişmişti, sakal serbestti, çok teşekkür ederim hoşbuldum kardeşim Smile

RE: Merhabalar Geltir ailesi - Samet - 09/12/2017

Şimdi hoşgeldin diyeyim @mbilgin komşum, daha keyifli tıraşların olacaktır yakında. Forumda kulaç attıkça envayi çeşit keyif verici Big Grin muhabbetler, sabunlar, fırçalar keşfedeksin yavaş yavaş. Birde ben bu işe ilk heves ettiğim zaman jiletli ustura ile eve gelir gelmez kullanmış olduğum nekadar kartuşlu alet, köpük, as, tıraş kolonyası varsa hepsini çöpe atmıştım. Sizde atın gitsin bir köşeye kartuşluları, jilet candır Wink

(09/12/2017, Saat: 04:31)Samet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şimdi hoşgeldin diyeyim @mbilgin komşum, daha keyifli tıraşların olacaktır yakında. Forumda kulaç attıkça envayi çeşit keyif verici Big Grin muhabbetler, sabunlar, fırçalar keşfedeksin yavaş yavaş. Birde ben bu işe ilk heves ettiğim zaman jiletli ustura ile eve gelir gelmez kullanmış olduğum nekadar kartuşlu alet, köpük, as, tıraş kolonyası varsa hepsini çöpe atmıştım. Sizde atın gitsin bir köşeye kartuşluları, jilet candır Wink

Komşum arada şu gillette proglide ile acele ve kaçamak tıraşlarımı yapıyorum, bulunsun diye almıştım..fena bir alet değil gerçekten iyi..

RE: Merhabalar Geltir ailesi - Samet - 09/12/2017

Doğrudur komşum tam hatırlamıyorum ama iyidir çünkü bende kullanırken tahriş veya yakın tıraş olamama gibi bir sıkıntı yaşamıyordum, sadece canımı sıkıyorlardı Wink

RE: Merhabalar Geltir ailesi - dikdik_s - 09/12/2017

Hosgeldiniz,

Urunleriniz tam baslangıc seti. Arko sabunu begeneni begenmeyeni ile beraber, onu oldugu gibi medarı iftiharımız olarak kabul ettik artık. Ama kremleri icin aynı seyi soyleyemeyecegim. Elinizdeki kremleri bitirdikten sonra daha kaliteli alternatiflere gecerseniz cok daha zevli tıraslarınızın gececegini tahmin ediyorum.
Sabun olarak haslinger nispeten uygun fiyatı ile fiyatının ustunde performans veren bir sabun siddetle tavsiye olunur.
Cella sabun, proraso kremler yine baslayanlara hep tavsiye ettigimiz urunlerdir.
Uygun fiyatlı krem arayısınız varsa, palmolive tup krem arkodan cok daha iyi sonuc verecektir.
Orta fiyatta yine speick kremi deneyebilirsiniz.
Aklıma gelenler bunlar, tıras seti fotograflarınıza zevkle bakarken o arko kremler limon gormusum gibi eksitti tadımı Smile
Aramıza hos geldiniz, keyifli forumlarınız zevkli tıraslarınız olsun.