Geleneksel Tıraş Forumları
Tekrar Merhaba - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: FORUM (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Forum: Forum Tanışma (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Konu Başlığı: Tekrar Merhaba (/showthread.php?tid=8839)

Sayfalar: 1 2

Tekrar Merhaba - elitte - 14/12/2017

Herkese tekrar merhaba

İsmin Seçkin 34 yaşındayım Bursa' da yaşıyorum son bir kaç haftadır geleneksel tıraşa ilgi duymaya başladım. Az önce tatsız yanlış anlaşılmalara sebep olan bazı olaylar silsilesiyle forumunuzla tanıştım.
Konuları okumaya başladım okudukça yeni şeyler öğrendim porsuk kılı fırçaları, kokulu bol köpüklü sabunları kremleri, yağ gibi akan jiletleri gördüm, pek bir özendim ve heveslendim. Tıraş olmaktan pek hazettiğimi söyleyemem, açıkcası tıraş olma gibi bir mecburiyetim de yok aklıma geldikçe canım istedikçe tıraş oluyorum, ortalama olarak haftada 2 kez diyelim. Bugüne kadarda malum markanın çok bıçaklı tıraş ürünlerini kullandım pekte bir sorunum yoktu kendileriyle (marka yazmıyorum çünkü anladığım kadarıyla bu forumda adını bile duymaya tahammül yok)
Geleneksel tıraş konusundaki duygularımı tam kestiremiyorum, bir anlık heves bir anlık heyecanmı bilemiyorum bu yüzden pek masrafa girmeden ve forumdan edindiğim bilgiler doğrultusunda kendime en uygun olarak gordüğüm Rimei alet, Omega sentetik fırça, Arko sabun ve Permasharp jilet siparişi vermeye hazırlanıyordum ki, foruma üye olup sipariş vermeden evvel sizlerin tavsiye ve görüşlerini almak istedim, yardımcı olacağınızı umuyorum.

Herkesi saygıyla selamlıyorum.

RE: Tekrar Merhaba - dikdik_s - 14/12/2017

Hosgeldiniz, dejavu oldu sanki. Tongue Smile

RE: Tekrar Merhaba - marek - 14/12/2017

@elitte hoşgeldiniz.Forum geleneksel tıraş konusunda eşsiz bir kaynaktır.Tıraş işini çok keyifli bir ritüele dönüştürerek vazgeçilmeziniz yapabilir. Smile

RE: Tekrar Merhaba - elitte - 14/12/2017

(14/12/2017, Saat: 00:34)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hosgeldiniz, dejavu oldu sanki. Tongue Smile

Hoşbulduk Smile böyle daha iyi oldu..

RE: Tekrar Merhaba - marek - 14/12/2017

@elitte başlangıç ürünlerin gayet isabetli olmuş.Geleneksel tıraşın en keyifli kısmı fırça-sabun ritüelidir.Fırça konusunda da porsuk kılından yapılanlar tıraş keyfinizi taçlandırır.Karar vermeden önce konu başlıklarından paylaşılan deneyimleri okumanızı tavsiye ederim.

Tekrar Merhaba - bekvural - 14/12/2017

@elitte hoş geldiniz. Keyifli tıraşlar dilerim.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

RE: Tekrar Merhaba - elitte - 14/12/2017

(14/12/2017, Saat: 00:35)marek Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @elitte hoşgeldiniz.Forum geleneksel tıraş konusunda eşsiz bir kaynaktır.Tıraş işini çok keyifli bir ritüele dönüştürerek vazgeçilmeziniz yapabilir. Smile

Hoşbulduk, şu anki ruh halime uygun önerileriniz varsa bekliyorum.

Tekrar Merhaba - Pachadeparis - 14/12/2017

(14/12/2017, Saat: 00:38)elitte Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşbulduk Smile böyle daha iyi oldu..

Büyük aşklar kavgayla başlarmış...hadi bakalım kolay gelsin...

Hoşgeldiniz bu arada.

Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

RE: Tekrar Merhaba - Fallschirmjäger - 14/12/2017

Hoşgeldiniz tıraş mecburiyetiniz olmaması tıraşı hobi edinmenizi kolaylaştırır o yönden şanslısınız.
Ayrıca tercihleriniz güzel ama bence domuz kılı fırça sensetik fırçayı ezer de geçer. Bulabilirseniz Jaguar marka bulamaz da İMPA dan sipariş verirseniz ucuz da olsa yerli bir marka tercih etmenizi öneririm.

RE: Tekrar Merhaba - dikdik_s - 14/12/2017

Kardes sorunuza gelirsek,
secimleriniz fazla masraf yapmadan, geleneksel tıras merakınızı test etmeniz icin cok yerinde.
Arko yu zaten hernahgi bir marketten 1-2 liraya bulabilirsiniz. Onu hic saymayalım.
Rimei Makina
Permasharp, astra mavi, astra yesil jilet
Omega S10049 gibi buyuk veya s10065 gibi orta boy bir sentetik fırca,
Proraso, Palmolive gibi bir tıras kremi baslangıc icin guzel uygun fiyatlı bir set olur.

Tırası sakal cıkıs yonlerinize ve kartuslulardaki gibi degil, BASTIRMADAN yapmaya calısın. İlk amacınız kusursuz ve yakın tırastan cok tahrissiz bir tıras olsun. İleride bu isden zevk alırsanız dostlarımız her turlu sorularınızı yanıtlayacaklardır.
Saygılar