Geleneksel Tıraş Forumları
En sonunda harikalar diyarındayım :-) - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: FORUM (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Forum: Forum Tanışma (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Konu Başlığı: En sonunda harikalar diyarındayım :-) (/showthread.php?tid=8887)

Sayfalar: 1 2 3

En sonunda harikalar diyarındayım :-) - crestor - 03/01/2018

Üstatlara komşulara kısacası herkese merhabalar ( tabi komşu kabul edilirsek )

Geltir ile maceram 21 yıl yaşadığım İstanbul' u terk edip 2013 haziranında Balıkesir Akçay'a yerleşmekle başladı. Daha doğrusu o zaman farkına varmıştım fakat düzenli olarak takip etmem 2017 başlarına rastlar. Haftanın yedi günü günde 14 saatlik bir çalışma maratonundan sonra evde kendi başıma istediğim gibi çalışabileceğim işimi oturtup hayatın keyifli yönlerini araştırmaya başladım. İstanbul' da ki işim serbest olduğundan tıraş zorunluluğum yoktu fakat öncelikle eşime sonra da müşterilerime olan saygımdan haftada 2 - 3 kez tıraş olurdum. Sakal bırakanlara karşı olduğum anlaşılmasın sakın lakin sakalımın uzun halinin çok düzgün göründüğünü düşünmediğim için kesmenin daha mantıklı olduğuna karar verdim. Zira sakallarım 11'e 11 maç yapıyor denen cinstendi. Bunun sonucu olarak da her Türk erkeğinin yaptığı gibi ( forumdakiler hariç : -) )hep kartuşlu tıraş makinelerini kullandım. Forumu ( ben buraya harikalar diyarı demeyi daha uygun görüyorum ) takip etmeye başlayınca aradığım keyfin burada saklı olduğunu gördüm. 2018 yılbaşında da kendime hediye olarak Razorus'tan ve Extrashaving' den bir kaç ürün sipariş ettim. İlk önce başlangıç olarak ağustos ayında cildimi tanıyabilmek ve geleneksel tıraşın nasıl yapıldığını öğrenebilmek adına Wilkinson Klasik Tıraş Makinesi - Jileti ve Arko Tıraş Sabunu aldım. Fırça olarak da işportadan uygun fiyatlı bir ürün aldım. Bunları kullanmaktaki maksadım geleneksel tıraşa elimin alışması idi. Belki ben beceremedim ama Wilkinson Tıraş Jileti kartuşlu tıraş makinelerinden çok da farklı gelmedi benim cildime. İki günde bir tıraş olurum ve sakallarım serttir,çok gür değildir ama seyrek de sayılmaz,ortalamadır. Daha sonra burada takip ettiğim kadarıyla Lord Sparhawk üstada ait olduğunu düşündüğüm tıraşkeyfim bloğunu okuduktan sonra ebay'den 100'lük paket Gillette 7o'clock Sharp Edge siparişi verdim. Bu ürünle tıraş olduktan sonra oh be dedim. Yavaş yavaş geleneksel tıraşa elim alıştı diyebilirim ama hala beceremediğim şeyler çok tabi ki. Ben her şeyi kademe kademe öğrenmek ve uygulamak isteyen bir yapıya sahibim. Birdenbire en iyisini en güzelini en konforlusunu alıp kullanmayı beceremiyorum. O yüzden bu araç gereçle acemiliğimi attım veya atmaya çalıştım. Yılbaşında da belirttiğim yerlerden Feather Popular Tıraş Aleti, Frank Shaving BE20P-FEW52 Best Badger Tıraş Fırçası, Proraso Sandal Ağacı Özlü Tıraş Sabunu ve Old Spice After Shave siparişi verdim. Bugün bu ürünlerle ilk tıraşımı gerçekleştirdim ve işte harikalar diyarındayım. Sabahtan beri elimle yüzümü okşayıp kendi kendimi seviyorum :-)) Forumdan okuduğum kadarıyla çok üstün performanslı olmayan bu ürünlerle bile bu duyguyu hissedebiliyorsam gerisini hayal bile edemiyorum. Böyle bir girişimi düşünen,karar verip başlatan,üye olan,yorum yapan ve geliştiren herkese, bu sevinci yaşamama sebep oldukları için şükranlarımı sunuyorum.

RE: En sonunda harikalar diyarındayım :-) - KAYHAN - 03/01/2018

Merhabalar,hoşgeldiniz aramıza.

En sonunda harikalar diyarındayım :-) - Pachadeparis - 03/01/2018

Hoşgeldiniz, yakında usturaya da başlarsınız...

Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

En sonunda harikalar diyarındayım :-) - ahraz - 03/01/2018

Hoşgeldiniz,süreci çok güzel ifade etmişsiniz.Eminim ki ıslak tıraş maceranız katlanarak artacaktır.Bol köpüklü,tahrişsiz tıraşlar,keyifli forumlar dilerim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

RE: En sonunda harikalar diyarındayım :-) - Aliço - 03/01/2018

Hoşgeldiniz sayın komşum keyifli tıraşlarınız olsun yazınızı keyifle okudum

En sonunda harikalar diyarındayım :-) - DeaKeN - 03/01/2018

Hoş geldiniz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

RE: En sonunda harikalar diyarındayım :-) - dikdik_s - 03/01/2018

Cok guzel geri donusumler bunlar. Hic acele etmeden zamana zaman vererek, yakın temiz tırastan cok ilk amacınız tahrissiz tıras olsun.
Aramıza hosgeldiniz, zevkli tıraslarınız, forumumuzda hos sohbetleriniz olsun.

RE: En sonunda harikalar diyarındayım :-) - Samet - 03/01/2018

Ne güzel bir duygu o ilk hakîki tıraş sonrası kendini sevme durumu Smile hoş geldiniz..

RE: En sonunda harikalar diyarındayım :-) - kalantorxl - 03/01/2018

Aramıza hoşgeldiniz tıraş keyfinizin artarak devam etmesini dilerim.

En sonunda harikalar diyarındayım :-) - Nani Kuş - 03/01/2018

@crestor komşum hoşgeldiniz . Koleksiyoner havası seziliyor