Geleneksel Tıraş Forumları
Sabun Basmaya En Uygun Olan Kap Hangisidir? - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: TIRAŞ SABUNU, TIRAŞ KREMİ VE TIRAŞ SONRASI CİLT BAKIMI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Forum: Tıraş Sabunları (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Konu Başlığı: Sabun Basmaya En Uygun Olan Kap Hangisidir? (/showthread.php?tid=894)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

Cvp: sabun basmaya en uygun olan kap hangisidir? - m y r - 08/04/2015

MWF gibi sert bir sabun, kendi çapından biraz daha küçük bir kutu içine basılabilir mi? Sabunları rendelemenin iyi bir şey olmadığını okumuştum.

Teşekkürler

sabun basmaya en uygun olan kap hangisidir? - tipsol - 08/04/2015

(08/04/2015, Saat: 14:12)m y r Adlı Kullanıcıdan Alıntı: MWF gibi sert bir sabun, kendi çapından biraz daha küçük bir kutu içine basılabilir mi? Sabunları rendelemenin iyi bir şey olmadığını okumuştum.

Teşekkürler

Basılabilir, sabunu eriterek başka kaba almak sıkıntılı. Rendelemek hiç bir problem yaratmaz sabunun kimyasıyla bir oynama yok sadece küçük parçalara ayırıp başka kaba alıyorsunuz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Cvp: sabun basmaya en uygun olan kap hangisidir? - m y r - 08/04/2015

(08/04/2015, Saat: 16:55)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Basılabilir, sabunu eriterek başka kaba almak sıkıntılı. Rendelemek hiç bir problem yaratmaz sabunun kimyasıyla bir oynama yok sadece küçük parçalara ayırıp başka kaba alıyorsunuz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Teşekkür ederim üstadım.

Cvp: sabun basmaya en uygun olan kap hangisidir? - Aleksey - 08/04/2015

(08/04/2015, Saat: 14:12)m y r Adlı Kullanıcıdan Alıntı: MWF gibi sert bir sabun, kendi çapından biraz daha küçük bir kutu içine basılabilir mi? Sabunları rendelemenin iyi bir şey olmadığını okumuştum.

Teşekkürler

Duyduğum kadarı ile köpürtme performansını da iyi etkiliyor bu işlem mwf için. En azından Chinaski komşumum verdiği puck çok güzel köpürüyor. Smile

Cvp: sabun basmaya en uygun olan kap hangisidir? - ooppss - 08/04/2015

(08/04/2015, Saat: 14:12)m y r Adlı Kullanıcıdan Alıntı: MWF gibi sert bir sabun, kendi çapından biraz daha küçük bir kutu içine basılabilir mi? Sabunları rendelemenin iyi bir şey olmadığını okumuştum.

Teşekkürler
rendelemek yerine sabunun kenarlarından bıçakla biraz kesip kaba oturtabilirsiniz. kestiğiniz küçük parçalarıda sabunun altına atın.
Bir kaç kullanım sonra zaten o parçalar da sabunla bütünleşecektir ve kaba tam uygun sabununuz olacaktır.
Ben krem kutusuna basmıştım gayet güzel olmuştu. İlk başta sabun biraz kabın içinde hareket ediyor gibiydi ama kullanımdan sonra kendi nemiyle sıkıca oturdu kaba.
23svo2h.jpg

Cvp: sabun basmaya en uygun olan kap hangisidir? - naayi - 08/04/2015

bir markette porselen bir sekerlik gördüm, hem boyut olarak ideal hem de kaliteli bir ürün, cok hosuma gitti ama fiyati fazla pahaliydi bence, 22.50TL'den 19.90TL'ye inmisti, almadim o yuzden.

2ah5kt4.jpg

Cvp: sabun basmaya en uygun olan kap hangisidir? - m y r - 12/04/2015

Sabunu rendelemek, sabunun kokusunun uçmasına sebep oluyor gibi bir izlenim oluştu bende. Yeni bir sabun alacağım, ve asla rendelemeyeceğim bundan sonra.

sabun basmaya en uygun olan kap hangisidir? - ferhat1905 - 13/04/2015

@naayi hocam birkac yorum once ben de paylasmistim bu sekerligi.
Ben begendim paraya kiyip almistim. Hos bir goruntusu var.tavsiye ederim

Cvp: sabun basmaya en uygun olan kap hangisidir? - ckeskin - 13/04/2015

(12/04/2015, Saat: 23:19)m y r Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sabunu rendelemek, sabunun kokusunun uçmasına sebep oluyor gibi bir izlenim oluştu bende. Yeni bir sabun alacağım, ve asla rendelemeyeceğim bundan sonra.

myr komşum. Sabunlarda genel olarak koku kalıcılığı ile ilgili bir durum olabiliyor. Hangi sabunu kullandığınızla alakalı bu. Rendelemeden dolayı bu güne kadar ben bir koku kaybı yaşamadım. Diğer taraftan rendelemeden kenarda duran sabunun bütün kokusunu kaybettiğine şahit olmuşluğum var.

Cvp: sabun basmaya en uygun olan kap hangisidir? - m y r - 13/04/2015

(13/04/2015, Saat: 08:56)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: myr komşum. Sabunlarda genel olarak koku kalıcılığı ile ilgili bir durum olabiliyor. Hangi sabunu kullandığınızla alakalı bu. Rendelemeden dolayı bu güne kadar ben bir koku kaybı yaşamadım. Diğer taraftan rendelemeden kenarda duran sabunun bütün kokusunu kaybettiğine şahit olmuşluğum var.

MWF kullanıyorum. Sabun bir kabın içindeydi, 15 gündür de kullanıyordum. Sonra daha güzel bir kap geçti elime, ona koymak istedim, zaten yumuşaktı, sıkıştırsam da girecekti, ama rendele bir şey olmaz deyince, rendeledim ve ertesi gün koku falan kalmamıştı. Dolayısıyla bundan sonra ne rendelerim, ne de birine rendelemeyi tavsiye ederim.