Geleneksel Tıraş Forumları
Herkese Merhaba - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: FORUM (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Forum: Forum Tanışma (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Konu Başlığı: Herkese Merhaba (/showthread.php?tid=9024)

Sayfalar: 1 2 3

Herkese Merhaba - mertberkegr - 07/02/2018

Merhabalar, 20 yaşında öğrenciyim. Yaşım çoğunuza göre küçük ama sakallarım maalesef biraz erken çıktığı için tıraş işlerinde baya bir sene harcadım sanırım. Cildim hassas ve kuru , sakallarım da sert maalesef. Sakallarım erken çıktığı için , ailem jilet kullanmamı istemediği için baya bir süre makineyle tıraş oldum ancak , daha sonra jiletin daha rahat olduğunu anladım. Bir süre de 5 bıçaklı kullan at denedikten sonra o da fayda etmedi maalesef ve bolca tahriş sorunu yaşadım. Sonunda kahve festivalinden aldığım mühle r89 ile geleneksel tıraşa girdim. Daha sonra bir adet de r101(r41 kafası ) edindim. Tobs krem ve omega domuz fırçayla da şu anlık mutluyum. Başlangıçta acemi olduğum için ucuz bir fırçayla başladım ancak aklım porsuk fırçada kalmadı dersem yalan olur Big Grin . Şu anda da fırça araştırması yaparken forumu keşfettim, gerçekten çok değerli bilgiler var. Fırça seçiminde de bana çok yardımcı olacağını düşünüyorum. Tabi öncelikle şöyle bir sıkıntım var, birden en tepeden bir silvertip fırça mı almalıyım, yoksa bu basamakları yavaşça tırmanmak daha mı faydalı olur?

RE: Herkese Merhaba - SKYBRAVE - 08/02/2018

Merhabalar Mert kardeş. Foruma hoş geldin. Keyifli tıraşlar dilerim. Fırça konusunda eminim tecrübeli arkadaşlarımız yardımcı olacaktır. Öğrenci olduğunu ve şu an kullandığın ekipmanlarla iyi anlaştığını da göz önüne alırsak acele etme derim. Çünkü ortalama üstü bir porsuk fırça (Semogue SOC gibi) 200 - 250 TL'den aşağı değil.

Herkese Merhaba - EskUyeMhmt_G - 08/02/2018

Hoş geldiniz. Porsuk kılı fırçalar bölümünde yer alan fırça incelemelerini okumanızı tavsiye ederim.
Bence öncelikle domuz kılı fırçanızın break in sürecini tamamlamasını bekleyin. Özel bir işlem yapıp yapmadığınızı bilmiyorum ama break in olduysa domuzcuk iyi iş görür. Ben henüz kullanmadım ama porsuk fırçaların hissiyatının çok daha başka olduğu söyleniyor. Zaten fiyatlarına bakıldığında da öyle olduğunu anlamanız gerekir. Zehir çoktan kana karıştı diyorsanız halihazırda http://www.razorus.com adresinde fırçalarda gayet güzel indirimler var. http://www.extrashaving.com sitesinde de değişik marka porsuk fırçalara ulaşabilirsiniz. Her iki sitenin sahibi de saygıdeğer tedarikçilerimizdendir. Dilerseniz onlara telefonla ulaşarak ayrıntılı bilgi ve tavsiye alabilirsiniz.

Diyor ve sözü üstatlara bırakıyorum.

Bol köpüklü tahrişsiz tıraşlar dilerim.

RE: Herkese Merhaba - vintage - 08/02/2018

Bütçe el veriyorsa er geç silvertip alacaksınız en iyisi başlangıçta alın derim. Sadece 24 mm den küçük knotlu almamanızı tavsiye ederim. Razorusta fs fırçalarda indirim var begeneceginiz bir fırça bulabilirsiniz.

RE: Herkese Merhaba - mertberkegr - 08/02/2018

Hoşbuldum, impa ticaret'e geçen uğradım. Yeni simpsonlar yoldaymış, thater da baya önerdiler. Ondan önce mühle fırça bakıyordum evdekilerle takım olsun diye ancak onun fırça kalitesi diğerlerinden gerideymiş sanırım biraz. Forumdaki okuduğum incelemelerden sonra thater baya hoşuma gitti. Bütçe sıkıntı değil, biraz birikmişim var, şu anda da tatilde olduğum için harçlığımın çoğunu kenara atabiliyorum. Şu an yeni fırça bakma telaşım hem biraz indirim olması, hem de heves. O kadar güzel şeyler var ki hepsini almak istiyor insan

Herkese Merhaba - DeaKeN - 08/02/2018

Hoş geldiniz keyifli forumlar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

RE: Herkese Merhaba - dikdik_s - 08/02/2018

Hosgeldiniz,
Forumumuzda hos sohbetleriniz olsun. Arkadaslar razorus gibi guzel oneriler yapmıslar. FS lere bakmanızı oneririm.
Thater alacak butce varsa hic dusunmeyin Thater alın derim.

RE: Herkese Merhaba - ArdıçKatranı - 08/02/2018

Hoş geldin, bütçe olsa da fırçaya zarar vermeyeceğimden emin olmadan çok üst seviye bir porsuk almaz, acemiliğimi orta seviyeli bir fırçada atardım ben olsam. Keyifli tıraşlar hoş sohbetler diliyorum.

RE: Herkese Merhaba - KASSAM - 08/02/2018

Hoş geldiniz.

RE: Herkese Merhaba - FurkanY - 08/02/2018

Hoş geldiniz, keyifli forumlar sağlıklı tıraşlar dilerim. Porsuk ile başka herhangi bir tür fırçayı şahsen karşılaştırmaya lüzum bile görmüyorum ben, illaki alınmalı olarak düşünüyorum. Hevesiniz varsa alın gitsin porsuğu. Ancak porsuk fırçalar konusunu bir kaç gün okuyup sindirin, çünkü markaların isimlendirmeleri kaliteleri vs hep farklı farklı bir standart yok. Bir de silvertip fırçayı sert sabunla köpürtmek biraz daha uzun sürüyor ve o yumuşaklığı yüzü okşasa da azıcık bastırmayla yana yatması beni sinir ediyor açıkçası. Ben kaliteli bir firmanın best badger türünü veya 2 band türünü almak daha mantıklı olarak düşünüyorum kendi adıma. Ucu yumuşak olsun tamamda yüze azıcık da baskı yapabilsin diye.