Geleneksel Tıraş Forumları
El Yapımı Tıraş Kremleri - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Kendin yap - DIY (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=42)
+--- Konu Başlığı: El Yapımı Tıraş Kremleri (/showthread.php?tid=9139)

Sayfalar: 1 2 3 4

RE: El Yapımı Tıraş Kremleri - ckeskin - 14/03/2018

Sizden ümitliyim hocam ben. Ha gayret olacak. Smile

RE: El Yapımı Tıraş Kremleri - hidalgo - 15/03/2018

Hiziniza yetisemiyoruz komşum elinize emeğinize sağlık.

Merkur Progress - bekvural - 15/03/2018

Ellerinize sağlık başarılarınızın devamını dilerim...

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

RE: El Yapımı Tıraş Kremleri - SKYBRAVE - 18/03/2018

@Efrasyab Kemal hocam sabundan sonra krem konusunda da deneme yapmaya talibim. Bu gidişle ürünlerinize bağımlılık artacak benden söylemesi Big Grin

Cvp: El Yapımı Tıraş Kremleri - Efrasyab - 24/02/2021

Kıymetli komşularım,
Beni tanıyan arkadaşlar bilir daha önce tıraş kremi denemesi yapmıştım ve ilk seferde tutmuştu şimdi ikinci deneme için plantapon siparişi verdim ve yeni denemelere başlıyorum. Denemeler için ana baz olarak Madalina kabuğu, Limon, Portakal yağları ve Allantoin içerikli olacaktır. Şayet ilk denemede başarabildiğim gibi yeni formülü tek seferde tutturabilirsem numune olarak Geltir Ankara grubunun denemesine sunacağim.

RE: Cvp: El Yapımı Tıraş Kremleri - ahbap - 24/02/2021

(24/02/2021, Saat: 01:40)Efrasyab Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kıymetli komşularım,
Beni tanıyan arkadaşlar bilir daha önce tıraş kremi denemesi yapmıştım ve ilk seferde tutmuştu şimdi ikinci deneme için plantapon siparişi verdim ve yeni denemelere başlıyorum. Denemeler için ana baz olarak Madalina kabuğu, Limon, Portakal yağları ve Allantoin içerikli olacaktır. Şayet ilk denemede başarabildiğim gibi yeni formülü tek seferde tutturabilirsem numune olarak Geltir Ankara grubunun denemesine sunacağim.
Güzel haber. Umarım her şey yolunda gider ve bir gün tıraş kremi etkinliği gerçekleşir Smile

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cvp: El Yapımı Tıraş Kremleri - Efrasyab - 24/02/2021

inşallah komşum şimdi gerekli malzemeleri getirtiyorum azar azar. Sshea butter filan gelecek elime ulaşması 3-4 günü bulur sonra denemelere başlarim.

Cvp: El Yapımı Tıraş Kremleri - SertAdam - 13/10/2021

Bugün bi yumuşak sabun yapımı denemeside ben yaptım bakalım. Formülüm ;

162,5 gr zeytinyağı
162,5 gr stearic asit
62,5 gr kakao yağı
62,5 gr hindistan cevizi yağı
50 gr potas kostik
25 gr sodyum kostik

Yapımdan sonra 10 gr gül esansı, 10 gr de lavanta yağı ekledim. Bakalım nasıl olacak. Komple sıcak proses ile yaptım 2 gün sonra ne olup olmadığı ortaya çıkacak.

Cvp: El Yapımı Tıraş Kremleri - SertAdam - 13/10/2021

Tencerenin dibinde kalan artiga fırçayı sürüp elimde köpürttüm gayet kıvamlı sönmeyen bi köpük oldu. Galiba ilk denemede başardım ancak azıcık sert oldu, cella kıvamında bişey yapmaya çalışmıştım sağlık olsun.

3s2t2dj.jpg

RE: Cvp: El Yapımı Tıraş Kremleri - broraso - 13/10/2021

(13/10/2021, Saat: 01:17)SertAdam Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tencerenin dibinde kalan artiga fırçayı sürüp elimde köpürttüm gayet kıvamlı sönmeyen bi köpük oldu. Galiba ilk denemede başardım ancak azıcık sert oldu, cella kıvamında bişey yapmaya çalışmıştım sağlık olsun.

3s2t2dj.jpg
Elinize sağlık. Köpük, pamuk kıvamında olmuş Smile Sabun dinlendikten sonra performans yorumunuzu merak ediyorum.