Geleneksel Tıraş Forumları
El Yapımı Tıraş Kremleri - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Kendin yap - DIY (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=42)
+--- Konu Başlığı: El Yapımı Tıraş Kremleri (/showthread.php?tid=9139)

Sayfalar: 1 2 3 4

Cvp: RE: Cvp: El Yapımı Tıraş Kremleri - SertAdam - 13/10/2021

(13/10/2021, Saat: 01:33)broraso Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elinize sağlık. Köpük, pamuk kıvamında olmuş Smile Sabun dinlendikten sonra performans yorumunuzu merak ediyorum.

Teşekkürler komşum, ilk acemilik denemesiydi bu, inşallah çalışmalara devam edeceğim. Hatta istekli olan herkesi alenen teşvik ediyorum, hep beraber deneyelim. Her türlü yardımı yaparım. Yıllardır normal sabunlar yapardım doğaya katkımız olsun diye. Madem böyle bir hobi edindik neden tıraş sabunu yapmayalım dedim. Allah utandırmasın Smile

RE: Cvp: Cvp: El Yapımı Tıraş Kremleri - broraso - 13/10/2021

(13/10/2021, Saat: 01:39)SertAdam Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkürler komşum, ilk acemilik denemesiydi bu, inşallah çalışmalara devam edeceğim. Hatta istekli olan herkesi alenen teşvik ediyorum, hep beraber deneyelim. Her türlü yardımı yaparım. Yıllardır normal sabunlar yapardım doğaya katkımız olsun diye. Madem böyle bir hobi edindik neden tıraş sabunu yapmayalım dedim. Allah utandırmasın Smile

Keyifli bir uğraş, biraz masraflı ama keyifli. Geleneksele ilk başladığım zamanlarda Arkoyu modifiye etmek için esansiyel yağlara vs harcadığım parayla pahalı sabunlardan 2 3 tane alabilirdim Smile
İşin keyfi kendin birşey üretmek. İnşallah en iyilerini yaparsınız komşum.

Cvp: RE: Cvp: Cvp: El Yapımı Tıraş Kremleri - SertAdam - 13/10/2021

(13/10/2021, Saat: 01:58)broraso Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Keyifli bir uğraş, biraz masraflı ama keyifli. Geleneksele ilk başladığım zamanlarda Arkoyu modifiye etmek için esansiyel yağlara vs harcadığım parayla pahalı sabunlardan 2  3 tane alabilirdim Smile
İşin keyfi kendin birşey üretmek. İnşallah en iyilerini yaparsınız komşum.

Teşekkürler komşum. Yukarıdaki formül ile tıraş sabunu bazı hazırlayabilirsiniz. Esans denemelerinizi de esansiyel yağ ile değil gerçek esans ile yapmanızı tavsiye ederim. Esansiyel yağ uçucudur çabuk kaybolur.

Cvp: RE: Cvp: El Yapımı Tıraş Kremleri - SertAdam - 13/10/2021

(13/10/2021, Saat: 01:33)broraso Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elinize sağlık. Köpük, pamuk kıvamında olmuş Smile Sabun dinlendikten sonra performans yorumunuzu merak ediyorum.

pj7ev11.jpg

Komşum sabunun kıvamı çok güzel, referans verecek olursam en az bir arko kadar kaygan, tahriş yaşamadan tıraş oldum. Ancak kokusu biraz baydı Big Grin Lavanta bana göre değilmiş. Tenim yağlı olduğu için kuruttu veya kurutmadı diyemem bebek poposu gibi olmasada yüzümü gayet yumuşattı.

Cvp: El Yapımı Tıraş Kremleri - SertAdam - 13/10/2021

Mesaji duzenleyemedim moderatör arkadaşlar yanlış anlamasın flood değil amacım ancak böyle ekleme yapabildim.

Eyyyy arko, zeytinyağından da çok güzel tıraş sabunu oluyormuş senki bir zeytin cenneti şirketisin, ayıp vallahi nasıl zeytinyağlı tıraş sabunu çıkarmazsın sen.

RE: Cvp: Cvp: El Yapımı Tıraş Kremleri - broraso - 14/10/2021

(13/10/2021, Saat: 14:33)SertAdam Adlı Kullanıcıdan Alıntı: pj7ev11.jpg

Komşum sabunun kıvamı çok güzel, referans verecek olursam en az bir arko kadar kaygan, tahriş yaşamadan tıraş oldum. Ancak kokusu biraz baydı Big Grin Lavanta bana göre değilmiş. Tenim yağlı olduğu için kuruttu veya kurutmadı diyemem bebek poposu gibi olmasada yüzümü gayet yumuşattı.

Komşum sanırım yüzde köpürtme yaptınız. Sabun suya doymamış görünüyor. Biraz su ekleseniz köpük coşardı sanırım.
İlk denemeye göre tahrissiz bir tıraş olması başarılı olduğunuzu ve daha iyi olacağınızı gösteriyor.
Tebrikler komşum. Smile

Cvp: RE: Cvp: Cvp: El Yapımı Tıraş Kremleri - SertAdam - 14/10/2021

(14/10/2021, Saat: 00:17)broraso Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum sanırım yüzde köpürtme yaptınız. Sabun suya doymamış görünüyor. Biraz su ekleseniz köpük coşardı sanırım.
İlk denemeye göre tahrissiz bir tıraş olması başarılı olduğunuzu ve daha iyi olacağınızı gösteriyor.
Tebrikler komşum. Smile

Sağol komşum, sabunun suyu iyiydide güneşte fotoğraf çekeyim diye balkona çıktım bide güneş yedik o arada suyu biraz gitmiş az kuruma yapmış Wink

El Yapımı Tıraş Kremleri - Efrasyab - 22/12/2021

Değerli komşularım, daha önce yaptığım ve Ankara ekibi ile paylaştığım 2. nesil tıraş kremi üzerinde biraz daha çalışarak daha kıvamlı ve daha iyi koruyan 3.nesil tıraş kremini yapmayı başardım.
Bu sefer oldu bu oldu.

Yarın yapılacak Ankara buluşmasında arz-ı endam edecektir kendileri.

İnşallah yakın zamanda artık geleneksel bir hale gelen Efrasyab sabun etkinliğini açarak hem tıraş sabunu, hem balsam, hem de tıraş kremi için talep toplayacağız.
Saygılarımla...d9ac465c7db2306f31298ee1a9856ef6.jpg

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

El Yapımı Tıraş Kremleri - KurtaranS - 22/12/2021

@efrasyab Kemal hocam etkinliği heyecanla bekliyorum

Cvp: El Yapımı Tıraş Kremleri - Efrasyab - 23/12/2021

(22/12/2021, Saat: 23:21)KurtaranS Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @efrasyab Kemal hocam etkinliği heyecanla bekliyorum

Komşum inşallah yakın zamanda bomba gibi bir etkinlik olacak Rolleyes