Geleneksel Tıraş Forumları
Günlük Tıraş için Merkur Progress 570 VS Merkur 34C - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Parçalı Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Konu Başlığı: Günlük Tıraş için Merkur Progress 570 VS Merkur 34C (/showthread.php?tid=9146)

Sayfalar: 1 2 3 4

Günlük Tıraş için Merkur Progress 570 VS Merkur 34C - FurkanErdem - 15/03/2018

@Efrasyab komşum, @dikdik_s üstadın söylediklerine aynen katılıyorum. İlk perde 4. ayar, ikinci perde 2. ayarda çok güzel tıraş çıkarıyor.

RE: Günlük Tıraş için Merkur Progress 570 VS Merkur 34C - Efrasyab - 16/03/2018

Komşularım, cildi yormaması önemli. Geçen akşam Ankara buluşmasında uyandırdı beni komşularım, sizce hangisi daha az yorar cildi?

RE: Günlük Tıraş için Merkur Progress 570 VS Merkur 34C - dikdik_s - 16/03/2018

Abi sen once bir 34 veya 89 al bence. Mutlu mesut cildini yormadan tırasını olursun. İleride ben yine kasınıyorum dersen birde progress alırız ki artık seni alıstırdık DE dunyasına, gelir baba gerisi.

(16/03/2018, Saat: 00:48)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Abi sen once bir 34 veya 89 al bence. Mutlu mesut cildini yormadan tırasını olursun. İleride ben yine kasınıyorum dersen birde progress alırız ki artık seni alıstırdık DE dunyasına, gelir baba gerisi.

Üstadım vallahi sayenizde adım attık. Önyargımı yıktık.

Kıymetli komşularım değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

Günlük Tıraş için Merkur Progress 570 VS Merkur 34C - crionics - 16/03/2018

Üstadım 89 ve 34 kullanmadım. 34 ile aynı kafaya sahip 42 kullandım bir süre. Cildim çok hassastır, biraz uzatayım fırçayla oynamayı kızarmaya meyillidir, boyun kısmım her yöne çıkan sakallar ile kanamaya, kıl dönmesine çok müsaittir. Buna rağmen; Her gün tıraş olurum işim gereği, tatillerde de hobimiz olduğundan. Progress günlük aletimdir, diğerleri ile tahriş yaşarsam iyileştirme toparlama aletimdir, diğer makinalar arada değişiklik olsun diye keyif için kullandığım aletlerdir. Tek perde ve iki üç yerde rötuşla bitiririm tıraşı, öyle birkaç perde istemez mild aletler gibi.
Kısa Progress alın geçin, beğenmezseniz ben talibim aldığınız ücrete alırım sizden.
Saygılarımla.

(16/03/2018, Saat: 01:02)crionics Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstadım 89 ve 34 kullanmadım. 34 ile aynı kafaya sahip 42 kullandım bir süre. Cildim çok hassastır, biraz uzatayım fırçayla oynamayı kızarmaya meyillidir, boyun kısmım her yöne çıkan sakallar ile kanamaya, kıl dönmesine çok müsaittir. Buna rağmen; Her gün tıraş olurum işim gereği, tatillerde de hobimiz olduğundan. Progress günlük aletimdir, diğerleri ile tahriş yaşarsam iyileştirme toparlama aletimdir, diğer makinalar arada değişiklik olsun diye keyif için kullandığım aletlerdir. Tek perde ve iki üç yerde rötuşla bitiririm tıraşı, öyle birkaç perde istemez mild aletler gibi.
Kısa Progress alın geçin, beğenmezseniz ben talibim aldığınız ücrete alırım sizden.
Saygılarımla.

Değerli yorumunuz için teşekkür ederim komşum. Anlaşılan Progress bir adım önde.

Kıymetli komşularım aklıma bir soru takılıyor;günlük ve hızlı tıraş için progress'i 1 ve 2 kademelerde sürekli kullanacaksam diğer kademelere hiç girmeyeceksem o zaman 34c daha pratik olmaz mı?  Diğer kademelere eş değer elimde bir Fatip bulunuyor zaten. Yada şöyle sorayım 1 ve 2. kademeleri günlük, hızlı ve tahrişsiz tıraş için kullandık diyelim ya diğerleri? Kendi aralarında varyasyona mı sokuyorsunuz? ilk perde 4. son perde 1 gibi.

Biliyorsunuz Usturacı bir kardeşiniz olarak DE aleminin yenisi ve cahiliyim.  Elimde bir YUMA bir Fatip var. Yuma ile hızlı ve tahrişsiz tıraş oluyorum;daha agresif için Fatip. 34c yada Progress 1-2 kademe Yuma kadar hızlı ve tahrişsiz bir tıraş verebilir mi? ( şimdi içinizden bazılarınız " ya komşum yuma işini görüyorsa neden masrafa giriyorsun devam et gitsin" diyor olabilir. Hemen söyleyeyim komşularım yuma çok hızlı korozyona uğradı üst kaplaması ne ise hemen döküldü birde acayip bir metal kokusu geliyor o yüzden değerli tavsiyeleriniz ile bu ikisinden birine karar kılacağım)

Kıymetli komşularım peki straight/slant arasında bariz fark var mı?

RE: Günlük Tıraş için Merkur Progress 570 VS Merkur 34C - rocco - 16/03/2018

merkur 41C yi tavsiye ederim komşum.

Günlük Tıraş için Merkur Progress 570 VS Merkur 34C - -mali - 16/03/2018

Bence elinin altında bir ayarlı olsun ne olur ne olmaz çünkü hem günlük tıraşta hemde ara verdiğin tıraşta kullanırsın en kötü fatip le rotasyon yaparsın ama öbür türlü günlük tıraşta 34c yi beğenmeme olasılığın var ama ayarlı alette beğenmeme kolay kolay olmaz, en azından progres beğenmeyen kişi ben görmedim.
Ama maalesef ben de yok ayarlı olarak Futur ve Fatboy var. Günlük tıraşta mühlenin R89 unu kullanıyordum ama ayarlılar kesinlikle daha konforlu sadece canım isterse stylo serisi r89 başlıklı makineyi kullanıyorum.
Komşum sen 34C ile Progres arasında kaldığın için progres dedim yoksa önerilecek çok makine var. Ama daha fazla kafanı karıştırmak istemem.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

(16/03/2018, Saat: 13:27)Mavibu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bence elinin altında bir ayarlı olsun ne olur ne olmaz çünkü hem günlük tıraşta hemde ara verdiğin tıraşta kullanırsın en kötü fatip le rotasyon yaparsın ama öbür türlü günlük tıraşta 34c yi beğenmeme olasılığın var ama ayarlı alette beğenmeme kolay kolay olmaz, en azından progres beğenmeyen kişi ben görmedim.
Ama maalesef ben de yok ayarlı olarak Futur ve Fatboy var. Günlük tıraşta mühlenin R89 unu kullanıyordum ama ayarlılar kesinlikle daha konforlu sadece canım isterse stylo serisi r89 başlıklı makineyi kullanıyorum.
Komşum sen 34C ile Progres arasında kaldığın için progres dedim yoksa önerilecek çok makine var. Ama daha fazla kafanı karıştırmak istemem.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Komşum teşekkür ederim yorumunuz için. Progress yine bi tık ağır basmaya başladı bu yorumlar ile .

(16/03/2018, Saat: 12:49)rocco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: merkur 41C yi tavsiye ederim komşum.

Komşum peki Slant/ Straight hangisini önerirsiniz?

RE: Günlük Tıraş için Merkur Progress 570 VS Merkur 34C - rocco - 16/03/2018

(16/03/2018, Saat: 15:18)Efrasyab Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum peki Slant/ Straight hangisini önerirsiniz?

Komşum bende R41,R89,37c slant ve Merkur 41c var kullanırken en keyif aldığım alet 41c sapı küçük ağırlık dengesi ideal ağresiflik olarak 89 dan iki tık fazla gibi günlük tıraşa uygun.tabi tıraş dünyasında herşey kişisel zevke dayalı r89 benim için metal permatik gibi geliyor , ben tıraş esnasında jileti ciltte hissetmeyi severim.slant ise insana traş olduğunu bile hissettirmeden sessiz sedasız işini yapan görev adamıSmile