Geleneksel Tıraş Forumları
Ustura için Deri Masat - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Kendin yap - DIY (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=42)
+--- Konu Başlığı: Ustura için Deri Masat (/showthread.php?tid=9219)

Sayfalar: 1 2 3

Cvp: Ustura için Deri Masat - Samet - 21/04/2018

Olursa ben alırım abi.

Cvp: Ustura için Deri Masat - Samet - 22/04/2018

@habaz komşum elinize sağlık, çok güzel olmuşlar. Dün biraz Serdar abinin yazdığı mesajla heyecanlanıp size yazmayı unutmuşum Smile

Cvp: Ustura için Deri Masat - habaz - 22/04/2018

(22/04/2018, Saat: 11:49)Samet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @habaz komşum elinize sağlık, çok güzel olmuşlar. Dün biraz Serdar abinin yazdığı mesajla heyecanlanıp size yazmayı unutmuşum Smile

Teşekkürler.. Big Grin

Cvp: Ustura için Deri Masat - helliox - 04/07/2018

Elinize sağlık. Güzel olmuş.
Herhangi bir proje , imalat olursa beni de unutmayın komşular. Hala bir masat edinemedim, boyasız deri de bulanadım.
Burada düzce de tanıdığım bir ahşap ustam var yanlız ne istersem, her ağaçdan yaptırabilirim. Projede bana iş düserse yardımcı olabilirim.

RE: Cvp: Ustura için Deri Masat - raptiye - 04/07/2018

Bende bu strop icim +1 diyorum.

Izmir'den Murat Sengeldi den aldigim dovo icin 1 strop ihtuyacim var. Hala aleti kullanamadim
(21/04/2018, Saat: 20:52)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Beyler soyle guzel ahsap uzerine, piyasada bulabilecegimiz en kaliteli deri ile yapılacak bir strop hayalim var, forum organizasyonu olarak. 1-2 ay daha surer arastırması/baslaması, isteyen olursa beklerim derse yaparız oyle bir toplu uretim.
j0i4pt.jpg

Cvp: Ustura için Deri Masat - dikdik_s - 04/07/2018

(04/07/2018, Saat: 17:17)helliox Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elinize sağlık. Güzel olmuş.
Herhangi bir proje , imalat olursa beni de unutmayın komşular. Hala bir masat edinemedim, boyasız deri de bulanadım.
Burada düzce de tanıdığım bir ahşap ustam var yanlız ne istersem, her ağaçdan yaptırabilirim. Projede bana iş düserse yardımcı olabilirim.

Abi marangoz varsa tanıdık yukarıdaki fotoyu gostererek sorarmısın yaparmı. Biz derisini yapıstırırız ustune eger yaparım derse.
Guzel bri ahsap olsun diyoruz. Fazla bilgim yok onerilere acıgız. Ustamızdanda oneri bekleriz

Cvp: Ustura için Deri Masat - habaz - 04/07/2018

Ben bunu MDF'den yaptım. Ahşap olması belki estetik açısından iyi olabilir fakat ahşap zamanla bükülebiliyor. MDF bu yönden daha stabil ve honing açısından yüzey düzgünlüğü çok önemli.

2h2jn02.jpg

25kh9bc.jpg

Cvp: Ustura için Deri Masat - dikdik_s - 04/07/2018

Sap ne abi, sap mdf degil buyuk ihtimal.

Cvp: Ustura için Deri Masat - habaz - 04/07/2018

(04/07/2018, Saat: 22:45)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sap ne abi, sap mdf degil buyuk ihtimal.

Sap da MDF. Tüm gövde tek parça MDF. Sap kısmını zımpara ve testere ile şekillendirip boyadım

Gürgen gibi sert bir ağaçtan yapılırsa da olabilir. Kuru güregende zamanla oynama ihtimalide oldukça az. Estetik açısından iyi olabilir. Bu konuda yeterince talep varsa ve bu işe önderlik etmek isteyen biri çıkarsa ben usta, malzeme bulma ve fikir verme konusunda yardımcı olabilirim.

Cvp: Ustura için Deri Masat - dikdik_s - 05/07/2018

Abiler ahsap isini bir marangoza yaptıralım derim malzemeleri biz alarak. Her turlu ahsap tedarik ve usta onerilerine acıgız.
Deri vaketa deri (sanırsam su anda bizim piyasada bulabilecegimiz en iyi deri turu) olacak.
İyi bir ahsaptan da sapı vs. yaptırırsak, kaliteli kalın bir vaketa deri ile, yabancının yurt dısında 200usd ustune sattıgı kalitede bir masat ı, 100-130lira aralıgında cıkarırız gibime geliyor.