Geleneksel Tıraş Forumları
Bu nasıl bir tıraş? - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Tıraş Video (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Konu Başlığı: Bu nasıl bir tıraş? (/showthread.php?tid=9262)

Sayfalar: 1 2 3

Bu nasıl bir tıraş? - Palace - 09/05/2018

Açıkçası tıraş üstadı falan değilim, şunun şurasında hepi topu 2 aydır falan tıraş oluyorum ama böyle bir şey ilk defa görüyorum.

Küçükken babamın, abimlerin tıraşını izleyip zevk alırdım. Hala da izliyorum tıraş videoları ama bir tıraş videosundan bu kadar tiksindiğimi hatırlamıyorum. Her ne kadar doğru sözleri olsa da görüntü olarak bu kadar kötü bir tıraş görmemiştim.

Cvp: Bu nasıl bir tıraş? - abdussamedy - 09/05/2018

Tıraş olmayı bildiğini zannediyor, videoyu şikayet ediniz.

Cvp: Bu nasıl bir tıraş? - ziyanınjileti - 09/05/2018

Tıraş olan kişi kendi alışkanlıkları ve bilgileri şeklinde tıraş olmuş. Şahsen beni o kadar rahatsız etmedi. Söylediği bazı bilgiler işe yarar. Ayrıca nedendir bilinmez sağ tarafta ''Osman Çakır'' denilen kişinin tıraş videosu da çıktı. Onu izleyince onunda pek bir farkının olmadığını gördüm. Aslında tıraş olmakta bir kültürdür hem de başlı başına bir kültürdür. Herkes farklı şekilde, farklı bilgiler ile uygular. Zaten adamın videoda sinek kaydı tıraş olma gibi bir iddiası da yok. Onun için yeni başlayan 14-18 yaş arasındaki gençlere yönelik hitap ediyor.

Cvp: Bu nasıl bir tıraş? - Niko - 09/05/2018

İzlerken herhangi bir rahatsızlık hissetmedim. Hatta video beni oldukça eğlendirdi. Buna benzer videoları izleyenlerin önünde sonunda forumumuzu ziyaret etmesi kaçınılmazdır. Bir de bu yönden bakmak lazım. Paylaşım için teşekkürler @Palace.

Cvp: Bu nasıl bir tıraş? - ckeskin - 09/05/2018

Bilgilendirme videosu gibi yaptığı için ben pek katılamıyorum. Yeni başlayanlara zararı olacaktır.

Cvp: Bu nasıl bir tıraş? - Infinitum - 10/05/2018

mantic59 abimizin ileri teknikler videosu var, o bile bu şekilde yapmaya cesaret edemez herhalde.

Tamam kartuşlular ve kullan-at'lar böyle hareketlere müsait ama sınırını zorlamanın ne alemi var.

Şahsen ben yapsam bunu ilk harekette yanağım ikiye yarılır muhtemelen. Kıl kökleri çok sık, suratı tıraştan yeni bir katman oluşturmuş kişiler hasarsız atlatabilir ancak.

Bana, millete travma yaratmak ve kendince trollemek için çekmiş gibi geldi.

Bu nasıl bir tıraş? - berzax - 10/05/2018

(09/05/2018, Saat: 23:36)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bilgilendirme videosu gibi yaptığı için ben pek katılamıyorum. Yeni başlayanlara zararı olacaktır.

Cihan komşuma katılıyorum. Videoyu çeken arkadaş ısrarla gençlere tavsiyemdir diye yineliyor. Fakat duş dışında bütün önerileri sağlıksız. Kartuş kullanılabilir, buna bir şey demiyorum ama kullanım biçimi tıraş öncesi hazırlık ve tavsiye edilen hızlı çekiş tekniği vs. sanki bol tahrişli tıraş nasıl olunur tanıtımı yapılmış.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Cvp: Bu nasıl bir tıraş? - mehmetgonen - 10/05/2018

Kanın dezenfekte olması çok enteresan Smile

Cvp: Bu nasıl bir tıraş? - Niko - 10/05/2018

Öğrenirler komşular, öğrenirler Wink En azından sosyal medyada her okuduklarına, gördüklerine inanmamayı öğrenirler. Gençlerin buna da ihtiyacı var. Tecrübe "armut piş ağzıma düş" şeklinde kazanılmaz. Deneme yapacaklar, okuyacaklar, araştıracaklar, bazen yanılacaklar, bazen üzülecekler, bazen canları yanacak vs ama hayat bu sonuçta. Hangimiz farklı yollardan geçtik ki? Hep bu yollardan geçerek deneyim kazandık ve şahsen elli yaşında biri olarak hala aynı şekilde doğruya ulaşıyorum. Ayrıca You Tube, Instagram, Facebook vs milyonlarca sosyal medya kanalında gördüğümüz her paylaşım çok mu doğru ki bu adamcağıza tepki verdiniz? Şikayet filan? Tıraşın bizim hassas noktamız olduğunun tabii ki farkındayım ama bu hassasiyetin de bir ölçüsü olmalı kanaatindeyim. Tepkili yaklaşmak yerine videonun altındaki yorumlar bölümüne eksik ve yanlış gördüğümüz noktaları, doğru bildiklerimizle destekleyerek belirtirsek daha doğru bir yaklaşım olmaz mı? Video sahibini kırmadan, rencide etmeden tabii.

Cvp: Bu nasıl bir tıraş? - abdussamedy - 10/05/2018

Deneme yanılma ile doğruya ulaşma metodu doğru bir metoddur evet... fakat bir işin doğru ve makul olan metodu bu kadar belli ve aşikar iken neden tehlikeli işlere girişelim ? Bir ergen çocuk eskaza bu videoyu izlese tıraş olurken yanağını bu arkadaşın dediği ışık hızında kesmeye çalışsa ve yüzüne zarar verse o zararı o çocuk için kim telafi edecektir yada bu işin sorumlusu kimdir ? ayrıca ne kartuşlu makine nede jiletli makinede bu şekilde tıraş yöntemi asla arzu edilmeyen tehlikeli bir yöntemdir.