Geleneksel Tıraş Forumları
Gilette çift taraflı traş aleti - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Tıraş (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=36)
+--- Konu Başlığı: Gilette çift taraflı traş aleti (/showthread.php?tid=9511)

Sayfalar: 1 2 3

Cvp: Gilette çift taraflı traş aleti - Mert Güneş - 09/08/2018

(09/08/2018, Saat: 18:59)Mehmet_G Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Başlık Gilette Tech. Sapı daha önce hiç görmedim.

Başlığı günlük tıraş olanlar için çok uygundur. Gayet mild bir başlıktır elinizdeki.

“Gerçeğin arayışında olmak, ona sahip olmaktan daha değerli!" Einstein.
peki traş aletindeki yamukluğu nasıl düzeltebilirim

Cvp: Gilette çift taraflı traş aleti - AKadir - 09/08/2018

(09/08/2018, Saat: 18:59)Mehmet_G Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Başlık Gilette Tech. Sapı daha önce hiç görmedim.
Başlığı günlük tıraş olanlar için çok uygundur. Gayet mild bir başlıktır elinizdeki.
Tech lerin alt plaka bu kadar eğik degil diye biliyorum. Gözüm yanılmıyorsa sanki agresif hale getirme amaçlı bariyerleri bükülmüş bir Tech. Bana öyle göründü.

Gilette çift taraflı traş aleti - EskUyeMhmt_G - 09/08/2018

(09/08/2018, Saat: 20:30)AKadir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tech lerin alt plaka bu kadar eğik degil diye biliyorum. Gözüm yanılmıyorsa sanki agresif hale getirme amaçlı bariyerleri bükülmüş bir Tech. Bana öyle göründü.

Alt plaka alüminyum. Kolayca eğilmiş olabilir.

“Gerçeğin arayışında olmak, ona sahip olmaktan daha değerli!" Einstein.

Cvp: Gilette çift taraflı traş aleti - Mert Güneş - 09/08/2018

image.jpg
Burada pek belli olmuyor ama sorun vidada o yamuk duruyor bunu nasıl düzeltebilirim?

Cvp: Gilette çift taraflı traş aleti - jegal - 09/08/2018

penseyle düzeltebilirsin dikkat et orijinal haline getirirken hepden yamultma

Cvp: Gilette çift taraflı traş aleti - Mert Güneş - 11/08/2018

image.jpgimagehost
Bu paslara bir öneriniz var mı,wd40 ve sirke denedim etki yapmadı.

Cvp: Gilette çift taraflı traş aleti - abdussamedy - 11/08/2018

eğer gerçekten bu aleti düzeltmek istiyorsan aksesuarları tam bir dremel alet fazlasıyla işini görür

Cvp: Gilette çift taraflı traş aleti - Mert Güneş - 11/08/2018

(11/08/2018, Saat: 13:58)abdussamedy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: eğer gerçekten bu aleti düzeltmek istiyorsan aksesuarları tam bir dremel alet fazlasıyla işini görür
Başka öneriniz var mı?

Cvp: Gilette çift taraflı traş aleti - FearOfATG - 11/08/2018

(11/08/2018, Saat: 13:42)Mert Güneş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: image.jpgimagehost
Bu paslara bir öneriniz var mı,wd40 ve sirke denedim etki yapmadı.

Porçöz dolu bir kaba bırakıp gözlemleyebilirsiniz. Çokça kez pas çözme konusunda faydasını gördüm. Sürekli izleyin ama atınca porçöz hızla ısınmaya başlıyor ve paslar temizleniyor. Pas ve kireç olan somunun pasını temizlemek için denemiştim ilk kez pas konusunu çözmesi benim için de sürpriz olmuştu.

Cvp: Gilette çift taraflı traş aleti - dikdik_s - 11/08/2018

Dostum o aletin kaplaması kalmamıs. Temizlenecek birsey yok. Onun kaplanması lazım.