Geleneksel Tıraş Forumları
Geleneksel tiras yontemleri ile top sakal birakma - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: TIRAŞ TEKNİKLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Forum: Acemiler İçin Tıraş Teknikleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=38)
+--- Konu Başlığı: Geleneksel tiras yontemleri ile top sakal birakma (/showthread.php?tid=9532)

Geleneksel tiras yontemleri ile top sakal birakma - Rigbie - 24/08/2018

Merhaba dostlar iyi bayramlar

Forumda cok arastirma yaptim ama pek anlayamadim,

Yuzume kopugu surdukten sonra bir bakiyorum cenemin bir kisminda kesmemem gereken sakallari kesmisim.Ordan esitleyelim derken bir bakiyorum 3 haftalik sakal kim vurduya gitmis.

İlla phillips veya gillette gibi markalarin trimmer urunlerini mi almam gerekiyor ? Geleneksel tiras makinem ve kopugumle bu isi oturtamaz miyim ?

Cvp: Geleneksel tiras yontemleri ile top sakal birakma - vintage - 24/08/2018

Ben top sakalın kenarlarını alabildiğim kadar aldıktan sonra çizgi kısmını kartuşlunun arka tarafındaki jilet ile alıyorum. Bu yolla pek sıkıntı yaşamadım. Jiletli alet ile kenarları almak zor olduğundan istenmeyen kayıplar yaşanabiliyor Smile

Cvp: Geleneksel tiras yontemleri ile top sakal birakma - sfenks - 24/08/2018

En pratik yöntem, sakala yakın sınırdaki köpüğü elle sıyırıp Sedef ustura vs ile ince ayar yapmanız olur.

Cvp: Geleneksel tiras yontemleri ile top sakal birakma - Efrasyab - 24/08/2018

Sakal kenarlarını tarak ile sıyırın en bilindik yöntem.

Cvp: Geleneksel tiras yontemleri ile top sakal birakma - Rigbie - 24/08/2018

Komsularim super yazmissiniz ama bu is marifet ve tecrube istiyor,onu ogrenene kadar cok sakal dan goturucez heralde

Geleneksel tiras yontemleri ile top sakal birakma - Köse123 - 24/08/2018

Eliniz usturaya yatkın değilse yuma makinenin koruma barını kırıp düzeltmek için kullanabilirsiniz.

SM-G900F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cvp: Geleneksel tiras yontemleri ile top sakal birakma - BigHillMe - 25/08/2018

Bunun için simetri takıntım yüzünden uzun zaman goateesaver kullandım

RE: Cvp: Geleneksel tiras yontemleri ile top sakal birakma - FearOfATG - 25/08/2018

(25/08/2018, Saat: 14:09)BigHillMe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bunun için simetri takıntım yüzünden uzun zaman goateesaver kullandım
Sizin yine iyi o zaman çözüm bulmuşsunuz Smile ben komple kesmeye başladım simetri olayından dolayı. Favorilerde bile 50 kere bakıyorum eşit ve düz mü diye Smile

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cvp: Geleneksel tiras yontemleri ile top sakal birakma - ckeskin - 26/08/2018

Bu konuda hiç sıkıntı yaşamayan bir tek ben varım sanırım. Smile Sakal çevresini düzeltirken köpüğü sıyırıp eğer ayarlı bir makineniz varsa agresif bir ayarda ince ayar yapmanız daha kolay olacaktır. Ben Merkur Futur ile bile çok zorlanmıyorum. Yine de çok aşırı simetri hastası olmamalı. Bir de uzun top sakalı düzeltmek kısadan daha kolay. Hatayı daha fazla affediyor.