Geleneksel Tıraş Forumları
Saat meraklısı var mı? - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Tıraş Dışı (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=37)
+--- Konu Başlığı: Saat meraklısı var mı? (/showthread.php?tid=963)

Saat meraklısı var mı? - asymptote - 25/07/2013

Lord, kesinlikle.. Cool

Saat meraklısı var mı? - Lord Sparhawk - 25/07/2013

Stowa' sı olan yok mu forumda? Gerçi tsw'de bile bir iki kişi çıkıyor, bizde hiç çıkmaz. Undecided

Saat meraklısı var mı? - puukko - 25/07/2013

Sadelik arayanlar (ince ve rahat aynı zamanda) skagen modellerine baksınlar, fiyatlar uçuk değil.

Ben cep saati araştırıyorum.

Orient cep güzel görünüyor ama online mağazalarda 690tl, bence biraz yüksek.

(25/07/2013, Saat: 02:29)puukko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben cep saati araştırıyorum.

Günümüzde çok az marka güncel koleksiyonunda cep saatine yer veriyor. IWC bunlardan bir tanesi. Yakın dönem ürettiği cep saatleri çok şık, ince, hafif ve günlük kullanıma uygun. Calibre 9xxx olanları ebay'de uygun fiyata (400-500$) bulursanız kaçırmayın derim.

Orient'in cep saatindense yakın dönem (1950 sonrası) üretilen köstekli demir yolu saatlerine yönelmenizi öneririm. Zenith ve Omega markaları bu konuda başarılıdır. Cep saatlerinde kullandıkları pandül breguet sarım olur genelde. İyi regüle edilirlerse zaman tutma konusunda çok başarılıdırlar, kronometre saatlerdir. Orient için söylediğiniz fiyattan daha düşük fiyata temiz bir tane bulunabilir. Ben de Zenith marka edinmeyi düşünüyorum bir tane.

Saat meraklısı var mı? - puukko - 25/07/2013

(25/07/2013, Saat: 02:45)asymptote Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(25/07/2013, Saat: 02:29)puukko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben cep saati araştırıyorum.

Günümüzde çok az marka güncel koleksiyonunda cep saatine yer veriyor. IWC bunlardan bir tanesi. Yakın dönem ürettiği cep saatleri çok şık, ince, hafif ve günlük kullanıma uygun. Calibre 9xxx olanları ebay'de uygun fiyata (400-500$) bulursanız kaçırmayın derim.

Orient'in cep saatindense yakın dönem (1950 sonrası) üretilen köstekli demir yolu saatlerine yönelmenizi öneririm. Zenith ve Omega markaları bu konuda başarılıdır. Cep saatlerinde kullandıkları pandül breguet sarım olur genelde. İyi regüle edilirlerse zaman tutma konusunda çok başarılıdırlar, kronometre saatlerdir. Orient için söylediğiniz fiyattan daha düşük fiyata temiz bir tane bulunabilir. Ben de Zenith marka edinmeyi düşünüyorum bir tane.
çok büyük eski makinalar.

50mm bir cep saati için büyük değil, ideal ölçü bence..

Saat meraklısı var mı? - hsnmrycl - 26/07/2013

bir kayış üretim videosu da ben çekip yayımlayım en iyisi Smile
ama birkaç saat sürüyor.
bölümleri epey kısaltmak lazım Smile

Saat meraklısı var mı? - Lord Sparhawk - 26/07/2013

(26/07/2013, Saat: 03:40)hsnmrycl Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bir kayış üretim videosu da ben çekip yayımlayım en iyisi Smile
ama birkaç saat sürüyor.
bölümleri epey kısaltmak lazım Smile

Hak eden güzel saatimiz olsa da, senden kayış yaptırsak komşum Undecided

luminor <3 :/

Saat meraklısı var mı? - hsnmrycl - 26/07/2013

lord bana kayış yaptırma fikrin için teşekkür ederim.
yaptığım işlerin beğenilmesine seviniyorum doğrusu.

bence sevilerek takılan her saat iyi bir kayışı hakeder.
ama senin de dediğin gibi luminor daha çok hakeder Smile

kayış sektörü, özellikle de el yapımı kayış sektörü artık ağırlıklı olarak panerailere çalışıyor. panerai markası bu şekilde yaygınlaşmaya devam ettikçe de bu durum değişmeyecek sanırım.

Saat meraklısı var mı? - asymptote - 26/07/2013

Optik olarak çok başarılı bir saat, hayırlı olsun. Güzel günlerde kullanın.