Geleneksel Tıraş Forumları
Saat meraklısı var mı? - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Tıraş Dışı (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=37)
+--- Konu Başlığı: Saat meraklısı var mı? (/showthread.php?tid=963)

Saat meraklısı var mı? - puukko - 15/09/2013

(15/09/2013, Saat: 04:36)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Birsey sorucam anlayan arkadaşlarıma simdi tsf de satılık bir saat var longines master collection chronograph inhouse bir movement yani makina kullanıyor. Diğer tarafta ise bir mido chronograph mevcut mido ise Eta valjoux 7750 kullanmakta. Simdi Ben built kalitesi olarak longines tercih ederdim ama bu eta valjoux 7750 Daha iyi bir makinamidir?

longines lüks giriş seviyesi bir marka
mido da longines in bir alt sınıfı
ikiside swatchgroup bünyesinde

yanyana bakıp hangisi daha akıcı ise o tercih edilebilir,
ağır olan iyidir kuralı da denenebilir Wink

Saat meraklısı var mı? - papazerigi - 15/09/2013

Geçen gün hanıma saat aldık.Orient otomatik. 200 lira altında en iyi otomatik orientte dediler. Aslında bayan saati değil, unisex veya erkek modeli. Ama onu beğendi.. saatten anlayan arkadaşlar nasıl tercih?
Saygılarımla

Saat meraklısı var mı? - pars - 15/09/2013

(15/09/2013, Saat: 22:35)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geçen gün hanıma saat aldık.Orient otomatik. 200 lira altında en iyi otomatik orientte dediler. Aslında bayan saati değil, unisex veya erkek modeli. Ama onu beğendi.. saatten anlayan arkadaşlar nasıl tercih?
Saygılarımla

Orient ve seiko giriş seviye otomatik saatler için ej ve mühle gibi. Japon iyidir. Hayırlı olsun, hangi model?

Saat meraklısı var mı? - eskiuyemnt - 15/09/2013

Bi arkadaşım bu gece bu saati İstanbula müştersine gönderecek sanırım, fiyatı sanırım 20 bin vermiş birisi satmamış, daha yüksek müşterisine gidecekmiş yarın.. 50 bin der fiyatına HuhHuhHuh

Kolundan aldım hemen acele ile şunu çekebildim..

o0sawy.jpg

Saat bu, 80 yılında Almanyadan almış..

n3qxw.jpg

Saat meraklısı var mı? - Hasan Ali - 15/09/2013

(15/09/2013, Saat: 04:36)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Birsey sorucam anlayan arkadaşlarıma simdi tsf de satılık bir saat var longines master collection chronograph inhouse bir movement yani makina kullanıyor. Diğer tarafta ise bir mido chronograph mevcut mido ise Eta valjoux 7750 kullanmakta. Simdi Ben built kalitesi olarak longines tercih ederdim ama bu eta valjoux 7750 Daha iyi bir makinamidir?
Her iki saat de Eta 7750 makine kullanır. Benim tercihim Longines olurdu. Ama, tip/şekil olarak hangisini beğendiyseniz onu almanız en mantıklısı.

Saat meraklısı var mı? - papazerigi - 15/09/2013

hocam internette link vereyim dedim de bulamadım,çok model var. adını da bilmiyorum. 180'e aldık. erkek modeli. kadranı seiko 5'lerden az ufak. Beyaz kadranlı, taşları altın sarısı.bulunca paylaşırım modelini.
Saygılarımla

(15/09/2013, Saat: 22:42)pars Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Orient ve seiko giriş seviye otomatik saatler için ej ve mühle gibi. Japon iyidir. Hayırlı olsun, hangi model?

Saat meraklısı var mı? - Hasan Ali - 15/09/2013

Mido güzel saatmiş. Ben olsam onu tercih ederdim. Kalite ve tanınmışlık olarak Longines, ama Mido güzel bir saat yapmış. Mido'nun fiyatı bana biraz yüksek geldi.

Saat meraklısı var mı? - tipsol - 15/09/2013

(15/09/2013, Saat: 23:18)Hasan Ali Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Mido güzel saatmiş. Ben olsam onu tercih ederdim. Kalite ve tanınmışlık olarak Longines, ama Mido güzel bir saat yapmış. Mido'nun fiyatı bana biraz yüksek geldi.

Ben prestij olayını cok dert etmiyorum ama sağlam bir mekanizma ve safir cam mutlaka olsun isterim. Merak ettigim eta üst sınıf mekanizmalarda bir longines ve oris mekanizma ile mukayese edilirmi. Ama omeganin bile bazı modellerinde bile eta kullanılıyorsa Zaten kendini ispatlamış diye düşünüyorum

Saat meraklısı var mı? - Hasan Ali - 16/09/2013

Bu saydığınız markaların hepsi ETA makine kullanır. Hatta çok tanınmış başka bazı markalar da bazı modellerinde kullanır. Çoğu marka makineyi ETA'dan alır, olduğu gibi kullanır. Kimisi rotorunun şeklini değiştirir sadece, logosunu basar. Kimi markalar ihtiyaca göre modifiye eder. Piyasadaki otomatik saatlerin büyük bir çoğunluğunun makinesi ETA (Valjoux) dır. Kendi makinesini kendi yapan saat markası yok denecek azdır.

Saat meraklısı var mı? - eskiuyemnt - 16/09/2013

(16/09/2013, Saat: 01:06)Hasan Ali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu saydığınız markaların hepsi ETA makine kullanır. Hatta çok tanınmış başka bazı markalar da bazı modellerinde kullanır. Çoğu marka makineyi ETA'dan alır, olduğu gibi kullanır. Kimisi rotorunun şeklini değiştirir sadece, logosunu basar. Kimi markalar ihtiyaca göre modifiye eder. Piyasadaki otomatik saatlerin büyük bir çoğunluğunun makinesi ETA (Valjoux) dır. Kendi makinesini kendi yapan saat markası yok denecek azdır.

Tissot da eta mı kullanıyor acaba hasanali komşum?