Geleneksel Tıraş Forumları
Saat meraklısı var mı? - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Tıraş Dışı (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=37)
+--- Konu Başlığı: Saat meraklısı var mı? (/showthread.php?tid=963)

Saat meraklısı var mı? - Hasan Ali - 16/09/2013

Evet...

Saat meraklısı var mı? - tipsol - 16/09/2013

Kendi makinasını kullanan saatler en üst grup sanırım rolex, panerai,ap, blancpain etc gibi

Sent from my iPad using Tapatalk - now Free

Saat meraklısı var mı? - Lord Sparhawk - 16/09/2013

(16/09/2013, Saat: 02:37)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kendi makinasını kullanan saatler en üst grup sanırım rolex, panerai,ap, blancpain etc gibi

Rolex, panerai falan o kadar üsr grup değiller. Lüks saatlere giriş seviyesi markalar. Vacheron, patek, audemar, lange sohne en tepedekiler. Hele lange, ah lange ahhh... Confused

Saat meraklısı var mı? - Lord Sparhawk - 16/09/2013

Langematik

A.-Lange-S%C3%B6hne-Langematik-Perpetual1.jpg

62k $

tumblr_m9vlmyUr5M1rb1f7lo1_400.gif

Saat meraklısı var mı? - tipsol - 16/09/2013

(16/09/2013, Saat: 12:33)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(16/09/2013, Saat: 02:37)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kendi makinasını kullanan saatler en üst grup sanırım rolex, panerai,ap, blancpain etc gibi

Rolex, panerai falan o kadar üsr grup değiller. Lüks saatlere giriş seviyesi markalar. Vacheron, patek, audemar, lange sohne en tepedekiler. Hele lange, ah lange ahhh... Confused

Evet o listeye piaget,robert millie graham etc de girebilir sanırım. benim için ulaşılmaz oldukları için onları herhangi bir listeye alma gereği bile duymadımSmile

Saat meraklısı var mı? - puukko - 16/09/2013

rolex vb eta makinayı modifiye ediyır genelde

kendi makinasını kullanan firma sayısı herhalde bir elin parmaklarını geçmez. tamam iki el olabilir

Saat meraklısı var mı? - hsnmrycl - 16/09/2013

rolex eta makineyi modifiye etmez.
rolexin sadece makinesi bile pek çok saatin tamamından pahalıdır.

Evet, Rolex kendi makinesini kullanır diye biliyorum ben de. Ama Rolex saatler hiç hoşuma gitmez... Smile

Saat meraklısı var mı? - fergus - 16/09/2013

Vacheron , Blancpain , Breguet , Patek kendi içlerinde ayrı bir klasman .. Rolex Milyona yakın adette üretimi ultra modern bir şekilde mekanize olarak bir nevi fabrikasyon olarak gerçekleştiriyor , diğerleri gibi elde üretim diyemeyiz. ETA makineyi prestijli pek çok marka kullanıyor zaten söylenmiş ancak ETA kullananları ayrı bir kategori olarak göremeyiz . olay tamamen pazardaki farklı segmentlere yaklaşımları ile ilgili , 3-4 bin euro fiyata satabilecekleri bir makina için prestijli markalar kendi makinalarını üretmeyi tercih etmiyor ve ETA kullanıyorlar.

benim saatimdede Valjoux 7750 var , çok memnunum ... 3 ayrı kategoride üretiliyor bu makina , genelde prestijli markalar tamamlanmış ürün olarak değil , parça olarak alıp bir takım componentlerini kendi standartlarına göre modifiye ediyor.

bir gün manufacture movement olan bir saat almayı iple çekiyorum.

O herhalde her saatseverin sahip olduğu bir hülyadır...