Geleneksel Tıraş Forumları
Saat meraklısı var mı? - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Tıraş Dışı (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=37)
+--- Konu Başlığı: Saat meraklısı var mı? (/showthread.php?tid=963)

Ynt: Saat meraklısı var mı? - aslan180 - 08/11/2014

Tag heuer aquaracer :-)

C6603 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

RE: Saat meraklısı var mı? - Straht - 08/11/2014

@nacho_grande

Komşum Teşekkürler bu bana daha çok hitap etti en azından gemide korkup sakınmadan takabilirim. Ben bir bakınıyım bunlara

Cvp: Saat meraklısı var mı? - nacho_grande - 08/11/2014

(08/11/2014, Saat: 14:04)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @nacho_grande

Komşum Teşekkürler bu bana daha çok hitap etti en azından gemide korkup sakınmadan takabilirim. Ben bir bakınıyım bunlara

Rica ederim. Fiyatına göre çok opsiyonlu ve dayanıklı bir outdoor serisi.

Cvp: Saat meraklısı var mı? - linguist - 08/11/2014

gulfmaster da bahsettiğiniz hemen her özellik var.
Version 3 sensör
200m su geçirmez şoka titreşime dayanıklı
Tek tuşla dünya saati değişimi (home time/world time swap)
Atomik saat radyo sinyali (dünyadaki tüm vericilerle uyumlu)
Fırtına alarmı...
Daha niceleri (kullanma kılavuzu 100 sayfa Smile )
Üstelik analog (kadran apı 46mm)
1569599d1405897027-cant-get-enough-gulfm...-2-750.jpg

Cvp: Saat meraklısı var mı? - nacho_grande - 08/11/2014

@linguist: Gulfmaster da güzelmiş komşum. Wink

@linguist

Teşekkürler üstat. Bunu dolaşırken bende gördüm, Casio Solar Gulfmaster dimi bu? Birde dolaşırken Casio PAW-2000 buldum fakat TR'de bulamadım.

Aslında en güzeli Seiko Astron da onu alana kadar bunlardan bir tane bakıyorum. Radyo sinyali ile saat ayarlayanlar Atlantik veya pasifikte seyir yaparken çekim alanından çıkar mı diye düşünüyorum. Aslında çok da derinlemesine araştırıp bu olaya da girişmek istemiyorum =)

Edit: O kadar soru sordum şimdi bir iki fotoğraf atayım da başlık şenlensin=)

Bu da benim ufaklık, sevgilimin hediyesi. Fossil Jr serisi bir saat tam modelini bilmiyorum. Şekil olarak inanılmaz hoşuma gidiyor hem spor-şık hem resmi kıyafetlerle uyumlu. Dişi bünyeler çok beğeniyor daha görüpte "aaa o saat neymiş?" Demeyene rastlamadım hatta bazen vapurda falan otururken hiç tanımadığım kadınlar saatiniz çok güzelmiş modeli nedir eşime/sevgilime/babama alıyım diye soru soruyor=) Saatin kasası 50mm yani iri bir saat, internetten alacaksanız öncesinde denemenizde fayda var. Fakat mekanizma veya dakiklik merakınız varsa hiç önermem. Sapması ne kadar hiç ölçmedim ama saniyelik işlerle işiniz varsa 2 haftada veya ayda bir düzeltmenizi tavsiye ederim. Takvim özelliği yok yani gün göstergesi hangi ay kaç çeker bilmiyor, arada sırada gün düzeltmeniz gerekiyor. Kronometresini 1-2 defa kullandım, profesyonel ihtiyacınız yoksa tatminkar.

Ne giyersem uysun, hem hanımların hem benim gözüme hitap etsin diyorsanız tavsiye ederim. Bileği kalın olan, normal saatleri emanetmiş gibi taşıyan komşulara bu canavarı ayrıca tavsiye ederim, 50mm kasası ile her bileği dolduruyor=)

3e3cacba3883d0ace133c07633ec1da6.jpg6dec167f5a171fedc74d349753a66801.jpg57593678572f0c79c253e12a78e8c6b1.jpg8066d713790e0329ceb9eca7c2f92308.jpg

teşekkürler @nacho grande

@straht komşum evet güneş enerjili. Radyo sinyalini nevşehirden en kuvvetli seviyeden alıyor. Bir hafta alıcıyı kapatıp test ettim bir saniye saptı sadece. Pasifikte sinyal almasa bile çok sapmaz kaldı ki sydneyden tokyo sinyali alanlar varmış Smile dünya saati modunda tacı çekip saniyeyi şehir üstüne getirdin mi otomatik ayarlanıyor, akrep yelkovan uğraşmıyorsun. Ayrıca dünya saati modunda sol üste basılı tutunca akrep yelkovan hareket edip asıl saatle dünya saati yer değiştiriyor. Pazarlıkla 1050 tl 9 taksite aldım

@linguist

Üstat 1-2 saattir bu saati inceliyorum da çok hoş özellikleri varmış, özellikle mevcut gel-giti göstermesi, ani basınç ve ısı değişimlerinde fırtına uyarısı vermesi falan çok hoşuma gitti. Tek merak ettiğim biz gemide bu gelgit için cilt cilt sayfalarca almanak bulunduruyorken bu saat dünyanın neresinde olduğunu nasıl anlıyor da gel-git gösteriyor. GPS mi var?

gps yok. Gelgit ve ay takvimini yüklemişler. Time zone sistemine ayarlı sanırım. İleri tarihteki ay ve gelgit durumunu da görebiliyorsunuz mesala 25 aralık saat 15:00 da gelgit nedir ay günü nedir gibi ( 25 aralık saat 15 de gelgit orta ay günü 3,4 müş. Sanırım +2 dilimi kuzey yarımküre)

Üstat +2 kuzey yarım kürede gel-gitlerin aynı olmasını geçtim aynı şehirde 40-50 km uzaklıktaki limanda, sahilde bile farklı oluyor. Neyse çok muhim bir özellik değil benim için, onun dışında güzel bir saat ben biraz daha araştırayım daha aklıma yatanını bulamazsam bunu ucuza nerden bulurum diye aranmaya başlarım=) Tekrardan Teşekkürler