Geleneksel Tıraş Forumları
Saat meraklısı var mı? - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Tıraş Dışı (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=37)
+--- Konu Başlığı: Saat meraklısı var mı? (/showthread.php?tid=963)

Cvp: Saat meraklısı var mı? - hknz - 04/08/2015

öyle kült modeller var ki lordmatic'e sıra gelmemiş

Saat meraklısı var mı? - yigitemre - 04/08/2015

Üstadım eğer olaya saat merakı olarak bakıyorsak Seiko makinaları (kasa değil) es geçemeyiz japon klasmanında. Whiskey üstat TSF den büyük olasılıkla, o da bana katılır diye düşünüyorum. Ayrıca Lord Matic gayet külttür.

Sent from my iPhone using Tapatalk

bu platform TSF'ye göre saat konusunda daha amatör doğal olarak, ben lordmatic'e kült değil demedim, grand seikolar,kingmaticler, orient starlar, bellmaticler, sarblar, anantalar, velaturalar, diverler,makolar,pandalar,bullheadler hepsi kült. benim de seiko ve orient saatlerim var japonlar fiyat/performans olarak isviçrelilerin gerisinde kalan markalar değil kesinlikle ama saat konusu da tıraş gibi derya deniz.

yukarıda saydıklarım sadece japonların bazı kült modelleri, isviçre,alman ve ruslara hiç girmedim bile.

Cvp: Saat meraklısı var mı? - yigitemre - 04/08/2015

(04/08/2015, Saat: 15:23)hknz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bu platform TSF'ye göre saat konusunda daha amatör doğal olarak, ben lordmatic'e kült değil demedim, grand seikolar,kingmaticler, orient starlar, bellmaticler, sarblar, anantalar, velaturalar, diverler,makolar,pandalar,bullheadler hepsi kült. benim de seiko ve orient saatlerim var japonlar fiyat/performans olarak isviçrelilerin gerisinde kalan markalar değil kesinlikle ama saat konusu da tıraş gibi derya deniz.

Yok üstadım sadece bu kadar sayfa içinde paylaşılmaması dikkatimi çekti bir amatör olarak. Yoksa dediğiniz gibi tıraş konusundan daha çok derya deniz bir olay saat konusu ki bu açıdan bakınca değinilememesi LordMaticlere normal. Üstadım siz Panda demişken hem size hem diğer üstatlara sormak istediğim bir şey var, Seiko Panda görünümünde bir saat arıyorum. Aslında saat olayında mekanikten şaşmamak lazım ama en ucuz mekanik chrono Tissot var, ondada malumunuz fiyatlar uçmaya başlıyor yavaş yavaş. Sizlere sorum, Seiko Panda serilerinde quartz mekanizması iyi olan bir seri var mıdır özellikle? Diğer sorum ise, Seiko Pandaya alternatifleriniz nelerdir? Bonus soru: Quartz Chrono alınmalımıdır, alınmamalımıdır? Big Grin

RE: Cvp: Saat meraklısı var mı? - hknz - 04/08/2015

(04/08/2015, Saat: 18:44)yigitemre Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yok üstadım sadece bu kadar sayfa içinde paylaşılmaması dikkatimi çekti bir amatör olarak. Yoksa dediğiniz gibi tıraş konusundan daha çok derya deniz bir olay saat konusu ki bu açıdan bakınca değinilememesi LordMaticlere normal. Üstadım siz Panda demişken hem size hem diğer üstatlara sormak istediğim bir şey var, Seiko Panda görünümünde bir saat arıyorum. Aslında saat olayında mekanikten şaşmamak lazım ama en ucuz mekanik chrono Tissot var, ondada malumunuz fiyatlar uçmaya başlıyor yavaş yavaş. Sizlere sorum, Seiko Panda serilerinde quartz mekanizması iyi olan bir seri var mıdır özellikle? Diğer sorum ise, Seiko Pandaya alternatifleriniz nelerdir? Bonus soru: Quartz Chrono alınmalımıdır, alınmamalımıdır? Big Grin
Quartz seiko panda olarak TSF de satışta olan bir saat var,mesh kordonu da harika duruyor. Panda konusunda çok ayrıntılı bilgim yok. Quartz chrono da alinabilir tabi ama otomatiği hele ki kurmalısı müthiş tabi. Tissot'un visodate ve le locle dışındaki modellerini pek beğenmiyorum doğrusu. Quartz chrono alacaksanız seikonun çok başarılı modelleri var ve seiko marka algisi olarak tissottan daha yukarıda benim için.

LG-D802TR cihazımdan gönderildi

Cvp: Saat meraklısı var mı? - Straht - 08/08/2015

Saat değil sanat eseri resmen

https://www.facebook.com/entoutetranquillite/videos/vb.1417149015264059/1471685919810368/?type=2&theater

Cvp: Saat meraklısı var mı? - adamentium - 08/08/2015

(08/08/2015, Saat: 13:18)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Saat değil sanat eseri resmen

https://www.facebook.com/entoutetranquillite/videos/vb.1417149015264059/1471685919810368/?type=2&theater

Jaeger-LeCoultre show yapmış resmen Smile

Cvp: Saat meraklısı var mı? - chevalier - 15/08/2015

En son foruma gireli cok uzun zaman oldu sanirim. Tasinma ve gidip gelme isleriyle ugrasinca yazamadim.

Saat koleksiyonu cok ilginc bir konu. Siniri yok. Fiyat, adet olarak. Fiyat tamamen kisinin butcesine kalmis. Her ne kadar bircok kisi Seiko yu ucuz gorse de veya Orient (star) i bilmese de, Japonlarin bazi ulke ici modelleri 300-500 arasi olanlar, 2k-5k dolar verip alinabilecek İsvicre menseeli saatlerle yarisiyor. Hem materyal, hem kalite hem de mekanizma anlaminda.

Saat de tras meraki gibi aslinda. Erkek icin sinirli keyif araclarindan stilin parcasi.

Ben 7-8 sene once Tissot ile basladim, PRC200. 2 sene kullandim sanirim. Cok guzel bir saat. Sonra surekli almaya calisan bir arkadasima verdim. Uzun sure quartz mekanizma ve 200 dolar alti bir saat kullandim, invicta dan. Yine goruntusunu begenerek.

Derken baltayi saat meraklilarinin oldugu bir grup is arkadasima vurdum sonunda. Uzun arastirmalar, ziyaretler sonunda Rolex Explorer II Beyaz aldim 3 yil once. 2 yil once de Seiko Orange Monster.

Yakin zamanda bu kez Orient star Classic aldim. Sirada Seiko SARB033 var. Bir de Omega Seamaster in 70li yillarda kullanilan 1020 kalibresini (vintage) ariyorum.

Para/karsiliginda alinan degerde sanirm son iki aldigim saati asabilecek cok az saat vardir.

Bir de uzun zamandir Atmos a karsi merakim var. Ama Atmos u alabilecek yerlesik bir hayatim yok su an. Onu 5 yil en az ertelemek zorundayim.

Herkese selamlar.

Cvp: Saat meraklısı var mı? - crionics - 15/08/2015

(15/08/2015, Saat: 16:06)chevalier Adlı Kullanıcıdan Alıntı: En son foruma gireli cok uzun zaman oldu sanirim. Tasinma ve gidip gelme isleriyle ugrasinca yazamadim.

Saat koleksiyonu cok ilginc bir konu. Siniri yok. Fiyat, adet olarak. Fiyat tamamen kisinin butcesine kalmis. Her ne kadar bircok kisi Seiko yu ucuz gorse de veya Orient (star) i bilmese de, Japonlarin bazi ulke ici modelleri 300-500 arasi olanlar, 2k-5k dolar verip alinabilecek İsvicre menseeli saatlerle yarisiyor. Hem materyal, hem kalite hem de mekanizma anlaminda.

Saat de tras meraki gibi aslinda. Erkek icin sinirli keyif araclarindan stilin parcasi.

Ben 7-8 sene once Tissot ile basladim, PRC200. 2 sene kullandim sanirim. Cok guzel bir saat. Sonra surekli almaya calisan bir arkadasima verdim. Uzun sure quartz mekanizma ve 200 dolar alti bir saat kullandim, invicta dan. Yine goruntusunu begenerek.

Derken baltayi saat meraklilarinin oldugu bir grup is arkadasima vurdum sonunda. Uzun arastirmalar, ziyaretler sonunda Rolex Explorer II Beyaz aldim 3 yil once. 2 yil once de Seiko Orange Monster.

Yakin zamanda bu kez Orient star Classic aldim. Sirada Seiko SARB033 var. Bir de Omega Seamaster in 70li yillarda kullanilan 1020 kalibresini (vintage) ariyorum.

Para/karsiliginda alinan degerde sanirm son iki aldigim saati asabilecek cok az saat vardir.

Bir de uzun zamandir Atmos a karsi merakim var. Ama Atmos u alabilecek yerlesik bir hayatim yok su an. Onu 5 yil en az ertelemek zorundayim.

Herkese selamlar.

Selamlar,
Güle güle kullanın saatlerinizi.
1020 yi niçin arıyorsunuz ?