Geleneksel Tıraş Forumları
Tıraşta Minimalizm - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Tıraş (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=36)
+--- Konu Başlığı: Tıraşta Minimalizm (/showthread.php?tid=9688)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

Cvp: Tıraşta minimalizm - blacklesrum - 29/01/2020

2 haftadır sadece arko sabun, progress makina, polsiver jilet ve sıradan bir omega domuz fırça kullanıyorum.. dolu dolap bana ben ona bakıyorum. farkında olmadan minimalizme girdim galiba. yalan değil çok da aramıyorum sanki farklı ürünleri.

Cvp: Tıraşta minimalizm - Mustafa40 - 29/01/2020

Günlük tıraşta EJ DE89 daha uzun sakalda rimei; seyehatler ve hızlı tıraşlar için bir Yaqi sentetik, normal zamanlar için bir Yaqi porsuk; birkaç sabun ve aftershave yeterli miktarda jilet bana kâfi gelir

Cvp: Tıraşta minimalizm - hlkkzn - 26/03/2020

şu an minimal yaşıyorum mutlu değilimSmileSmileSmile

Cvp: Tıraşta minimalizm - yakup - 17/04/2020

çok iyi bir bölüm olmuş burası. yeni başlayan biri olarak bende kendimi durduramıyorum hastalık gibi sık sık nette sabun aftershave bakıyorum. kendimiz için beğendiğimiz birkaç parça seçip devam etmek en ideali olacak sanırım.

RE: Cvp: Tıraşta minimalizm - FearOfATG - 17/04/2020

(26/03/2020, Saat: 15:14)hlkkzn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: şu an minimal yaşıyorum mutlu değilimSmileSmileSmile
Pek sevmediğim jiletler kaldı elimde. Bitmeden yeni jilet almak yok dedim. Her akşam eksiltiyorum 1 tane 1 tane.. (:
Minimalizm sebepli mutlu olsam da genel olarak var bir hüzün.. (:

Cvp: Tıraşta minimalizm - smltrpn - 22/04/2020

(27/10/2018, Saat: 18:10)ismailinbiri Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşularım yaklaşık dört yıldır minimalist yaşamaya çalışıyorum. Özellikle kıyafet konusunda iyi sadeleştim. Tarzım dışında sırf fiyatı uygun vs. diye alışveriş yapmıyorum. Birkaç binlik kitap koleksiyonumun dörtte üçünü satarak, hediye ederek azalttım. Foruma üye olduğumdan beridir geleneksel tıraş malzemelerinde tarzımı yakalayana kadar epey ürün denedim ama fark ettim ki bu süreçte de 80/20 Pareto prensibi geçerli oldu yani tıraşlarımın yüzde sekseninde aynı sabun, fırça, alet, jilet, as kullanıyorum. Bu konuda da artık sadeleşmeye başladım. Stokçuluk yapmıyorum ve kullanmadığım ürünleri elden çıkarıyorum. Geleneksel tıraşın o retro havası da biraz yoklukla daha iyi tadılıyor gibi geldi zaten. Big Grin  Tıraş aleti  Jilet  Aftershave  Fırça

Sizinle aynı şeyleri düşünüyorum lakin gene de bazı şeyleri almadan olmuyor.

Cvp: Tıraşta minimalizm - tiffanygt - 04/05/2020

Öncelikle koleksiyon merakı olan tıraş severleri hiçbir şekilde yargılama ya da benzeri bir eylemde bulunma niyetimin olmadığını belirtmek istiyorum, ki zaten haddime de değil. İzninizle şuradan örnek vereyim; kendim dolma kalemlere bir hayli ilgi duyuyorum, tıraşına düşkün bir insan nasıl kendine tıraş aleti, ya da genel olarak tıraş ekipmanı diyelim, alıyorsa ben de aynı şekilde kalemler aldım ve itiraf etmeliyim ki zamanında aldığım dolma kalemlerimin bir çoğu -bakımlarını elbette yaptım ve yapmaya devam ediyorum- bir kenarda öylece yatıyorlar. Başlarda bu mesele beni hiç mi hiç yormuyordu fakat daha sonra sürekli tüketmeye olan eğilimimiz üzerine (dijital ortamda bile) şöyle bir düşündüğümde bir his beni cidden rahatsız etmeye başladı ve genel olarak alışverişlerimde buna dikkat etmeye başladım. Tıraş konusuna gelecek olursak, benim geleneksel tıraşa başlama nedenim dedelerimin, babamın yaptığı ve benim de çocukken zevkle izlediğim birkaç ekipmanla yapılan tıraşı yeniden hissetmekti. Öte yandan evladiyelik bir ekipman edinmenin karizmasını da inkar edemeyeceğim elbette. Şahsen bende bir tane benden sonra gelecek olanlara bırakmak istediğim Edwin Jagger DE89, Omega marka bir domuz fırça var. TABAC sabunu her ne kadar denemek istesem de anam babam Arko marka stick sabundan vazgeçmedim. Sanıyorum taş çatlasın on liralıktır bir çelik tas var. Tıraş sonrası içinse herhangi bir şap (ZAZA cidden iyiydi) ve ardından herhangi bir kolonya ya da balsam ya da arada OS losyon kullanıyorum. Minimalist felsefeyi iyice benimsemiş olan arkadaşlar benim kullandığım ekipmanları da bir hayli lüks bulabilirler yalnız bırakacak bir şeylere sahip olma isteği daha ağır bastı maalesef. Sevgiler

Cvp: Tıraşta minimalizm - smltrpn - 05/05/2020

(15/02/2019, Saat: 17:41)ahbap Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de alımı durdurdum Smile

Elimde 4 tıraş aleti, kaç tane olduğunu bilmediğim çünkü saymadığım x adet jilet, 3 fırça, 5 tıraş sabunu, 2 tıraş kremi, 2 tane sabun bastığım kap, 1 köpürtme kasesi, 2 losyon, 2 rebul kolonya, 1 tıraş öncesi krem, 2 tıraş sonrası krem, 2 balsam var.

Daha bir şey almaya gerek yok Big Grin

@Razorlazer kesinlikle Smile

Efendim forumun bu köşesini yeni keşfetmekle gördüm iletinizi. Lakin çok tehlikelisiniz Wink Benim gibi süper sabit hiç bir şey değiştirmeyi sevmeyen birine yeni malzemeler aldırdınız. Ama her şey aslına rücu edermiş gene sadeleşmeye başladım.

Bir program izlemiştim. Sadece 3 çeşit dondurma satan bir dükkan ve bir sürü çeşit dondurma satan bir dükkan. Müşteriler dükkanlara giriyorlar ve dondurma seçiyorlar. Sadece 3 çeşit dondurma satan dükkandan çıkanlar daha mutlu oluyor. Bizim olayımız da buna benziyor.

Herkesin kendi seçimidir. Ben elimde az ama öz bana uyan malzemelerin olmasını severim. Böylece düşünmek zorunda kalmam. Bazıları elinde çok tercih olmasını ister öyle mutlu olur. Maddi olarak ve yer olarak müsait olduğu sürece zevki de o şekilde ise kimse bir şey diyemez. Herkes sevdiği şekilde gider. Herkese iyi tıraşlar.

Tıraşta minimalizm - Cem.O44 - 05/05/2020

Aslında pek minimalist bir yapım yok.özellikle tıraş konusunda insan neler neler almak istiyor ama hayat isteklerimiz doğrultusunda pek ilerlemiyor.kisacasi Allah dağına göre kar veriyor Smile tabi bakış açısı benimkisi her iki fikrede saygım sonsuz.Bir aletle 50 yıl tıraş olanda var,güzel bişey mi ? Bence bu da güzel,kendine uyan ekipmanlarla dertsiz tasasız keyfini çıkara çıkara shave keyfi Smile

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cvp: Tıraşta minimalizm - MetsGo - 05/05/2020

Mümkün olduğunca minimal olmaya çalışıyorum
5 alet 5 fırça 5 sabun ü geçmek istemiyorum ama yeni ürün deneme isteği yüzünden elimdekileri bir şekilde azaltıyorum
Son 2 yılda 10 domuz 10 alet saga sola dagıtmısımdır.
Dolap büyüyünce rahatsız oluyorum ama şu yeni ürün deneme hevesi ne zaman nasıl bitecek bilemiyorum Smile