Geleneksel Tıraş Forumları
Tıraşta Minimalizm - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Tıraş (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=36)
+--- Konu Başlığı: Tıraşta Minimalizm (/showthread.php?tid=9688)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

RE: Cvp: Tıraşta minimalizm - ahbap - 05/05/2020

(05/05/2020, Saat: 01:26)smltrpn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Efendim forumun bu köşesini yeni keşfetmekle gördüm iletinizi. Lakin çok tehlikelisiniz Wink Benim gibi süper sabit hiç bir şey değiştirmeyi sevmeyen birine yeni malzemeler aldırdınız. Ama her şey aslına rücu edermiş gene sadeleşmeye başladım.

Bir program izlemiştim. Sadece 3 çeşit dondurma satan bir dükkan ve bir sürü çeşit dondurma satan bir dükkan. Müşteriler dükkanlara giriyorlar ve dondurma seçiyorlar. Sadece 3 çeşit dondurma satan dükkandan çıkanlar daha mutlu oluyor. Bizim olayımız da buna benziyor.

Herkesin kendi seçimidir. Ben elimde az ama öz bana uyan malzemelerin olmasını severim. Böylece düşünmek zorunda kalmam. Bazıları elinde çok tercih olmasını ister öyle mutlu olur. Maddi olarak ve yer olarak müsait olduğu sürece zevki de o şekilde ise kimse bir şey diyemez. Herkes sevdiği şekilde gider. Herkese iyi tıraşlar.
@smltrpn Efenim haklısınız, tehlike arz ettiğim bir evre oldu Smile Bu tehlike hususuna muhtemelen, geleneksel tıraşa 37 yaşında başlamış olmam vesile oldu. Çünkü o yaşa kadar hep kartuşlu sistem ve suni köpüklerle tıraş oluyordum. Birden sizin verdiğiniz zehirle, ki bu durumda aslında tehlike konusunda siz de az değilsiniz (), o yaşımda böyle denizler deryalar kadar geniş bir dünyaya karışınca, daha önce keşfetmediğim bu dünyada benim de heveslerim oldu :-) Ama dediğiniz gibi, bir yerden sonra insan illa ki duruluyor ve yaşadığı heveslerin ardından özüne dönebiliyor. Bu da tıraşta minimalizmi ister istemez ortaya çıkarabiliyor.

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cvp: Tıraşta minimalizm - ekindgn - 05/05/2020

Tıraşta minimalizm yapamıyor musunuz?
Belirleyin sizinle beraber olan ekipmanlarınızı.
Elbette yeni pek çok ürün var ama şöyle bir yöntem de var:

Aldığınız bir ürünü (sabun-krem-aftershave-jilet (5-10 adet) vb) bitirene kadar kullanın. Farkı göreceksiniz, ve en önemlisi de bir ürünü bitirdiğinizi fark edip yaşadığınız o ağırlıktan kurtulacaksınız.
İnanın ki işe yarıyor..

Cvp: Tıraşta minimalizm - CK89 - 05/05/2020

Benim hedef herbirinden 11 adet, az kaldi 2-3 haftaya, bir kac alet ve firca elden cikarinca 11'e ulasacagim.

Cvp: Tıraşta minimalizm - Nazikas - 06/05/2020

1 Modern 2 vintage alet (Slim Twist, Black Beauty)
2 domuz 1 sentetik fırça (Semogue 610, Omega 10108, Yaqi Butterscotch)
3 sabun (Arko, Tabac, Proraso)
3 Jilet ( Permasharp, Astra Mavi, Astra Yeşil)
Sadece sabun alacağım, o da hepsi bitince. Cella Bio harici merak ettiğim bir ürün yok. Elimdekilerin bitmesi ise 1-1,5 yıl sürer. Hoş bu gidişle o vakte kadar ithal sabunların lüksün de lüksü olacağı için Arkoyla arayı iyi tutmak lazım gliserindir badem yağıdır ekleye ekleye DIY deniyorum Smile

Cvp: Tıraşta minimalizm - Cem.O44 - 06/05/2020

(06/05/2020, Saat: 00:20)Nazikas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 1 Modern 2 vintage alet (Slim Twist, Black Beauty)
2 domuz 1 sentetik fırça (Semogue 610, Omega 10108, Yaqi Butterscotch)
3 sabun (Arko, Tabac, Proraso)
3 Jilet ( Permasharp, Astra Mavi, Astra Yeşil)
Sadece sabun alacağım, o da hepsi bitince. Cella Bio harici merak ettiğim bir ürün yok. Elimdekilerin bitmesi ise 1-1,5 yıl sürer. Hoş bu gidişle o vakte kadar ithal sabunların lüksün de lüksü olacağı için Arkoyla arayı iyi tutmak lazım gliserindir badem yağıdır ekleye ekleye DIY deniyorum Smile

komşum ben bu sebeplerden dolayı arkoya yöneldim fakat gliserin ve herhangi bi yağı ne kadar oranda katıyorsunuz.zira bende aynı sebeplerden ötürü minimalist gitmeye çalışıyorum(ne kadar istemesemde) Smile tek alet,fırça,krem ve sabunla yola devam edeceğim gibi ilerisi meçhul. Smile

Cvp: Tıraşta minimalizm - korgunv - 06/05/2020

Mevcut durumda uzun süredir kullanmakta olduğum merkur 42c ve Yaqi aqua tuxedo 24 mm sete ilave olarak Mühle R89 ve Mühle silvertip fibre 25 mm yatırım planım var. Sabun konusunda Utkan Bey'in önermesi ile sadece tek sabun DVH kullanıyorum. Aynı sabunun sürekli kullanımı ciltte alışkanlık yapıp tahriş leri ve tıraş sonrası irritasyon ları azaltacağını düşünmekteyiz. DVH temini zor olduğu için ilerde forumda çok beğenilen OSS-MAN sabunları ile devam etmeyi planlıyorum. Tıraş sonrası olarak Proraso okaliptüs ve sandalwood AS lerin ikisi birlikte dolaptan eksik edilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Sonuç olarak 500 TL gibi bir bütçeyle hedeflediğim minimalizme ulaşmaya çalışıyorum. Jilet stoğu toptan. Tr den temin edilen 4 kartela 4 farklı Gillette serisi ile uzun yıllar yeterli olacaktır. Sonuç olarak bazı komşuların tersine minimalizme tersten ulaşmaya çalışıyorum. Angel Angel Angel

Cvp: Tıraşta minimalizm - mustbe - 06/05/2020

(06/05/2020, Saat: 00:38)Cem.O44 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: komşum ben bu sebeplerden dolayı arkoya yöneldim fakat gliserin ve herhangi bi yağı ne kadar oranda katıyorsunuz.zira bende aynı sebeplerden ötürü minimalist gitmeye çalışıyorum(ne kadar istemesemde) Smile tek alet,fırça,krem ve sabunla yola devam edeceğim gibi ilerisi meçhul. Smile

Komşum köpurtme kabına 5 6 damla ekleyebilirsin. Tıraş sonra hissine göre azaltıp artırabilirsin. Çoğunun zararı kıvam almayi zorlaştırır. Azı kurutur. Zamanla alışırsın. Tek alet için önerim ayarlı olsun ileride sakal uzar kesmez günlük olayım dersin agresif kaçar. Ayarlı her duruma uyar Smile

(06/05/2020, Saat: 02:57)korgunv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mevcut durumda uzun süredir kullanmakta olduğum merkur 42c ve Yaqi aqua tuxedo 24 mm sete ilave olarak Mühle R89 ve Mühle silvertip fibre 25 mm yatırım planım var. Sabun konusunda Utkan Bey'in önermesi ile sadece tek sabun DVH kullanıyorum. Aynı sabunun sürekli kullanımı ciltte alışkanlık yapıp tahriş leri ve tıraş sonrası irritasyon ları azaltacağını düşünmekteyiz. DVH temini zor olduğu için ilerde forumda çok beğenilen OSS-MAN sabunları ile devam etmeyi planlıyorum. Tıraş sonrası olarak Proraso okaliptüs ve sandalwood AS lerin ikisi birlikte dolaptan eksik edilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Sonuç olarak 500 TL gibi bir bütçeyle hedeflediğim minimalizme ulaşmaya çalışıyorum. Jilet stoğu toptan. Tr den temin edilen 4 kartela 4 farklı Gillette serisi ile uzun yıllar yeterli olacaktır. Sonuç olarak bazı komşuların tersine minimalizme tersten ulaşmaya çalışıyorum.  Angel  Angel  Angel

Ben de sizin gibi yaptım komşum. Deneme sürecinde bolca alet ve jilet edindim. Şu an bir ayarlı bir de yolculuk zamanı kullanmak için DE makinem var. Tek fircam var gittigi yere kadar giderim onunla . Jiletleri de beğendiğim 2 markadan 2 3 kartela aldım. Sabunum tasın dibinde kaldı sipariş verdim mübarek o bir parça sabun acayip bereketlendi hala yenisine geçemedim.

RE: Cvp: Tıraşta minimalizm - Cem.O44 - 06/05/2020

(06/05/2020, Saat: 04:51)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum köpurtme kabına 5 6 damla ekleyebilirsin. Tıraş sonra hissine göre azaltıp artırabilirsin. Çoğunun zararı kıvam almayi zorlaştırır. Azı kurutur. Zamanla alışırsın. Tek alet için önerim ayarlı olsun ileride sakal uzar kesmez günlük olayım dersin agresif kaçar. Ayarlı her duruma uyar Smile

Ben de sizin gibi yaptım komşum. Deneme sürecinde bolca alet ve jilet edindim. Şu an bir ayarlı bir de yolculuk zamanı kullanmak için DE makinem var. Tek fircam var gittigi yere kadar giderim onunla . Jiletleri de beğendiğim 2 markadan 2 3 kartela aldım. Sabunum tasın dibinde kaldı sipariş verdim mübarek o bir parça sabun acayip bereketlendi hala yenisine geçemedim.
Abi şuan için zaten black beauty var, seyahat günlük kullanım vs için razorock qucik change tto siparişi verdim ama kesinlikle bir slim adjustable edineceğim galiba son karar olarak bu 3 alet aletle gideceğim gibi.Bir tanede oss man premium sabun artık bu şekilde ilerlemeye devam edecegim sanırım.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cvp: RE: Cvp: Tıraşta minimalizm - mustbe - 06/05/2020

(06/05/2020, Saat: 14:18)Cem.O44 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Abi şuan için zaten black beauty var, seyahat günlük kullanım vs için razorock qucik change tto siparişi verdim ama kesinlikle bir slim adjustable  edineceğim galiba son karar olarak bu 3 alet aletle gideceğim gibi.Bir tanede oss man premium sabun artık bu şekilde ilerlemeye devam edecegim sanırım.

Slim adjustable ile black beauty neredeyse aynı kafa yapısına sahip.  Tek fark sap ve ağırlık. slim kısa saplı olduğu için kullanması daha kolay geliyor bana . makineyi üçleyeceksen farklı karakterde olsun derim. şu an bende gillette tech ve slim adjustable var. biri seyahat biri düzenli kullanım için. sabun daha öznel ben proraso sabit diğerleri beğeni olarak tutuyorum Smile

RE: Cvp: Cvp: Tıraşta minimalizm - Cem.O44 - 06/05/2020

(06/05/2020, Saat: 14:32)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Slim adjustable ile black beauty neredeyse aynı kafa yapısına sahip.  Tek fark sap ve ağırlık. slim kısa saplı olduğu için kullanması daha kolay geliyor bana . makineyi üçleyeceksen farklı karakterde olsun derim. şu an bende gillette tech ve slim adjustable var. biri seyahat biri düzenli kullanım için. sabun daha öznel ben proraso sabit diğerleri beğeni olarak tutuyorum Smile
Abi tavsiyeni dinleyerek kafamda olan tek beğendiğim 3 parçalı alet bu var gillette flat bottom tech diye geçiyor ama buna da ulaşması çok güç gibi.Yabanci youtube kanallarinda da smooth and effective dedikleri bi alet ama bakalım 2.el ilanına düşerse edinirim.Sabun konusunda ise ucuz ama genel beğeniye hitap edenlerden seçmeye karar verdim öncelik oss-man fleuronda sonrasında proraso krem kesinlikle listemde.df740c87141ee44e09e21c887a7e09f1.jpg