Geleneksel Tıraş Forumları
Merhabalar; - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: FORUM (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Forum: Forum Tanışma (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Konu Başlığı: Merhabalar; (/showthread.php?tid=9700)

Merhabalar; - ksfbz - 02/11/2018

Herkese selamlar, deneyimlerinizi öğrenmek ve kendimizi geliştirmek adına buradayım.. birsürü sorum sorunum var Smile sinek kaydı traşlar diliyorum Smile

Aranıza yeni katılmış biri olarak herkese selamlar,
işim gereği günlük traş olan biriyim..
sık ve orta üzerinde sertlikte sakal yapım var üzerine cildim hassas..
kullan at bıçaklar artık tat vermemeye başladı..
cildimde traş sonrası yanma ve ufacıkta olsa kızarıklıklar yaptığından biraz araştırma yapmaya başladım.. EJ DE87 modeli renk ve kullanıcıların yorumları olarak hoşuma gitti.
tabi bunun yanında jilet fırça falan derken baktım ki baya baya derinmiş mevzular.
sonra kendimi burada buldum Smile
ihtiyaçlarım doğrultusunda EJ DE87 işimi görür gibi duruyor, bunun dışında tüm önerilerinize ve yorumlarınıza açığım teşekkür ederim.

Yeni başlayana tavsiye - FearOfATG - 02/11/2018

Merhabalar
Yeni başlayanlara DE89 deniyor genelde bildiğim kadarıyla ama DE89 olabilir mi sizinki de?

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Cvp: Merhabalar; - Soner - 02/11/2018

Hayırlı olsun, forum bu iş için çok değerli bir bilgi kaynağı ilgini çeken konu başlıklarını okursan birçok üyenin tecrübelerini öğrenmiş olursun merak etme bol bol oku forumda dolan vakit geçir eğlenecek ve öğrenecek çok şey var burda, sorularınıda çekinmeden sor herkes elinden geldiğince yardım eder

Yeni başlayana tavsiye - volkanerozan - 02/11/2018

Komşum hoşgeldin. Ben ayarlı bir alet öneririm yeni başlayan birisine. Bende hassas cildim var diyordum ama meğerse kösele gibiymiş. Bence kızarıklığın nedeni kullan at bıçakları İn kalitesizliği ve hafif olmasından dolayı bastırman. 89 mild bir alet. Tekniğin oturana kadar keskin olmayan jiletlerle sorun yaşarsın. Kesmiyor deyip bastırırsın, tahriş yapar. Ayarlı bir alet te jilet keskinliği, sakalın uzunluğu, vb. durumlara göre ayarını değiştirirsin.
Tekrar hoşgeldin, önce tahriş siz sonra sinekkaydı traş lar dilerim.

SM-C7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

RE: Cvp: Merhabalar; - FearOfATG - 02/11/2018

(02/11/2018, Saat: 09:43)Soner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayırlı olsun, forum bu iş için çok değerli bir bilgi kaynağı ilgini çeken konu başlıklarını okursan birçok üyenin tecrübelerini öğrenmiş olursun merak etme bol bol oku forumda dolan vakit geçir eğlenecek ve öğrenecek çok şey var burda, sorularınıda çekinmeden sor herkes elinden geldiğince yardım eder
Forum okuya okuya bitecek gibi değil ama bir yerden başlamak lazım Smile

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Cvp: Yeni başlayana tavsiye - batmanforever - 02/11/2018

@ksfbz komuşum, foruma hoş geldiniz. Başlangıç için ayarlı tıraş aleti almanızı bende tavsiye ederim. Bunun dışında tıraş sabunu olarak Cella ve Proraso, fırça olarak da Semouge 830'u tercih edebilirsiniz. Hangi jileti almalıyım konusuna çok fazla takılmayın bolca çeşit alın arasından size uygun olanını kendiniz bulmuş olacaksınız.

Keyifli tıraşlarınız olsun,

Cvp: Yeni başlayana tavsiye - dikdik_s - 02/11/2018

EJ 89 veya Muhle 89 baslangıc icin onerilen yumusak aletlerdir genelde. Sahsen ben jileti yuzde cok hissettirmedigi icin, kartusludan gecis yapanlara geleneksel tırasın ilk kuralı olan bastırmama mevzu icin cok egitici olmadıgından pek fazla kisisel oneri yapmıyorum onun yerine progress oneriyorum ama hepsi sizi mutlu edecektir.Dediginiz gibi mevzu derin ama cok zevkli.
Aramıza hos geldiniz, forumumuzda hos sohbetleriniz, zevkli tıraslarınız olsun.

Cvp: Yeni başlayana tavsiye - ksfbz - 02/11/2018

@FearOfATG öğrendiğim kadarıyla kafaları aynı saplari degisiyor 89un beyaz saplisi evet ama sitede 87olarwk gecmekte Smile

@volkanerozan tesekkurler hocam. Yani kullan at bicaklar ister kstemez bastiriyoruz ilk bikac trastan sonra korelmeye basladigindan olsa gerek. Ben tek seferde sakali tepeden asagiya indirip kesip bitirmek istiyorum. 89 a feather taksak ?

@batmanforever sağolun hosbuldum. Cella ve 830 dusunuyordum bende hem fiyatlari ucuk degil hem islevsel görünüyor. De89 feather uyumuyla toplanir herhalde.

@dikdik_s bastirma isi cok sorun degil onu ayarlarim onun cozumu bence keskin jiletle cozuluyor. Kartuşlarda ilk bi kac kullanim fena degil ama iste bicaklar koreldikce bastirmaya yada belli yerlerde birden fazla surttugum icin tahris basliyor. Tek perde alicak keskin bi iiletle bunu cozerim

Cvp: Merhabalar; - CtrlKML - 03/11/2018

Hoşgeldiniz. Güncel üretimi olsa Gillette Fatboy alın ondan sonra da 2. kademede ister bastırın ister bastırmayın diyeceğim ama maalesef artık üretilmiyor. Başlangıç için R89 iyi bir seçenek olduğu gibi 34C de iyi bir seçenektir. Hatta ben hem başlangıç hem ömür boyu kullanım için 34C daha iyi bir seçenektir diye düşünüyorum. Onun dışında klasik tıraşa başlar başlamaz tek seferde yukarıdan aşağıya tüm sakalı almayı pek düşünmemek lazım. Bunu denediğiniz durumlarda az ya da çok cildinize zarar verme ihtimaliniz yüksek. Çok verimli bir yöntem de değil aslında. Yani bu aletler de sonuçta mucizeler yaratmıyor. Fakat kendi adıma şunu söyleyebilirim: Bu işten keyif almak en önemli kısmı. Dolayısıyla gönlünüzden hangi alet geçiyorsa onunla başlayın. Neyi merak ediyorsanız onu deneyin. Ben öyle yaptım zamanında, 37C Slant ile başlayıp yüzümü tahriş de ettim ama işte yıllar geçmiş; her birinden birer düzine alet, ustura, malzemem olmuş ve gelinen noktada çok mutluyum. Gönlünüzden geçen alet neyse verin siparişi gitsin. Posta gelene kadar da o aletle ilgili yorum okuyup video izleyin; ilk tıraşınız ne olursa olsun güzel bir anı olacak.
Bastırmayın yeter.