Geleneksel Tıraş Forumları
Merhabalar! - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: FORUM (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Forum: Forum Tanışma (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Konu Başlığı: Merhabalar! (/showthread.php?tid=9705)

Merhabalar! - Bostani - 02/11/2018

Merhaba Geleneksel Tıraş ailesi.
18 yaşında, çocukken dedesinden görüp bu tip tıraşa özenen, 1-2 ay önce Wilkinson Classic'i bir markette görene kadar permatik kullanan biri olarak aranıza katılıyorum.
Wilkinson'la gelen jiletler beni pek açmadı, bitince Rossman'dan 10'lu bir jilet paketi aldım. Memnunum ancak fiyatı çok yüksek geldi, özellikle sonrasında bu forumu keşfedince bayağı üzüldüm.
Şuan aklıma Rimei ve DE89 var, Wilkinson ile tıraş olmak için sürekli bastırmam gerekiyor ve bu da benim pek hoşuma giden bir şey değil. Tıraş oldum mu sinekkaydı olsun diye çabalarım  Big Grin
1 aydır her gün tıraş olmaktaydım, bu ay nadasa yatıracağım. Bu sırada güzel bir alet için para arttırmayı planlıyorum, inşallah beceririm.

Forumda sakal tipim şöyle, böyle diyenleri gördüm ancak benimki nasıl bilmiyorum. Kıvırcık saçlıyım, aşağıya 3 hafta tıraş olmadığımda çıkan sakalı bırakıyorum. Umuyorum ki sizler bir yorumda bulunabilir ve bu sakala göre de bir jilet tavsiye edebilirsiniz.

Saygılar, sevgiler...

2dgjb40.jpg

Cvp: Merhabalar! - Soner - 02/11/2018

Hoşgeldiniz, keyifli tıraşlarınız hoş sohbetleriniz olsun

Cvp: Merhabalar! - Gentleman - 03/11/2018

Foruma hoşgeldiniz. Yazınızda fırça, sabun veya tıraş kreminden bahsetmemişsiniz. Eğer fırça, sabun veya kreminiz yoksa ucuz da olsa bir omega fırça ve nivea krem vs. edinmenizi tavsiye ederim. Tıraş kalitenizi artıracaktır. Rossman jilet aklımda pahalı ve vasat bir jilet olarak kalmış. Onun yerine kolay bulunabilen ve çok daha ucuz bir fiyata yeşil/mavi astra veya permasharp alabilrsiniz. WS Classic sakallarınızın üstesinden gelecektir diye düşünüyorum ama siz verim alamıyorsanız boşverin. Günlük tıraş oluyorsanız EJ DE89 iyi bir seçim ama 2-3 günde bir tıraş oluyorsanız ve daha ekonomik bir yoldan gitmek isterseniz Rimei alabilirsiniz. Nacizane tavsiyelerim bunlar. Keyifli tıraşlar.

RE: Cvp: Merhabalar! - Bostani - 03/11/2018

(03/11/2018, Saat: 01:07)Gentleman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Foruma hoşgeldiniz. Yazınızda fırça, sabun veya tıraş kreminden bahsetmemişsiniz. Eğer fırça, sabun veya kreminiz yoksa ucuz da olsa bir omega fırça ve nivea krem vs. edinmenizi tavsiye ederim. Tıraş kalitenizi artıracaktır. Rossman jilet aklımda pahalı ve vasat bir jilet olarak kalmış. Onun yerine kolay bulunabilen ve çok daha ucuz bir fiyata yeşil/mavi astra veya permasharp alabilrsiniz. WS Classic sakallarınızın üstesinden gelecektir diye düşünüyorum ama siz verim alamıyorsanız boşverin. Günlük tıraş oluyorsanız EJ DE89 iyi bir seçim ama 2-3 günde bir tıraş oluyorsanız ve daha ekonomik bir yoldan gitmek isterseniz Rimei alabilirsiniz. Nacizane tavsiyelerim bunlar. Keyifli tıraşlar.
Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. Fırça olarak yine Wilkinson marka kullanıyorum ancak evde kullanılmamış, üzerinde marka yazmayan ancak kaliteli olduğunu bildiğim bir fırça var.
Sabun olarak Arko kullanmaktayım, tıraş olduğumda genelde haftasonları hariç her gün tıraş olmayı tercih ediyorum.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi