Geleneksel Tıraş Forumları
Tıraş Tercihiniz - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Tıraş (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=36)
+--- Konu Başlığı: Tıraş Tercihiniz (/showthread.php?tid=9797)

Tıraş Tercihiniz - manuple - 29/11/2018

Tıraş olurken Tercihleriniz Aşağıdakilerden Hangisi

1- Jiletli Ustura

2- Çelik Ustura

3- Tıraş Makinesi

Cvp: Tıraş Tercihiniz - Sofistike - 29/11/2018

Benim tercihim ve uygulamam şu şekildedir. Tıraş Makinesi + Jiletli Ustura  anket seçeneklerini çeşitlendirelim @manuple Smile

Cvp: Tıraş Tercihiniz - SKYBRAVE - 29/11/2018

Gönlümde yatan aslında çelik ustura ama hala jiletli ustura ile tıraş olurken bile belli bir seviyeye gelemedim. Sol elimi kullanamamak da bu konuda önümü tıkıyor biraz maalesef. Mevcut durumda %99 DE alet (6C - X3 ve Superspeed üçlüsü) kullanıyorum.

Cvp: Tıraş Tercihiniz - manuple - 29/11/2018

Çeşitlendirme aklıma geldi de,
Acaba hangisine ağırlık verildiği ve en çok hangisinin tercih edildiğini düşünerek cevap verebilir miyiz?
Ya da Çoklu seçmeli olarak seçim yaparak cevaplandırabilir miyiz?

Örneğin,
En çok çelik usturayı tercih ediyorum.
O an ki ruh durumuma göre bazı anlarda da jiletli ustura kullanıyorum.
Mecbur olmaz isem(ustura yanımda değilse gibi) tıraş makinesini hiç kullanmıyorum.

(29/11/2018, Saat: 16:54)SKYBRAVE Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gönlümde yatan aslında çelik ustura ama hala jiletli ustura ile tıraş olurken bile belli bir seviyeye gelemedim. Sol elimi kullanamamak da bu konuda önümü tıkıyor biraz maalesef. Mevcut durumda %99 DE alet (6C - X3 ve Superspeed üçlüsü) kullanıyorum.

İster Çelik Ustura ve isterse Jiletli Ustura olsun, dikkat gereken, titizlik gereken ve adeta dört göz açık şekilde kontrolu elden bırakmamamız gerekiyor.

Bu kişilere ve kişilerin yatkınlıklarına göre değişir.
İlk kez jiletli usturayı elime aldığımda fazla acemilik çekmeden sanki eskiden kullanıyormuşum gibi tıraş oldum.
Çelik ustura kullanırken diğerine göre daha dikkatli davranıyorum.
Ustura kullanırken bazıları gerektiği yerde sağ el gerektiği yerde sol el kullanılmalı diyor, ben tamamen sağ elimi kullanarak tıraş oluyorum.

Israrla ve öğrenme sevgisiyle işe yaklaşırsanız mutlaka başarırsınız. Yeter ki isteyin ve azimli olun Smile)

Cvp: Tıraş Tercihiniz - dimitraki - 30/11/2018

Gonlum celik usturada ana el becerim gelismediginden %99u De

Cvp: Tıraş Tercihiniz - ziyanınjileti - 30/11/2018

Jiletli tıraş makinesi tercihimdir. Diğerleri ile günlük tıraş olmak mümkün değil iken orta agresif veya yumuşak bir tıraş aleti ile ister günlük ister 1 haftalık sakala girişip tıraş olabiliyorum.

Cvp: Tıraş Tercihiniz - kokopelli - 30/11/2018

Ben Jiletli Ustura ve Tıraş Makinası diyerek işaretledim. Yani işin aslı bunların yüzdesi daha yüksek. Ama özellikle haftasonları çelik usturayı da kullanmaya dikkat ediyorum ki elimiz alışsın. Anketi işaretledik bir kere. Hepsi desem olurmuş, geri de alamadık Smile

Cvp: Tıraş Tercihiniz - ekilic2 - 30/11/2018

Benim tercihim tıraş makinesi olurdu, çünkü makinenin her iki tarafını kullanmak hoşuma gidiyor