Geleneksel Tıraş Forumları
RazoRock Game Changer - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Parçalı Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Konu Başlığı: RazoRock Game Changer (/showthread.php?tid=9834)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

Cvp: RazoRock Game Changer - Serjames - 12/08/2019

(12/08/2019, Saat: 16:39)CK89 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Agresiflik derecesi size mild gelmis olabilir. Agresifligi EJ89 sevenler icin mukemmel.
OC daha agresif. Jaws cok daha agresif. Tercihle alakali.

(12/08/2019, Saat: 17:05)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Agresiflik konusunda 34C ile Game Changer arasında ciddi bir fark var @Serjames Serdar Smile
Bu vesileyle @turkoglum13 Mehmet kardeşime teşekkürlerimi sunuyorum.

Herkes için agresifliği farklı olabilir. Subjektif bir konu.
Mehmet abiye bende çok teşekkür ederim Smile

Cvp: RazoRock Game Changer - izbe - 30/09/2019

Uzun zamandır denemek istediğim bir ss ti.

Sağolsun bu aleti kafamda yer eden @turkoglum13 denemem için aletin 0.84 açıklığa sahip görece agresif versiyonunu gönderdi. Kendisine buradan bir kez daha teşekkür ederim.

Öncellikle alet oldukça iyi bir işçiliğe sahip. 60$ bandındaki fiyatı bir o kadar makul.

Aletin fiziki görünümü ile ilgili yapacağım tek eleştiri top plate in ağırlığının yetersiz olması. Benim mutfak terazime göre 11 gram gelen ağırlığı yetersiz buldum. 18-20 gr civarı olsa idi daha iyi bir ağırlık dengesi ve ağırlık merkezi sağlanmış olurdu diye düşünüyorum. Onun dışında 20 gram gelen base plate ile 71 gram ağırlığındaki barberpole handle ideal ölçülerde.

Gelelim subjektif değerlendirmeme;

Alet orta agresifliğin, agresif tarafına değil, mild tarafına bakıyor. Hatta biraz fazla bakıyor. 0.84 mm açıklığa sahip double edgelerden daha agresif olmasını bekliyoruz. Örnek vermek gerekirse 0.68 gap e sahip timeless ss, inceleme konumuz razorock a göre daha az açıklığa sahip olmasına rağmen en az 1.5 tık daha agresif.

Bu mild liğin sebebi ise (bence) kafa jileti doğru açı ile tutuyor ama tam sıkamıyor, jiletin tam oturmadığını 3 günlük sakalımı keserken çıkan metalik bükülme sesinden anlayabiliyorum. Ancak bu sözlerimden aletin jileti tutamadığı ve/veya yüzü kesecek kadar kontrol dışı hareket ettiği anlamı çıkmasın. Sadece ince bir cnc dokunuşu ile halledilebilecek bir durum bu. Hatta iyi bir taşlama ile bu sorun giderilebilir diye düşünüyorum. Kısaca aletin Razorock tarafından üretilecek ikinci versiyonunda daha iyi bir jilet tutuş yuvaları ve çıkıntıları tasarlayacaklarını tahmin ediyorum.

Yukarıdaki eleştirim dışında alet gayet tok ve kullanışlı. Top plate in hafif olması sebebi ile ağırlık merkezi handle a kaymış durumda ama çok rahatsız edici değil.
İki perdede üç günlük sakalımı tamamen eritti. Burun altındaki manevra zor bölgede bile iyi iş çıkardı.

Özetlemek gerekirse 60$ fiyat seviyesinde iyi bir alet ama harika değil. İkinci versiyonunu takip ediyor olacağım.

Aletimi denemem için gönderen @turkoglum13 e de tekrar tekrar teşekkür ederim.

Syg&Svg.

RazoRock Game Changer - turkoglum13 - 30/09/2019

@izbe Murat abi cok guzel bir inceleme olmus. Ellerine saglik abi. Aleti genel itibariyle begenmene sevindim.
Rica ederim
Sihhatler olsun abi.

RE: Cvp: RazoRock Game Changer - FatihAhmet - 30/09/2019

(30/09/2019, Saat: 14:43)izbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Uzun zamandır denemek istediğim bir ss ti.

Sağolsun bu aleti kafamda yer eden @turkoglum13 denemem için aletin 0.84 açıklığa sahip görece agresif versiyonunu gönderdi. Kendisine buradan bir kez daha teşekkür ederim.

Öncellikle alet oldukça iyi bir işçiliğe sahip. 60$ bandındaki fiyatı bir o kadar makul.

Aletin fiziki görünümü ile ilgili yapacağım tek eleştiri top plate in ağırlığının yetersiz olması. Benim mutfak terazime göre 11 gram gelen ağırlığı yetersiz buldum. 18-20 gr civarı olsa idi daha iyi bir ağırlık dengesi ve ağırlık merkezi sağlanmış olurdu diye düşünüyorum. Onun dışında 20 gram gelen base plate ile 71 gram ağırlığındaki barberpole handle ideal ölçülerde.

Gelelim subjektif değerlendirmeme;

Alet orta agresifliğin, agresif tarafına değil, mild tarafına bakıyor. Hatta biraz fazla bakıyor. 0.84 mm açıklığa sahip double edgelerden daha agresif olmasını bekliyoruz. Örnek vermek gerekirse 0.68 gap e sahip timeless ss, inceleme konumuz razorock a göre daha az açıklığa sahip olmasına rağmen en az 1.5 tık daha agresif.

Bu mild liğin sebebi ise (bence) kafa jileti doğru açı ile tutuyor ama tam sıkamıyor, jiletin tam oturmadığını 3 günlük sakalımı keserken çıkan metalik bükülme sesinden anlayabiliyorum. Ancak bu sözlerimden aletin jileti tutamadığı ve/veya yüzü kesecek kadar kontrol dışı hareket ettiği anlamı çıkmasın. Sadece ince bir cnc dokunuşu ile halledilebilecek bir durum bu. Hatta iyi bir taşlama ile bu sorun giderilebilir diye düşünüyorum. Kısaca aletin Razorock tarafından üretilecek ikinci versiyonunda daha iyi bir jilet tutuş yuvaları ve çıkıntıları tasarlayacaklarını tahmin ediyorum.

Yukarıdaki eleştirim dışında alet gayet tok ve kullanışlı. Top plate in hafif olması sebebi ile ağırlık merkezi handle a kaymış durumda ama çok rahatsız edici değil.
İki perdede üç günlük sakalımı tamamen eritti. Burun altındaki manevra zor bölgede bile iyi iş çıkardı.

Özetlemek gerekirse 60$ fiyat seviyesinde iyi bir alet ama harika değil. İkinci versiyonunu takip ediyor olacağım.

Aletimi denemem için gönderen @turkoglum13 e de tekrar tekrar teşekkür ederim.

Syg&Svg.
Komşum inceleme için teşekkürler. Bildiğim kadarıyla 0.84 versiyonu GC'nin 2. versiyonu. Bundan sonra da değişiklik yapılacak mıymış? Ürün benim de radarımda hatta Black Friday indirimi ile sipariş geçmeyi planlıyordum.

EML-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

(30/09/2019, Saat: 15:00)FatihAhmet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum inceleme için teşekkürler. Bildiğim kadarıyla 0.84 versiyonu GC'nin 2. versiyonu. Bundan sonra da değişiklik yapılacak mıymış? Ürün benim de radarımda hatta Black Friday indirimi ile sipariş geçmeyi planlıyordum.

EML-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kisa vadede ikinci versiyonunu cikaracaklarini sanmiyorum. Benim sozlerimden kasit almayi planladigim bir alet olmasi nedeni ile cikacak olan ikinci versiyonuna yoneldigimi ifade etmekti. Satin alma kararinizi gozden gecirecek/gecirtecek bir durum degil yani. Smile

Cvp: RazoRock Game Changer - batmanforever - 30/09/2019

Game Changer'i çok güzel yorumlamışsınız @izbe komşum, ellerinize sağlık.

Cvp: RazoRock Game Changer - SKYBRAVE - 30/09/2019

@izbe Murat Abi yine sizden beklediğim tarzda ve güzellikte bir inceleme olmuş. Ellerinize sağlık. Bu değerli yorumlarınızı daha sık görmeyi bekliyoruz. Ben de Game Changer'i çok severek ve beğenerek kullanıyorum. Sevgili Mehmet'e de bu işe vesile olduğu için teşekkürler.

Cvp: RazoRock Game Changer - Sh@dow - 30/09/2019

@izbe komşum inceleme için teşekkür ederim, ellerinize sağlık.

Cvp: RazoRock Game Changer - CK89 - 30/09/2019

GameChangerin modifiye modelini cikarmaz, yeni cikardigi alete farkli isim veriyor. Ama farkli bicak acikligi cikarabilir GameChanger 1.0 gibi.
Yeni cikardigi aletin adi Lupo, suan icin aluminyum modeli var, arada limitli sayida celik modelini cikariyor. CNC aluminyum modelinin yurtdisi fiyat $30.
https://www.italianbarber.com/products/razorock-lupo-de-safety-razor
Lupoda jiletin oturmasi farkli, baslik biraz daha ince, etkinligi daha fazla.
Lupoyu Wolfman WR1'a benzetiyorlar.

Yorumlari:
https://damnfineshave.com/thread-razorock-and-their-new-aluminum-de-razor-meet-mr-lupo
https://www.badgerandblade.com/forum/threads/stainless-lupo.572532/

(30/09/2019, Saat: 17:48)CK89 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: GameChangerin modifiye modelini cikarmaz, yeni cikardigi alete farkli isim veriyor.

Cikariyor. Bkz: Hawk V2