Türk Usturasi
Selam Beyler,

ben bu Foruma yeni üye oldum. Ne yazikki yeni buldum. Alman ve Amerikan Forumlarinda uzun zamandir üyeligim var.
Almanyada yasadigim icin tabiiki solingenden gelen bir kac usturalarim var. Kendime göre bir koleksiyonum da var ama bu koleksiyonumda ne yazikki türk usturam yok.
Sanirim cok zor bulunur. Olmamasinin nedeni neden kaynaklaniyor? Bir aciklamaniz varmi?
Cok aradim ama bulamadim.

cevaplariniz icin simdiden tesekürler

Saygilar
ALmanyada arada bi görüyorum ama Solingenden gelme. Artik zamaninda türkün birisinden mi yapilmis bilemiyorum.
Markasi alman ama Modeli yani alt-markasi türkce bir kelime oluyor.

Gecen sene türkiyede izin yaparken bursa bicakcilar carsisinda bir kac dükkana sordum. Maalesef kimse yardimci olamadi..
ne yazikki yok. Ben kendim Naniwa Superstones lari aldim zamaninda onlardan cok memnun kaldigim icin baska taslarlar ilgilenmedim.

Almanyada onlar ama pek tutlmadigini biliyorum. Genelde belcika taslari (couticules) ve her cesit japon taslari kullaniliyor.
Kisa bi arastirma yaptim. Düsündügüm ama az önce emin olmadigim icin yazmadigim gibi.. Thüringenden artik tas cikmiyor. MST-Müller thüringen tasi tarzinda ama degil. Asil thüringen taslari cok pahali oluyor. Escher diye geciyorlar. Escher zamaninda en iyi thüringer bileme taslari üretiyormus ama iyi durumda escher taslarina rahat 150-300 euro ödeniyor.

Türkiyede cok farkli seyler kullaniliyor sanirim. Sistem biraz farkli.
Taslarin incellikleri cok önemli oluyor daha önemli olan ama kaliteleri.
Basi taslar capaklara bogulup taslamiyor. Yada taslar cok yumusak gelip fazla asinmaya yöneliyor.

Gercek thüringener kullanmadigim icin birsey diyemiyorum ama tanidigim bir kac kisi kullaniyor ve onlardan üstün tas göremiyorlar. Ama onlarin taslari tabiiki eski thüringer oldugu icin simdi piyasada yok. 10-30 Euro civarinda hayatta bulunmaz..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  KAMİSORİ (japon usturası) linguist 20 29,508 18/12/2021, Saat: 02:32
Son Yorum: Eunus
  Türkiye berberler ve kuaförler istihlak koop. çelik usturası mustbe 8 4,903 24/04/2019, Saat: 14:09
Son Yorum: manuple
  Dünyanın en pahalı usturası taskind 4 11,334 04/07/2017, Saat: 12:04
Son Yorum: ferdi06
  Türk Malı Ustura var mı ? theunnamed 9 11,375 31/10/2014, Saat: 13:35
Son Yorum: Kubilay

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: