Ustura ile tıraş olmak.
valla ustura ile tıraş olmayı becerenlere helal olsun Smile
Geleneksel tıraşa yeni başladım; malzeme alırken bıyık kenarlarını almak daha rahat olabilir düşüncesiyle bir de ustura aldım.
5. geleneksel tıraşımda usturayı deneyim dedim. Jileti takmakta sıkıntı yaşamadım ama ilk hamlede yüzümü kanattım Smile bıyık yanlarını almaya çalıştım kıpkırmızı oldu tahrişten. Anladım ki ustura öyle herkesin becerebileceği bir iş değil.
Edwin jagger 89 ve yaprak jilet ile bir kere kesilmemesine rağmen usturayla dokunduğum anda kanı gördüm.
Saygı duyuyorum ustura kullanabilene Smile
(07/02/2017, Saat: 16:22)blacck Adlı Kullanıcıdan Alıntı: valla ustura ile tıraş olmayı becerenlere helal olsun Smile
Geleneksel tıraşa yeni başladım; malzeme alırken bıyık kenarlarını almak daha rahat olabilir düşüncesiyle bir de ustura aldım.
5. geleneksel tıraşımda usturayı deneyim dedim. Jileti takmakta sıkıntı yaşamadım ama ilk hamlede yüzümü kanattım Smile bıyık yanlarını almaya çalıştım kıpkırmızı oldu tahrişten. Anladım ki ustura öyle herkesin becerebileceği bir iş değil.
Edwin jagger 89 ve yaprak jilet ile bir kere kesilmemesine rağmen usturayla dokunduğum anda kanı gördüm.
Saygı duyuyorum ustura kullanabilene Smile

+ 1
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
@blacck
Karısmasın, ali bıyıklı tarzı jilet takılabilir olanlar shavette.
Eski tarz ucu degismeyen, kayışlanabilen ve bilenebilen tek parca celik olanlar ustura.

Shavette lerle tıras usturaya gore benim tecrubeme gore daha zordur. Shavettle tıras olabilen, normal ustura ile cok guzel ve rahat tıras olur.
(07/02/2017, Saat: 16:47)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @blacck
Karısmasın, ali bıyıklı tarzı jilet takılabilir olanlar shavette.
Eski tarz ucu degismeyen, kayışlanabilen ve bilenebilen tek parca celik olanlar ustura.

Shavette lerle tıras usturaya gore benim tecrubeme gore daha zordur. Shavettle tıras olabilen, normal ustura ile cok guzel ve rahat tıras olur.

Ali bıyıklı, sefef gibi olanlardan bahsediyorum bendeki sedefti. edwin jagger de89 la 6. tıraşımı da sıfır kesikle bitirdim ama sedefle dokunduğum an hafif bir sıyrık, inat edip devam ettiğim yerlerde de kıpkırmızı tahriş oluştu. Çok zor çok gerçekten ustalık istiyormuş
Ünlü youtuber Murat Özün de meğer bir geleneksel tıraşçı imiş hemde usturacı, gerçi sabun krem kullanmadan girişiyor ama duştan çıktığı için sakallarının yumuşak olduğunu söylüyor, Murat ın videolarını takip eden biriyim seveni çok olduğu kadar sevmeyenide çok kimi ateist olduğu için giydiriyor, kimi Almanya ile Türkiye arasında yaptığı kıyaslamaların hatalı olduğu görüşünde
https://youtu.be/ccYFL-BMVZs
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
Merhaba
Bugün genel anlamda şu zamana kadar kullandığım jiletlerden bi tık daha kaliteli olduğunu düşündüğüm jiletler edindim. Fotoğrafını ek'te paylaşıyorum. Derby Premium hariç diye düşünüyorum bu arada Smile
Şimdi merak ettiğim soru şu atıyorum Yeşil Astra ile tıraş olurken sorun yaşamazken Polsilver ile yaşar mıyım?
Ya da Wilkinson Sword ile sorun yaşamazken Voskhod ile yaşar mıyım.
Deneyimli jiletli ustura kullanıcıları jilet kalitesine göre kullanımda ciddi farklar oluyor mu ustura için paylaşırsa memnun olurum..9011b48e24258c6d379c7b1a504ddf62.jpg

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(29/08/2018, Saat: 18:18)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba
Bugün genel anlamda şu zamana kadar kullandığım jiletlerden bi tık daha kaliteli olduğunu düşündüğüm jiletler edindim. Fotoğrafını ek'te paylaşıyorum. Derby Premium hariç diye düşünüyorum bu arada Smile
Şimdi merak ettiğim soru şu atıyorum Yeşil Astra ile tıraş olurken sorun yaşamazken Polsilver ile yaşar mıyım?
Ya da Wilkinson Sword ile sorun yaşamazken Voskhod ile yaşar mıyım.
Deneyimli jiletli ustura kullanıcıları jilet kalitesine göre kullanımda ciddi farklar oluyor mu ustura için paylaşırsa memnun olurum..

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çok deneyimli olmasamda hissedilir farklar olabiliyor. Gillette kırmızı stainless bana iyi gelmezken gillette minora fena değil. Yeşil astra seyrek kullanımda iyi ama günlük kullanımda biraz yorabiliyor. Polsilveri seven çok ama bana  iyi gelmedi. Rapira ve personna platinum yine güzel sayılabilir. Deneyerek size uyanları bulursunuz umarım.
Kainatın aynasıyım, mademki ben bir insanım.
Big Grin 
Ben usturayi sakal cikis yonunde yuzumu kanatmadan kullanabiliyorum, ama ilk perdeyi bitirene kadar yuzumde kalan sabunun cogu kuruyor Big Grin.
Normal tirasin 10 kati zaman gidiyor. Parca parca sabun uygulamam gerekiyor.

Ikinci perdede sakal cikis yonunun tersine kesmeye baslayinca, iste o zaman ortaligi kan revan goturuyor Big Grin.
En son yuzumde 2 cm lik cizik yapinca, usturam birden kayboldu Big Grin.
Belki denemişsinizdir, ancak denemediğiniz ihtimaline göre söylemek istiyorum, sabun kurumasına çare olarak tıraş sabununuzu değiştirerek bir de böyle deneyin, ya da sabunun köpürtme derecesindeki kıvamını değiştirmenizde yarar olabilir.

Normal tıraş makinelerinde de tersten tıraş edildiğinde kesik veya tahriş oluşma ihtimali yüksek.
Bu yüzden de özellikle ustura da gerek cildin hassas yerlerinde(bıyık altları ve boyun bölgesi) ve gerekse tersine tıraşta acele etmeden ve dikkatli hareket ederek tıraş olmakta yarar var, bunun dışında sıcak su kullanmak ve cildi fırça ile iyice hazır hale getirmek ile ani hareketlerden kaçınmakta kesik ve tahrişi önler.
(15/02/2019, Saat: 12:57)CK89 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben usturayi sakal cikis yonunde yuzumu kanatmadan kullanabiliyorum, ama ilk perdeyi bitirene kadar yuzumde kalan sabunun cogu kuruyor Big Grin.
Normal tirasin 10 kati zaman gidiyor. Parca parca sabun uygulamam gerekiyor.

Ikinci perdede sakal cikis yonunun tersine kesmeye baslayinca, iste o zaman ortaligi kan revan goturuyor Big Grin.
En son yuzumde 2 cm lik cizik yapinca, usturam birden kayboldu Big Grin.

E n v i r o n m e n t a l i s t

(15/02/2019, Saat: 13:31)manuple Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Belki denemişsinizdir, ancak denemediğiniz ihtimaline göre söylemek istiyorum, sabun kurumasına çare olarak tıraş sabununuzu değiştirerek bir de böyle deneyin, ya da sabunun köpürtme derecesindeki kıvamını değiştirmenizde yarar olabilir.

Normal tıraş makinelerinde de tersten tıraş edildiğinde kesik veya tahriş oluşma ihtimali yüksek.
Bu yüzden de özellikle ustura da gerek cildin hassas yerlerinde(bıyık altları ve boyun bölgesi) ve gerekse tersine tıraşta acele etmeden ve dikkatli hareket ederek tıraş olmakta yarar var, bunun dışında sıcak su kullanmak ve cildi fırça ile iyice hazır hale getirmek ile ani hareketlerden kaçınmakta kesik ve tahrişi önler.

Hocam tavsiye icin cok tesekkur ederim, ama artik deneme sansim yok. Usturam biri tarafindan yok edildi Big Grin.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Feather Artist Club Ss Ustura inter 148 109,355 16/10/2023, Saat: 23:49
Son Yorum: ohtararan
  Hergün jiletli ustura ile tıraş olunur mu? Fatihkorkmaz 14 5,159 23/06/2023, Saat: 14:49
Son Yorum: MERCAN.04
Video SATILIK: Parker SRX Jiletli Ustura Paslanmaz Çelik asrnnn 1 972 24/04/2023, Saat: 18:49
Son Yorum: asrnnn
  Ali Bıyıklı ve Sedef Ustura BigHillMe 195 210,738 14/03/2023, Saat: 10:15
Son Yorum: inter
  CAPTAIN FAWCETT USTURA Erdi 11 5,568 24/02/2023, Saat: 13:34
Son Yorum: CemBarlas
  Ustura İçin Jilet Seçimi ynspektas 53 31,630 31/03/2022, Saat: 10:59
Son Yorum: CemBarlas
  Jiletli ustura ve tıraş aleti kombini ile ilgili Oldstyle 5 2,626 27/09/2021, Saat: 10:00
Son Yorum: Oldstyle
  Parker Jiletli Ustura emiriko 33 62,865 10/09/2021, Saat: 09:01
Son Yorum: KurtaranS
  Zaza Ahşap Saplı Ustura shaving nick 22 10,360 04/09/2021, Saat: 11:35
Son Yorum: Eunus
  Jiletli Ustura Alımı Konusunda Tavsiye aminoasid 81 80,264 19/04/2021, Saat: 22:43
Son Yorum: Uzunluomer

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: