Kulak - Burun Kılı Tırası
Kulak için en iyi çözüm çakmak ile yakmak degil mi?

hatta yanagınızda ki tüyleri de yakabilirsiniz.
Bir de Babyliss tarzı şu makina varmış, bundan kullanan veya bilgi sahibi olan var mı?

https://www.hepsiburada.com/philips-nt11...00000EE7JC
So far so good..
(09/07/2019, Saat: 02:10)edward Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kulak için en iyi çözüm çakmak ile yakmak degil mi?

hatta yanagınızda ki tüyleri de yakabilirsiniz.
Komşum okuyunca anız yakımı geldi aklıma. Smile
Ben philipasinkini kullanıyorum. Gayet memnunum. Rossman da bir ürün var beyaz. Onun kafa yapıaı daha ince. Daha dipten alıyor.
https://www.rossmann.com.tr/ideenwelt-ko...gJBZPD_BwE

Onu da deneyebilirsiniz. Taraklı kafasıda var. Kaşların uzunlarını almak için.

EVA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
vaPdrD.jpg

kullandığım 2 ürün var sinbo yu yıllar önce almıştım hala kullanıyorum bu model şuan üretimde olmayabilir benzer ürünleri mevcut piyasada, diğer ürünüde rossmann dan 2 sene önce daha yakın ve temiz iş çıkardığı için almıştım kafa yapısının açısını değiştirerek kullanım kolaylığı sağlıyor 2 üründende memnunum
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
@Berberbey in bu yöntemini evdede uyguluyorum gayet temiz oluyor ve uzun süre temiz kalıyor.. tek sıkıntı bazen burun içinde tek tük sivilce çıkması... makinalar ile alınca iki üç gün sonra farkedilecek kadar uzuyor tekrar...

https://m.youtube.com/watch?v=dcttIb7pCpU
(13/08/2019, Saat: 14:17)Serkan1221 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum okuyunca anız yakımı geldi aklıma. Smile
Ben philipasinkini kullanıyorum. Gayet memnunum. Rossman da bir ürün var beyaz. Onun kafa yapıaı daha ince. Daha dipten alıyor.
https://www.rossmann.com.tr/ideenwelt-ko...gJBZPD_BwE

Onu da deneyebilirsiniz. Taraklı kafasıda var. Kaşların uzunlarını almak için.

Kulakta ki tüyleri yakmayı tercihediyorum dikkat edin saçlardan olmayın =)

Yanaktaki tüyler için yay var ya onları kullanıyorum.Bazıları çok kalın olunca arada onlar için cımbız.Bu işlemlerden sonra çok kısa süreli çakmakla yakıyorum.

Burun için bimden almıştım aprilla var 7/8 TL bir şeydi galiba.Resmi paylaşılan simbonun çakması eh işte idare ediyor fakat çabuk uzuyor kıllar sanki.

Kaşlar için evde hazır bulunan berberlerin kullandıgı ense kulak arkasını aldıkları makinelerde kullanıyorum taraklı kaydırarak ayar yapılanlarda.İş görüyor.

Elde hazır bunlar olunca idare ediyorum =)

Sizin dediginiz makine muhtemelen güzeldir.Kılları digerleri gibi dönerek almadıgından daha yakından traş eder dediginiz gibi yanakta felan kullanırsınız fakat daha çabuk çıkmaz mı?

Yanakta yay kılları kökünden almak ve kısa süreli çakmak bayagı idare ediyor.Çakmaktan sonra kısa süreli koku ve birazcık kızarıklık oldugu dogrudur.

Youtube Aras Barlas diye bir kişi var çakmak yakmak suretiyle bir süre sonra kılların daha az çıktıgını söylüyor ama ne derece dogru bilmem.Bu kişi cilt bakımı vs ile ilgili videolar paylaşıyor izlemeye deger tabi onun ki gibi pürüzsüz bir cildim olmacagı kesin.Cildim yaglı oldugundan zamanında çok sivilce sıktıgımdan gözenekler büyük ve akne olmaya çok meyilli olanlardan da kurtulmak için ugraşıyorum evde.

Bir berber traşı sırasında mesela kulaga ayga sürdürme daha çok çıkar yaktır şeklinde bir duyum alınca agda yaptırmayalı çok oldu.

Bu aralar peeling,maske vs cilt bakımına merak saldım.
Komşum iyi olmuş yazman bunları. Kendi görüşüm olarak söyleyim. Mantık çerçevesinde diğer görüşler de gelecektir elbet. Kulan yakma işini babam bildim bileli berberde yaptırır. Yaş geldi 70. Ama hala kulakları kıllıdır. Babam zamanında yakalım biter gider demişler. Ondan beri daha da fazlalaştı der. Elbet yediğimiz katkılı malzemeler de hormon dengesini bozduğu için vucutta kıllanma tüylenme çok oluyor. Bir yakınım doktor bunla ilgili bir sohbet olmuştu zamanında. Özellikle hamburger ve doğal olmayan tavuk tüketiminin bunları tetiklediğini daha doğruau gözlemlediği bir konu. Bunla alakalı tv de de bu k7nu hakkında konuşan akademisyenlere de raatlamıştım. Şahsen kendi kulaklarımda ve sırtımda salon sporu yapmaya başlamamla artış oldu. Elbetteki spordan değil. Spora başladığım dönem kilo almak ve kas kütlemi artırmak için hamburger ve tavuk ürünlerine çol sarmıştım. O gün bugundür kıllanmam arttı. Tavuklara da saolsunlar antibiyotik veriyorlar.
Yakma işi kısmına gelince tüyü yaktığın zaman köküne kadar yakmıyorsun komşum. Bir nevi tüy dökücü gibi, hamamotu gibi üst taraftan kesip koparıyorsun gibi birşey yapıyorsun. Kıl kökü ölmediği müddetçe tekrar tüylenme yapıyor. Aslında kökten maksat kılın çıktığı yuvanın kıl yapma Özelliğini kaybetmesi. Yokaa kılı koparınca kıl çıkmaması lazım. Çünkü köküyle çıkarıyorsun. Ben makineyle alıveriyorum yanakları. Her zaman uğraşılmıyor. Ama kalın köklü ise cımbız kaçınılmaz. Hatta bir ara bioder karınca yağı aldım sürdüm kulaklara çıkması geçikiyor. Hatta çoğunu beyaza çevirdi. Sonra bıraktım. Şimdi aynada beyazları göremiyorum . Almak da elle toklayarak oluyor. Belki devam etseydim birşeyleri bitirirdi. Ürün resmini ekledim.

Yüzünle ilgili birşeyler demek istiyorum. Ne kadar çok sabun, yüz yıkama jeli ile yıkarsan o kadar çok yağlanır. Sivilce atar. Yıkadığın en iyi ürünlerle bile içindeki köpürtme kimyasalı kostik yani deterjan yüzünü mahvediyor. Çok yakınım daha 20 yaşında yüzü önemli bu çağda. Devamlı bir ürün alıyor yıkıyor hep sivilce. Ona dedim ki senin yaşlarında hatta 30 umda ben de devamlı yüz yıkama için doğalından tut da diğer sabunlara kadar denedim. Hatta kül suyundan yapılana kadar. Hep aynı. Ona yüzüne sudan başka birşey sürme dedim. Yıkama hiçbirşeyle. Şu an giç sivilceai yok. Her gördüğünde yüzünü gösteriyor. Ara sıra yıkayacağı diyorsan otacı doğal sabun bazlı sabun var. 5-6 çeşit. özet olarak dersem ne kadar derinlemesine temizler diyen ürün varsa sivilce yapar. Devamlı belirli bölgelerde çıkan sivilcelerin varsa, yüz refleksoloji noktalarına bak. İlgili organınla ilgili hastalığın olabilir.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar komşum.
6ef771979e1b5cb94825e2c0b62d80b8.jpg

Ben burun kıllarımı agdayla alıyorum. İki adet ince tahta cay kaşığı yardimiyla bir burun deliğe sokup sogumasini bekledikten sonra burun kemerinden diğer elimle gerdirerek tutup cekiyorum. Hiç hayal edilen gibi bir acı yok. 2-3 ay kadar uzamiyor. Daha onceleri makas ve burun tıraş aletleriyle denedim. Yara tahriş olusturdu. Bu yöntem ideal bence. Berberlerde de yaptirabiirsiniz
(05/11/2019, Saat: 14:41)Sercan93 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben burun kıllarımı agdayla alıyorum. İki adet ince tahta cay kaşığı yardimiyla bir burun deliğe sokup sogumasini bekledikten sonra burun kemerinden diğer elimle gerdirerek tutup cekiyorum. Hiç hayal edilen gibi bir acı yok. 2-3 ay kadar uzamiyor. Daha onceleri makas ve burun tıraş aletleriyle denedim. Yara tahriş olusturdu. Bu yöntem ideal bence. Berberlerde de yaptirabiirsiniz

Burun kıllarını ağdayla almak solunum yolları açısından tehlikeli. Makinelerle kısaltmanızı tavsiye ederim.
(05/11/2019, Saat: 14:41)Sercan93 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben burun kıllarımı agdayla alıyorum. İki adet ince tahta cay kaşığı yardimiyla bir burun deliğe sokup sogumasini bekledikten sonra burun kemerinden diğer elimle gerdirerek tutup cekiyorum. Hiç hayal edilen gibi bir acı yok. 2-3 ay kadar uzamiyor. Daha onceleri makas ve burun tıraş aletleriyle denedim. Yara tahriş olusturdu. Bu yöntem ideal bence. Berberlerde de yaptirabiirsiniz

burunda kıl olması bence soluduğumuz havayı filtre etmeye yarayan muntazam bir sistem Smile zahmetli olur ancak komşumun da dediği gibi kısaltmak daha sağlıklı olur

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Banyo Tıraşı ferhat1905 170 132,950 25/09/2022, Saat: 23:50
Son Yorum: FIRTINA60
  Damat Tıraşı rocco 20 13,318 25/01/2019, Saat: 18:00
Son Yorum: Serjames
  doğru tıraşı bulma sıralaması errate 59 66,537 10/04/2016, Saat: 18:05
Son Yorum: hamdib
  SAKAL VE BIYIK TIRAŞI totan35 26 47,529 10/05/2013, Saat: 23:49
Son Yorum: theunnamed

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: