Kulak - Burun Kılı Tırası
agdayı çok içine sokmadıgının sürece sıkıntı olmaz bence.yarım santim civarında uzayınca görünecek kıllar alınmalı
Burun kılını minik bıyık makasıyla kesiyorum.Kulak kıllarınıda şu uzun mutfak çakmağıyla yakıyorum.Kimisi daha çok çıkar diyor ama bende tam tersi bir durum söz konusu
"İki ölüm olmadığına göre o tek ölüm yiğitçe olsun"
(05/11/2019, Saat: 14:41)Sercan93 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben burun kıllarımı agdayla alıyorum. İki adet ince tahta cay kaşığı yardimiyla bir burun deliğe sokup sogumasini bekledikten sonra burun kemerinden diğer elimle gerdirerek tutup cekiyorum. Hiç hayal edilen gibi bir acı yok. 2-3 ay kadar uzamiyor. Daha onceleri makas ve burun tıraş aletleriyle denedim. Yara tahriş olusturdu. Bu yöntem ideal bence. Berberlerde de yaptirabiirsiniz

Bu yöntem çok sakıncalı ve tehlikeli. Bu güne kadar enfeksiyon veya yara olmaması olmayacağı anlamına gelmez. Burunda olacak bir enfeksiyon yoğun kılcal damar yapısı nedeniyle çok tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Ayrıca burun kıllarını alıp burnu tehlikelere açık hale getirmek solunum sistemi açısından doğal bir filtreyi ortadan kaldırmak demek. Örneğin hapşıran öksüren hasta birinin havaya karışan partiküllerini süzüp ciğerlerinize inmesini engelleyerek sizi hasta olmaktan korumakta. En doğrusu burundan taşanları makas vb ile hafifçe kısaltmak bence...
———————————————
Aptallık En Büyük Günahtır !..
Kulak tüğleri için, evde kendisi ağda yapan varmı? Varsa hangi ürünleri, nasıl kullanıyor?
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Banyo Tıraşı ferhat1905 170 133,704 25/09/2022, Saat: 23:50
Son Yorum: FIRTINA60
  Damat Tıraşı rocco 20 13,438 25/01/2019, Saat: 18:00
Son Yorum: Serjames
  doğru tıraşı bulma sıralaması errate 59 66,699 10/04/2016, Saat: 18:05
Son Yorum: hamdib
  SAKAL VE BIYIK TIRAŞI totan35 26 47,718 10/05/2013, Saat: 23:49
Son Yorum: theunnamed

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: