Camelot Tıraş Sabunu
Yaklaşık 2 ay önce aldığım sabunu deneyeyim bi dedim.
Niyetim sadece köpük yapmaktı.Fazlaca bir köpük yapmadı üstelik.
Yumuşacık oldugundan kaba kolaya bastım.
Ama yüzüme sürdüm nasıl yanıyor şu an anlatamam.Tıraş olmadım yanlış anlamayın.
Sanıyorum sabun hala çok taze ama yüzüm yamuldu acılar içerisindeyim Smile

Keşke arko kurutmasaydı da böyle macera ve para harcamasaydık.

Daha arkoya yaklaşması için epeyce bir yolu var.
Bendeki bahsedilen modellerinden hangisi bilemiyorum.

(09/02/2013, Saat: 23:00)kaptanrot Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ambalaj ve sunumu için birşey söyleyemem. Yeni ambalajların düzeltildiğini biliyorum.

Artı olarak; yüzde köpürtme yöntemi kesinlikle yanlış bir yöntemdir.
Sabun küçük bir tas içerisinde kremsi hale gelene kadar köpürtülmelidir.
Fazla sulu olursa, yüze sürüldüğünde akma yapar.
Suyu az gelirse, kuru bir köpük oluşumuna neden olursunuz.
Eğer tasta iyice köpürtmezseniz, çabuk sönen ve kremsi olmayan kalitesiz köpük elde edersiniz. Bu da kalitesiz basınçlı tüplerde satılan traş köpüklerine benzer.
Katı traş sabunlarının -basınçlı tüplere oranla- ph'sı daha yüksektir. Bu yüzden basınçlı köpüklere oranla sakalı daha iyi yumuşatır.
Sabunda kullanılan yağlar kremsilik ve köpürme özelliği sağlar. İlla bitkisel sabunlar iyidir denilemez. Sabunda kullanılan yağların oranları ve ph ayarı, içerisindeki yardımcı maddeler sabunun asıl kalitesini belirlemektedir.
Sabunu köpürttükten sonra elinize kremsi bir his vermiyorsa kıvamlı ve kaygan değil ise köpürtme işlemini profesyonel yardım alarak tekrar denemenizi tavsiye ederim.

Semih Gönder
0555 214 89 20

Köpürtme işlemi için profesyonel yardım! alma imkanı olmayanlar bu sabunu almasın mı diyorsunuz?
(09/02/2013, Saat: 23:00)kaptanrot Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ambalaj ve sunumu için birşey söyleyemem. Yeni ambalajların düzeltildiğini biliyorum.

Artı olarak; yüzde köpürtme yöntemi kesinlikle yanlış bir yöntemdir.
Sabun küçük bir tas içerisinde kremsi hale gelene kadar köpürtülmelidir.
Fazla sulu olursa, yüze sürüldüğünde akma yapar.
Suyu az gelirse, kuru bir köpük oluşumuna neden olursunuz.
Eğer tasta iyice köpürtmezseniz, çabuk sönen ve kremsi olmayan kalitesiz köpük elde edersiniz. Bu da kalitesiz basınçlı tüplerde satılan traş köpüklerine benzer.
Katı traş sabunlarının -basınçlı tüplere oranla- ph'sı daha yüksektir. Bu yüzden basınçlı köpüklere oranla sakalı daha iyi yumuşatır.
Sabunda kullanılan yağlar kremsilik ve köpürme özelliği sağlar. İlla bitkisel sabunlar iyidir denilemez. Sabunda kullanılan yağların oranları ve ph ayarı, içerisindeki yardımcı maddeler sabunun asıl kalitesini belirlemektedir.
Sabunu köpürttükten sonra elinize kremsi bir his vermiyorsa kıvamlı ve kaygan değil ise köpürtme işlemini profesyonel yardım alarak tekrar denemenizi tavsiye ederim.

Semih Gönder
0555 214 89 20

Semih Bey, yüzde köpürtmenin yanlış bir yöntem olduğunu söylemişsiniz. O zaman dünyanın her noktasındaki berberler yanlış iş yapıyor. Truefitt & Hill'in berberi de, mahallemdeki berber de yüzde köpürtüyor. Ayrıca ben de yüzde köpürterek her türlü sabun ve kremden oldukça iyi, zengin bir performansı alıyorum. Verdiğiniz bilgilere ve ilginize teşekkür ediyorum.
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI
tıraşa başlarken fırçayla köpüğü yüze yaymanın bir sorun teşkil edeceğini sanmıyorum ancak 2,3 perdede köpüğü tasta köpürtüp yüze elle yaymak daha yerinde olur neticede sıcak suyu ve jileti yiyince yüzümüz ister istemez hassaslaşıyor.
Sırf çeşit olsun, yerli ürünlere şans vereyim diye aldığım Camelot tıraş

sabunundan yukarıda olumsuz görüş beyan etmiş komşularımın aksine ben

gayet tatminkar netice elde ettim. İlk denememde köpüğü zayıf kalmıştı

ancak sonra ki denemem de daha koyu kıvamlı güzel bir köpük elde ettim.

Son 4- 5 tıraşımı bu sabunla oldum. İçeriğini göz ardı edersek, ben gayet

memnun kaldım zaten bu fiyata ve yerli piyasa da daha farklı içerik beklemek

şu an için çok zor...
Dün dolaşırken toptancıda gördüm, bir deneyelim bakalım diyerek aldim. Başka çeşidi var mı bilmiyorum, benim aldığımın ambalajı maviydi. Çok kaliteli bir karton kutunun içersine açık olarak yerleştirmişler. Sabunu en azından folyo vs ile kaplayabilirlerdi. Olmamış.
Fiyatı 2.5 TL. Arko'dan pahalı. Kıvamı da Arko'dan yumuşak, kolayca kaba basılıyor. Köpük yapmak kolay, hem yüzde hem kapta sönmeyen, kıvamlı ve bolca köpürüyor. Performansına iyi ya da kötü diyebileceğim ekstrem bir durum yaşamadım, vasat bir ürün. Koruyuculuğunu yine ortalama buldum. Yoklukta üzmez ama özellikle arayıp satın almam. Kendi açımdan tek olumsuz yanı kokusu oldu. Tabiri caizse "bozulmuş ciklet" kokusu aldım. Ama öyle ya da böyle misyonunu yerine getirdi ve hızla rotasyon dışı ürünler kervanına katıldı.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jikoryen Tıraş Sabunu Alkali 0 148 09/04/2024, Saat: 00:01
Son Yorum: Alkali
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 925 1,059,090 08/04/2024, Saat: 23:54
Son Yorum: Alkali
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 97,197 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 802 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 987 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 500,991 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,448 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,455 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,414 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 83,609 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: