Rockwell R1
(05/09/2019, Saat: 23:15)hlkkzn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: iyi akşamlar değerli yorumlarınız ve görüşlerinize çok teşekkürler
6c aklıma yattı inceledim biraz ama yinede kelebek model olda fena olmaz
rocwell model T hakkında tavsiye ve görüşlerinizide dinlemek isterim

Forumda alan bir arkadaş vardı sipariş +1 sene termin ama memnundu sanırım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
(31/08/2019, Saat: 23:58)CK89 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Rockwell R1 cok mild bir alet. Sakallarin sert ve gurse ben cok onermiyorum. Ben black friday de bedavaya almistim.
Rockwell 6C, 6 farkli kesim iceriyor. R1, R2, R3, R4, R5, R6. Farkli parcalar ve yuzlerle.
R1 en mild'i. R6 en agresifi. Genelde kullanicilar ben dahil R4 kullaniyorlar.
Alabilirseniz Rockwell 6C almanizi oneririm.

(01/09/2019, Saat: 13:45)kral arthur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Rockwell 6s kullanıyorum gayet memnunum.
Ağırlığı hoşuma gidiyor çok kaliteli temiz kullanılırsa ömür boyu gidebilir.
Rijidite sorunu da yaşamadım.Çok keskin jiletlerde 2,orta keskin jiletlerde 4,kör jiletlerde 6 numara kullanıyorum her jileti dize getiriyor.

(03/09/2019, Saat: 10:06)DenizKSK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Rockwell 6C kullanan biri olarak bir yorum da ben bırakayım. Elimde Variant ve Progress gibi ikiz sayılabilecek iki ayarlı olmasına rağmen pürüzsüz ve tahrişsiz iş çıkarmasıyla elim bir tık daha fazla 6C'ye gidiyor. Altıncı ayarda bile çok korumacı (mild değil ama) bir yapısı var. Alet resmen pürüzsüz ve yumuşak iş yapıyor. Örneğin Progress öyle değildir, eski nesil Alman genlerini koruyan bir alet, 5+ ayarlarda ciddileşiyor ve agresifleşiyor, kullanımı özen ister hele bir de keskin jilet takılıysa ekstra dikkat ister.

tavsiyeleriniz için çok teşekkürler komşular uzun düşünme süresinden sonra Rocwell 6c almaya karar verdim. çok sağolun (bütçe ayarlıyabilirsem 6s)
Ben ikisini de kullandim.
6S'in agirligi biraz fazla benim icin, 120 gram civari.
6C bana daha uygun geliyor.
Merhaba. Yakın zamanda Rockwell R1 alarak geleneksel tıraşa başladım. İlk olarak Astra jilet denedim, keskinliği ve tıraşı iyiydi ama yüzümün her yeri kızarıp tahriş oldu. Bir sonrakine Shark gibi daha az keskin bir jiletle deneyeceğim. Fakat aklıma takılan birşey oldu. Jileti yerleştirip sabitlerken az sıktığımda jilet dümdüz yatay duruyor, iyice sıktığımda ise jilet kelebek kapaklara yapışıp bükülüyor, yay şeklini alıyor. Sizce tamamen mi sıkmalı yoksa yatay kalacak şekilde mi kalmalı? Tahrişin bununla bir ilgisi olabilir mi? Anlaşılması için fotoları da aşağıya yükledim

7c56ii9.jpg
q2psg2c.png
dj4cfyd.jpg
oin9qp3.jpg
TTO için olmasa bile diğer DE aletlerden yola çıkarak bir yorum yapayım komşum. Jileti düzgün tutup ne kadar dengeli bükerse aletin kesim karakteri o kadar güzel oluyor. Örneğin Parker kapalı başlık DE modelleri ( 89R kullandım ) jileti çok güzel büktüğü için; ne kadar agresif olsalar da çok güzel tıraşlar çıkartıyolar. Aletin kapaklarını mekanizmasını zorlamadan bu bükümü yapıyorsa eğer zaten bu büküm bence olması gerekendir komşum.
@"emrahk06" komşum, DE aletler jileti kavisli sıkıştırır dolayısıyla jiletin doğru konumu 4 nolu resimde gösterildiiği gibi. TTO (Rockwell R1) aletlerde jileti olması gerektiği gibi sonuna kadar sıkıştırmazsanız ve 1 nolu resimdeki gibi bırakırsanız sağlıklı bir şekilde tıraş olamazsınız. Ve hatta istenmeyen durumlarla da karşı karşıya kalabilirsiniz.

Hangi alet olursa olsun jileti sıkı sıkıya tutuyor olmalı. Sıkıştığı alanda oynamamalı.

Tıraş sonrası yüzünüzün kızarıp tahriş olması başka nedenlere bağlı.
(03/06/2021, Saat: 14:15)Oldstyle Adlı Kullanıcıdan Alıntı: TTO için olmasa bile diğer DE aletlerden yola çıkarak bir yorum yapayım komşum. Jileti düzgün tutup ne kadar dengeli bükerse aletin kesim karakteri o kadar güzel oluyor. Örneğin Parker kapalı başlık DE modelleri ( 89R kullandım ) jileti çok güzel büktüğü için; ne kadar agresif olsalar da çok güzel tıraşlar çıkartıyolar. Aletin kapaklarını mekanizmasını zorlamadan bu bükümü yapıyorsa eğer zaten bu büküm bence olması gerekendir komşum.

(03/06/2021, Saat: 15:41)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"emrahk06" komşum, DE aletler jileti kavisli sıkıştırır dolayısıyla jiletin doğru konumu 4 nolu resimde gösterildiiği gibi. TTO (Rockwell R1) aletlerde jileti olması gerektiği gibi sonuna kadar sıkıştırmazsanız ve 1 nolu resimdeki gibi bırakırsanız sağlıklı bir şekilde tıraş olamazsınız. Ve hatta istenmeyen durumlarla da karşı karşıya kalabilirsiniz.

Hangi alet olursa olsun jileti sıkı sıkıya tutuyor olmalı. Sıkıştığı alanda oynamamalı.

Tıraş sonrası yüzünüzün kızarıp tahriş olması başka nedenlere bağlı.

Biraz sıkıştırınca, yani yay gibi olunca jileti daha sıkı tutuyor gibi. Cevaplar için teşekkürler.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rockwell R1 ve Timor 1322 kıyaslaması Timor1322 17 11,106 15/06/2020, Saat: 11:59
Son Yorum: Oldstyle

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: