Personna Lab Blue
Geçen hafta @ts9funk komşum sağolsun Lab Blue göndermiş. Uzun zamandır merak ettiğim bir jiletti. Zira aynı olduğu düşünülen for hospital use versiyonunun hastasıyım. Ama aldığım, hala üretimde olan en pahalı jilet olduğu için olur da aynı çıkarlarsa, Lab Blue onun yanında çok ekonomik, oradan devam ederiz dedim.Maalesef alakaları yok. Rahatlıkla söyleyebilirim ki hospital use gömlek gömlek üstün Lab Blue' dan. Yani öyle hastane için olduğundan hijyenikmiş, başka bir fark yokmuş filan....keşke doğru olsaydı diyorum bunlar ama maalesef alakası yok. Lab Blue 2 tıraşı anca çıkarabildi. Hadi elimde ki tek örnek olduğu için zorlayıp, günlük bir DE89 tıraşında final yapacağız. Tabi artık amacımız for hospital use ile kıyaslamak değil. İkisinin kulvarları çok farklı. Hastane versiyonu kullandığım en iyi jilet (efsaneler hariç tabi)
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
(26/01/2016, Saat: 01:12)koolandgang Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geçen hafta @ts9funk komşum sağolsun Lab Blue göndermiş. Uzun zamandır merak ettiğim bir jiletti. Zira aynı olduğu düşünülen for hospital use versiyonunun hastasıyım. Ama aldığım, hala üretimde olan en pahalı jilet olduğu için olur da aynı çıkarlarsa, Lab Blue onun yanında çok ekonomik, oradan devam ederiz dedim.Maalesef alakaları yok. Rahatlıkla söyleyebilirim ki hospital use gömlek gömlek üstün Lab Blue' dan. Yani öyle hastane için olduğundan hijyenikmiş, başka bir fark yokmuş filan....keşke doğru olsaydı diyorum bunlar ama maalesef alakası yok. Lab Blue 2 tıraşı anca çıkarabildi. Hadi elimde ki tek örnek olduğu için zorlayıp, günlük bir DE89 tıraşında final yapacağız. Tabi artık amacımız for hospital use ile kıyaslamak değil. İkisinin kulvarları çok farklı. Hastane versiyonu kullandığım en iyi jilet (efsaneler hariç tabi)

Üstadım bu yorumunuz benim için faydalı oldu, teşekkür ederim. Şunu sormak isterim; kullanım adedi haricinde keskinlik ve konfor bakımından nasıl bir izlenim edindiniz?
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Sevgili Komşum, zannedersem hastane versiyonunu kastettiniz. Eğer öyleyse; Öncelikle keskin ama şükür ki bir feather değil.Yani öyle kafa göz dalmıyor. Kai'nin bir tık daha kibarı. Affedici, hatanıza cezayı hemen kesmiyor. Konforlu, güzel bir hazırlıkla tek perde de işi bitiriyor. Belki sonrasında rötuş yapılabilir. Bu da ömrünü uzatıyor, hem cildinizin, hem de kendinin. Ben 5 ya da 6 defa kullanıp sıkıldığımdan bırakmıştım o ara çok jilet vardı denenecek. Tıraştan sonra ise sakallarınız daha yumuşak çıkıyor. Bu da ekstra üstü konforu. Bunlar artıları tabi eksisi de var. O da fiyatı. Ben bu arkadaştan http://www.ebay.com/itm/261523207398?_tr...EBIDX%3AIT almıştım. Biraz pahalı bir jilet. Hakkeder mi ?
Bence eder Smile
Yok Lab Blue'yu sordum diyorsanız. Evet o da keskin ama özel bir jilet değil. Yani nasıl anlatayım, Astra'da keskin. Konfor noktasında farkı var bence. Bunda da tıraş sonrası sakallarım daha yumuşak çıkıyor. Ama tıraş esnasında hastane versiyonunda ki konfor yok bence. O daha bir akıcı, bu biraz daha tutuk.Yani bunla 2 perde artı rötuş çalışıyorsunuz.
Ama bunun da fiyatı uygun Smile Diğerini kullanmasaydım belki de bunları yazmazdım ama yapacak bir şey yok Rolleyes
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
@koolandgang komşum teşekkür ederim detaylı açıklamanız için. Hospital Use'u sormuştum ama her iki jilete olan bakış açınızı aynı mesajda yazmanız çok daha faydalı oldu. Tekrar teşekkür ederim.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(26/01/2016, Saat: 14:11)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @koolandgang komşum teşekkür ederim detaylı açıklamanız için. Hospital Use'u sormuştum ama her iki jilete olan bakış açınızı aynı mesajda yazmanız çok daha faydalı oldu. Tekrar teşekkür ederim.

Ne demek, ben teşekkür ederim Smile
Bu jiletin (personna med prep) adı gereği daha steril koşullarda satılmasını beklerken, "kıytırık" bir karton kutunun içinde, bildiğiniz standart kağıt ambalajında satılıyor olması ilginç.

wp9d79dd44_05_06.jpg
(26/01/2016, Saat: 16:33)izbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu jiletin (personna med prep) adı gereği daha steril koşullarda satılmasını beklerken, "kıytırık" bir karton kutunun içinde, bildiğiniz standart kağıt ambalajında satılıyor olması ilginç.

wp9d79dd44_05_06.jpg

Muhtemelen cerrahi setler ile birlikte gaz sterilizasyon uygulandıktan sonra kullanılıyordur.
Ayrıca amazon'da 100 tanesi Türkiye'ye nakliye dahil 36,6 USD satılıyor.
Deneme amaçlı ortaklaşa getirmek isteyen olur mu?
100 adet alacaksanız burada http://www.ebay.com/itm/Personna-Double-...SwaNBUjj7d 35,08 USD.
Fark önemli değil de daha önce alışveriş yaptığım yer. Ürün ve satıcı sağlam Smile
@koolandgang,

Üstat daha önce kullandı iseniz bu jileti polsilver ve crystal personna ile karşılaştırabilir misiniz?
Polsilver'dan iyi. Gerçekten iyi Smile İyi ama f/p olarak bakılırsa Polsilver derim o zamanda.Crystal'i kullanmadım.

SM-G900F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Personna Platinum Chrome totan35 69 70,447 02/11/2021, Saat: 23:46
Son Yorum: taka
  Gillette Silver Blue mriza1 193 144,413 23/09/2021, Saat: 14:29
Son Yorum: Yasuo3817
  Lord Blue Sword Zayn 0 1,209 17/08/2021, Saat: 00:32
Son Yorum: Zayn
  Personna Platinum Chrome Kırmızı eggman 5 7,227 12/06/2020, Saat: 22:35
Son Yorum: smltrpn
  Gilette blue blades Legend 15 8,575 11/02/2020, Saat: 11:01
Son Yorum: mustbe