Perma Sharp Süper Jilet
(18/09/2020, Saat: 22:01)gibicibicis_34 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Haklısınız . Bu yüzden tekli paketlerde 8 - 10 tane jilet aldım. 1 er taneyi 3-4 tıraş kullanmak suretiyle deniyorum. Permasharp , yeşil astra, mavi astra, voskhod , derby usta , rapira pembe siyah , rapira swedish , crystal ,zaza premium , shark , Nacet . Bakalım hangisi uyacak =)

Permasharpı beğendiyseniz Gillette markalı diğer jiletleri de (platinum, seven o'clcok sarı/yeşil, silver blue) beğenebilirsiniz. Denemelerde onlara öncelik verebilirsiniz.
(18/09/2020, Saat: 22:42)atmacao Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Permasharpı beğendiyseniz Gillette markalı diğer jiletleri de (platinum, seven o'clcok sarı/yeşil, silver blue) beğenebilirsiniz. Denemelerde onlara öncelik verebilirsiniz.

Aslında önceliğim biraz uygun fiyatlı jiletler . Ama önerinizi dikkate alacağım. Teşekkürler Smile
Keskinliği ve konforu orta olan bir jilet. Çabuk paslanıyor. Voskhod u 6 kez kullandım herhangi bir paslanma yoktu. Fakat perma da 2. kullanımdan sonra paslanma olduğunu gördüm. Stok yapılacak bir jilet değil bence. Kullan at olarak kullanılabilecek bir jilet.
İzmir'de yaşayan abiler ve kardeşler,eski üretim perma-sharp bulabileceğim bir yer var mı acaba ?
Hep eski Permasharp arayanları görüyorum. Bence yeni üretim, Gillette permasharplar daha başarılı bir jilet. Keskinlik konfor dengesi daha iyi gibi.
Yarım jiletle tahrişsiz yaklaşık konforlu 10 tıraş.

eK7wwn.jpg

Abimiz Feather ile kıyaslamayı uygun görmüş. Ne kadar övgü dolu bir karşılaştırma. Sleepy
R41 le denedim. haftada 3 kere tıraş oluyorum. sakallarım sert. bundan önce sadece 4 jilet mühle kullandım. onunla karşılaştırırsam daha kör geldi bana. sanki sakalımı çekiştiriyor gibi. mühleyi 3 tıraş kullandım. hiç körelmedi. atmasam 4ü de çıkarırdı gibi. bu ikinci tıraşta ciddi keskinliği azalmıştı. üçüncü tıraşı denemedim bile. tahriş kesik olmadı. mühle gibi yine 2 perde oldum. yalnız tıraş sonrası istediğim prüssüzlüğü sağlayamadı. arada alamadığı yerler kaldı.

sonuç: keskinliğiyle övülen bu jilet, orta keskinlikte denilen mühle kadar rahat kesemedi sakalımı. bir jilet daha denerim. sonra başka markayı denerim. bonherre den aldım. 65li deneme paketi içindeydi.
(12/04/2021, Saat: 15:38)yazark Adlı Kullanıcıdan Alıntı: R41 le denedim. haftada 3 kere tıraş oluyorum. sakallarım sert. bundan önce sadece 4 jilet mühle kullandım. onunla karşılaştırırsam daha kör geldi bana. sanki sakalımı çekiştiriyor gibi. mühleyi 3 tıraş kullandım. hiç körelmedi. atmasam 4ü de çıkarırdı gibi. bu ikinci tıraşta ciddi keskinliği azalmıştı. üçüncü tıraşı denemedim bile. tahriş kesik olmadı. mühle gibi yine 2 perde oldum. yalnız tıraş sonrası istediğim prüssüzlüğü sağlayamadı. arada alamadığı yerler kaldı.

sonuç: keskinliğiyle övülen bu jilet, orta keskinlikte denilen mühle kadar rahat kesemedi sakalımı. bir jilet daha denerim. sonra başka markayı denerim. bonherre den aldım. 65li deneme paketi içindeydi.

Komşum aynısı bende oldu. En sonunda Shark ile değiştim.
Piyasadaki jiletlerin neredeyse hepsini denedim. Eski perma sharp'a en yakın olarak benim gördüğüm gilette seven oclock sarı oldu. Ama o da ziyadesiyle keskin. Perma sharpta ise traş olduğunu daha iyi anlıyorsun. Seven o clock 3.,4. traştan sonra perma sharp'a benziyor. Rapira da biraz benziyor.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,289 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Jilet Tavsiyesi Aedan 221 155,703 25/08/2023, Saat: 10:20
Son Yorum: sohayli
  Jilet satış sitesi hak. telemcii 2 1,191 24/07/2023, Saat: 23:38
Son Yorum: telemcii
  Jilet Stoku ne kadar olmalı? erdsde 59 31,931 31/05/2023, Saat: 17:20
Son Yorum: arandur
  BAİLİ BR-176 İçin jilet önerisi. Umut islam 3 796 28/05/2023, Saat: 22:01
Son Yorum: Mecanica
  Dorco Super Sharp Naci Erdem 16 7,531 13/05/2023, Saat: 00:04
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 43,494 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gilette 7 O' clock Super Platinium ohtararan 32 40,784 23/04/2023, Saat: 21:20
Son Yorum: Mecanica
  Derby extra jilet BigHillMe 366 380,162 22/01/2023, Saat: 16:49
Son Yorum: implicit
  VERTICE Euromax Platinum Jilet BuraKaya55 54 29,103 01/01/2023, Saat: 10:44
Son Yorum: saitfirat

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: