Proraso Pre and Post Shave Cream
(19/02/2020, Saat: 15:32)ATEGO06 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Proraso pre-post shave ürünler normalde traş öncesi ürünler ama traş sonrasıda kullanılıyormuş komşular.

Komsum adı ustunde, pre(once) post(sonrası) kullanım.
Tişikkirlir Sipirmin.
Özetlemek gerekirse yeşil mentol manyağı, yaza uygun ama mentolü hakikaten çok kuvvetli, yüzünüze kuru buz sürmüş gibi oluyorsunuz ikinci perdede.

Kırmızısında karite yağı var, sakalı daha iyi yumuşatıyor ve biraz daha rahat bir tıraş geçirmenizi sağlıyor. Bir süre kullanıp aniden bırakırsanız tıraş konforunuzun düştüğünü hemen fark ediyorsunuz. Sanırım benim en hızlı bitirdiğim tıraş kozmetik ürünü oldu. Bloga incelemesini ha bugün ha yarın yazayım derken şişeyi bitirdim. Özellikle fazla tıraş öncesi yüz hazırlığı yapmaya vakit bulamadığınız ya da soğuk suyla hızlıca tıraş olacağoınız zamanlarda daha rahat bir tıraş geçirmenizi sağladığını düşünüyorum. KAriteden dolayı kuru ciltleri nemlendirme ve yağlama özelliği de başarılı.

Beyaz olan ise hafif turunçgilvari temiz bir kokuya sahip. Bundaki etki de çok iyi kayganlık oluşturması. Jilet yüzünüzden yağ gibi akıyor ve hassas ciltlere uyugn bir ürün. Yüzünüzde hızlıca emiliyor. Ben kışın kırmızı, yazın beyaz derim.

Mentole çok merakım yok onda sakal üzerinde spesifik bir etki bulmadığımı blogda yazmıştım. Ama cildinizde tıraş esansında hassas bölgelerde yanma oluyorsa okaliptüsün serinleten etkisinden dolayı bunu kesinlikle sıfırlıyor.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Proraso'nun kırmızısı çok başarılı. Soğuk tıraştan önce cilde yedirip, bir kaç dakika bekledikten sonra, duştan çıkmış gibi sakalları yumuşatmış oluyor. Daha önce beyaz olanından 3 kutu bitirmiştim, bu ondan çok daha etkili.
GÖREV OLSA BİZE YAPTIRIRDINIZ!
(18/02/2019, Saat: 11:02)ahbap Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşular ben geçenlerde bu tıraş öncesi kremin beyaz renk olanından aldım. Razorus'taki ürün bilgilerinde hassas ciltler için olduğu yazıyordu.
Gelgelelim, tıraş öncesinde ıslak yüzüme bir parça bile sürdüğümde cildim alev alev yanmaya başlıyor Smile Tabii ferahlık da hissettiriyor ama hissiyatım daha çok cildimin yanması yönünde oldu.

Acaba bu cildim bana "bu kremi bana sürme" mi demek istiyor?

Bugün aynısını bana da söyledi, hatta bu kremi çöpe yolla bile dedi anlık sinirle. Preshave öncesi kullandığımda esasında aynı yanmalar oluyordu ama normal karşılıyordum fakat bugün tıraş sonrası uyguladığımda yüzümde yanıklar oluştu. Kullanıp çok iyi sonuç alanlar vardır elbette ama en azından Proraso'nun beyaz (yeşil çay+yulaf) pre/post shave kremini, eğer cildinizde yanma yapıyorsa kullanmamanızı tavsiye ediyorum arkadaşlar.

https://i.hizliresim.com/IVS7bd.jpg

geleneksel tıraşla her ne kadar yeni tanışmış olsam da, herhangi bir bastırma vs. uygulamadığımı ve herkesin bildiği rutinleri uyguladığımı belirtmek isterim
(13/06/2020, Saat: 17:58)tiffanygt Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün aynısını bana da söyledi, hatta bu kremi çöpe yolla bile dedi anlık sinirle. Preshave öncesi kullandığımda esasında aynı yanmalar oluyordu ama normal karşılıyordum fakat bugün tıraş sonrası uyguladığımda yüzümde yanıklar oluştu. Kullanıp çok iyi sonuç alanlar vardır elbette ama en azından Proraso'nun beyaz (yeşil çay+yulaf) pre/post shave kremini, eğer cildinizde yanma yapıyorsa kullanmamanızı tavsiye ediyorum arkadaşlar.

https://i.hizliresim.com/IVS7bd.jpg

geleneksel tıraşla her ne kadar yeni tanışmış olsam da, herhangi bir bastırma vs. uygulamadığımı ve herkesin bildiği rutinleri uyguladığımı belirtmek isterim

Komşum geçmiş olsun, üzücü bir deneyim. Fırçanız porsuk mu? Porsuk fırçanın fazla bastırılmasından kaynaklı olabildiği yazılıyor bazen.
(13/06/2020, Saat: 18:03)Nazikas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum geçmiş olsun, üzücü bir deneyim. Fırçanız porsuk mu? Porsuk fırçanın fazla bastırılmasından  kaynaklı olabildiği yazılıyor bazen.

Çok teşekkür ederim, gerçekten çok üzücü oldu benim için de. Yani tıraşımdan kaynaklı kızarmalar vs. görmüştüm elbette başladığım ilk 2 hafta içerisinde fakat Mach3 kullanmaktan vs. gelen bir bastırma alışkanlığı vardı, bunu yapmamayı öğrendim elbette, sadece aşağı yukarı yapıyorum bileğimi herkes gibi. Ancak bu bildiğiniz kremden dolayı yanık oldu yahu. Evet Hocam, fırçam 2band badger porsuk fırça, yüzde köpürtme yapmıyorum esasında, elimin rahatlıkla değebileceği sıcak suda bir domuz kıllı fırça gibi 15-17 dk. vs olmasa da bir 5dk bekletiyorum, sıcak suda beklettiğim sabundan yükleme yapıp tasta köpürtüyorum, daha sonra yüzüme uygularken o masaj hissi hoşuma gittiği için çok hafif şekilde bastırdığım da oluyor ama genelde videolarda vs. anlatıldığı gibi tıpkı suluboya yapar gibi, sağa sola hafif darbelerle uyguluyorum.
2Band porsuk* olmalıydı yalnızca. Düzenleme seçeneğini göremediğim için yeniden yazıyorum affınıza sığınarak, flood atmış gibi olacağım ama.
(13/06/2020, Saat: 18:12)tiffanygt Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 2Band porsuk* olmalıydı yalnızca. Düzenleme seçeneğini göremediğim için yeniden yazıyorum affınıza sığınarak, flood atmış gibi olacağım ama.

Estağfurullah komşum, düzenleme kaldırıldı bir süredir. Dedikleriniz doğrultusunda sorun kremde görünüyor. Bir ihtimal porsuk fırçaya bir alerjiniz olabilir ya da bastırmadığınızı zannedip hala bastırıyor olabilirsiniz ki bu en çok karşılaşılan durum.  Son olarak da aklıma sakal çıkış yönleriniz ile alakalı bir sorun olabilir geliyor. Yani sakal çıkış yönü diye aldığınızı sanarken çapraz veya ters yönde tıraş oluyor olabilirainiz. İmkanınız varsa biraz uzatıp bir yön tayini yapabilirsiniz. Onarım için evde varsa madecassol gibi bir merhem sürerseniz toparlanmasına yardımcı olur.
(13/06/2020, Saat: 20:42)Nazikas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Estağfurullah komşum, düzenleme kaldırıldı bir süredir. Dedikleriniz doğrultusunda sorun kremde görünüyor. Bir ihtimal porsuk fırçaya bir alerjiniz olabilir ya da bastırmadığınızı zannedip hala bastırıyor olabilirsiniz ki bu en çok karşılaşılan durum.  Son olarak da aklıma sakal çıkış yönleriniz ile alakalı bir sorun olabilir geliyor. Yani sakal çıkış yönü diye aldığınızı sanarken çapraz veya ters yönde tıraş oluyor olabilirainiz. İmkanınız varsa biraz uzatıp bir yön tayini yapabilirsiniz. Onarım için evde varsa madecassol gibi bir merhem sürerseniz toparlanmasına yardımcı olur.

İlginiz, değerli yorum ve önerilerinizi benimle paylaştığınız için tekrar teşekkür ederim komşum. Sakal haritası meselesine mutlaka tekrar bir göz atacağım, tekrar deneyeceğim. Ancak yukarıda fotoğrafını da paylaştığım yanık olayının tamamıyla kremden kaynaklandığı ve bu kremin benim cildimle hiç uyuşmadığı kanaatindeyim, daha önceden de yanma —bugüne kadar kremi sadece tıraş öncesi kullandığımı ve yalnızca bugün tıraş sonrası sürdüğümü tekrar belirtmek istiyorum— yaşıyordum fakat dediğim gibi kabul edilebilir bir seviyede idi. Tıraş sonrasında sürdüğümde ise, aman Allah'ım, kolonya sürdükten sonraki hafif acı yaşadığımın yanında hiç kalır. Bildiğiniz yanıyor. Dayanamayınca bir dakika bile geçmeden hemen soğuk uygulama yapıp madecassol merhem ile bepanthol kremi karıştırıp sürdüm. İlk haline göre biraz daha dindi, evde bunlar olmasa idi ne yapardım bilemiyorum.
Aloe Vera ve E vitaminli serinin tıraş öncesi kremi yoktu yeni çıkmış. Instagram'da gezinirken şans eseri denk geldim. Denemek isteyen komşular için Razorusta bulunuyor.
https://www.razorus.com/proraso-tiras-on...in-e-100ml

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş Öncesi Yağ (Pre-Shave Oil) Kullanımının Fırçaya Zararı Sui Generis 7 7,655 22/09/2020, Saat: 18:39
Son Yorum: marv
  Ev Yapımı Tıraş Öncesi Yağı (Pre-shave Oil) eggman 32 51,136 20/02/2020, Saat: 12:08
Son Yorum: umok
  Ach brito glyce pre-shave sabun Saltuk 8 9,999 01/02/2020, Saat: 17:18
Son Yorum: salih kaya
  Flöid Pre-Shave Oil mrtkmsgl 15 10,700 19/05/2018, Saat: 00:25
Son Yorum: dikdik_s
  mentolü güçlü ama kokusu az pre-shave önerisi posicor 10 10,424 10/12/2016, Saat: 04:22
Son Yorum: harveyspecter
  watsons pre-shave cologne Erdem 11 20,508 01/11/2015, Saat: 12:49
Son Yorum: ynspektas
  TOBS Sandalwood Pre Shave Oil Bruce 0 4,159 06/04/2015, Saat: 08:41
Son Yorum: Bruce
  TOBS Aromatherapy Pre Shave Oil Bruce 0 3,689 06/04/2015, Saat: 08:30
Son Yorum: Bruce
  Body Shop Maca Root shave oil marley 4 8,173 16/03/2015, Saat: 14:00
Son Yorum: Aleksey
  Dermalogica pre shave guard sertaç 18 23,420 28/01/2014, Saat: 18:56
Son Yorum: sertaç

Hızlı Menü: