Yves Rocher Balsam ve The Body Shop Balsam Karşılaştırmalı İnceleme
Merhabalar kıymetli komşularım,
Uzunca bir süredir Yves Rocher Sensitive After Shave Balsam ile The Body Shop Kistina Aftershave Balsam ürünlerini kullanmaktayım. Forumda her ikisi içinde ayrı ayrı konu başlıkları bulunmakla birlikte ikisini aynı başlık altına kıyas ve incelemesi yapılmamış olduğu için sizlerle bu paylaşımı yapmak istedim.
Bilindiği üzere Yves Rocher ve The Body Shop ülkemizdeki mağazalar zinciri bakımından kolay ulaşıla bilinen markalar olmaktadır. Neredeyse büyük küçük tüm AVMlerde mağazalarının olması ve dönemsel olarak kampanyalar yapması ürünlerin çekiciliğini arttırmaktadır.
İsterseniz her ikisinin de içeriklerine bir bakalım.

YVES ROCHER SENSITIVE AFTER SHAVE BALSAM
1. AQUA/WATER/EAU
2. METHYLPROPANEDIOL
3. ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE
4. GLYCERIN
5. ISOPROPYL PALMITATE
6. SORBITAN STEARATE
7. BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER
8. ANTHEMIS NOBILIS FLOWER WATER
9. APHLOIA THEIFORMIS LEAF EXTRACT
10. PHENOXYETHANOL
11. CETETH-20 STEARYL ALCOHOL
12. PARFUM/FRAGRANCE
13. CARBOMER
14. SODIUM PCA
15. TOCOPHERYL ACETATE
16. CAFFEINE
17. ALLANTOIN
18. SODIUM HYDROXIDE
19. TETRASODIUM EDTA
20. RUTIN
21. CITRIC ACID
22. SODIUM BENZOATE
23. POTASSIUM SORBATE
24. 1039v0

THE BODY SHOP KISTINA AFTERSHAVE BALSAM
1. QUA/WATER/EAU
2. ISOPROPYL PALMİTATE
3. PROPYLENE GLYCOL
4. C12-15 ALKYL BENZOATE
5. HELİANTHUS ANNUUS SEED OİL/HELİANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OİL
6. PARFUM/FRAGRANCE
7. BERTHOLLETİA EXCELSA SEED OİL
8. CAPRYLİC/CAPRİC TRİGLYCERİDE
9. ETHYLHEXYL PALMİTATE
10. METHYL GLUCOSE SESQUİSTEARATE
11. PEG-7 GLYCERYL COCOATE
12. PEG-20 METHYL GLUCOSE SESQUİSTEARATE
13. GLYCERYL STEARATE
14. PEG-100 STEARATE
15. CAPRYLYL GLYCOL
16. CARBOMER
17. PANTHENOL
18. PHENOXYETHANOL
19. BENZYL ALCOHOL
20. ALOE BARBADENSİS LEAF JUİCE POWDER
21. SODİUM HYDROXİDE
22. LİNALOOL
23. LİMONENE
24. HEXYL CİNNAMAL
25. DİSODİUM EDTA
26. BENZYL SALİCYLATE
27. ALPHA-ISOMETHYL IONONE
28. CİTRAL
29. CİTRONELLOL
30. GERANİOL
31. TOCOPHEROL

ORTAK İÇERİKLER
1.AQUA/WATER/EAU
2.ISOPROPYL PALMİTATE
3.PHENOXYETHANOL
4.PARFUM/FRAGRANCE
5.CARBOMER
6.TOCOPHEROL
7.SODİUM HYDROXİDE

Yves Rocher Sensitive Balsam : 100 ml / 47,90TL
The Body Shop Kistina Aftershave Balsam 75 ml / 50,00TL

Yves Rocher Sensitive Balsam hafif ve yağsız bir dokuya sahip içeriğinde organik papaya suyu tıraş sonrası gerginleşen cildin hızlıca yatışmasına yardımcı olmakta. Paraben içermemesi doğallık adına güzel bir özellik teşkil etmekte.
Tıraştan sonra yüzü yıkadıktan sonra avuç içine nohut büyüklüğünde bir miktar sıktığınızda fazlasıyla yeterli olabiliyor. Cilde sürdükten sonra herhangi bir yanma yapmamakta. Ağır yağlı bir tabaka bırakmadığı için hızlı bir emilimi var. Koku konusu göreceli bir kavram olmakla birlikte rahatsız edici ağır bir kokusu olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim. Bir şişe Balsamı 6 ay boyunca kullandığımın altını burada çizmek isterim.
Tahriş olma talihsizliğini yaşadığım tıraşlardan sonra hızlı bir şekilde cildimi yatıştırmakta ve en önemlisi tahrişli bir tıraştan sonra yüzüme sürdüğümde en ufak bir yanma hissi yaşamadım. Genellikle Balsam üzerine After Shave kullanıyorum bu nedenle cilt tarafından hızlıca emilmesi sayesinde After Shave losyonumu rahatlıkla sürebiliyorum ve losyonun kokusunu bozmamakta. Kısacası üzerine düşen görevi ne bir eksik ne bir fazla tamı tamına yerine getiren güzel bir ürün. Zaman zaman satış mağazalarında güzel indirimler ve kampanyalar yapılmakta. içeriğinin doğal maddelerden ve zararlı olmayan kimyasallardan oluşması F/p olarak tatmin edici bir ürün olduğunu ortaya koymakta.
The Body Shop Kistina Balsam miktarı olarak Yves Rocher balsamdan 25 ml daha az ancak içerik olarak daha dolu bir ürün olduğu net bir şekilde ortada. Dokusu Yves Rocher balsamdan daha su bazlı bir yapıda. Diğer üründe olduğu gibi bu ürün de de Paraben bulunmamakta, doğal ve zararsız kimyasallardan oluşması güzel bir özellik teşkil etmekte. Bu üründe ise yüze uyguladığınızda ciltte yanma yapmakta bunu nedeni tahminime göre içeriğindeki Limonel ( turunçgillerin kabuğundan elde edilen bir madde ) ile doğal bir asitik olan Citronellol, Citral ve Brezilya cevizininden geldiğini düşünmekteyim. Yves Rocher'in ürünü nasıl hızlı bir rahatlama sunuyor ve cildi yatıştırabiliyor ise bu ürün de hızlı bir ferahlama sunmakta.
Daha ziyade yaz mevsiminde serinletici ve ferahlatıcı etkisi nedeniyle tercih edilebilir. Ayrıca bir konu var ki The Body Shop'un balsamını tıraştan sonra kullandığımda tıraş esnasında olmayan spot kanamaları bir anda ortaya çıkartmakta ve rahatsız edici bir görüntüye ve yanma hissine neden olmakta.
Koku olarak bana pek hitap etmedi Aşırı hafif bir kokusu olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. İçeriğinde çok fazla turunçgil içerikli yağ ve molekül olması bu tarz kokulara ilgi duyan arkadaşlarımı fazlasıyla memnun edecektir.

Ambalaj ve şişeleme olarak bakacak olursak şişe içinde bulunan ürünün tamamını kullanabilmek adına Amut şişe daha fazla işe yaramakta bu nedenle The Body Shop balsam'ın şişesi daha kullanışlı olduğunu söyleyebilirim ancak Yves Roche'nin kapağı düz bir kapak olduğu için şişe bitmeye yakın baş aşağı şekilde dengede durabildiği için bu handikabı biraz olsa dahi ortadan kaldırabilmekte. Şişelerin et kalınlığı The Body Shop balsamda daha ince ve esnek olması içindeki ürünün tamamını alabilme noktasında Yves Rocher balsamın şişesine nazaran daha avantajlı durmakta.

YVR: Yves Rocher
TBS: The Body Shop
PUANLAMA.
Doku                   : YVR: 5/4 - TBS  :5/4
Ferahlatma           : YVR: 5/3 - TBS  : 5/4
Yatıştırma             : YVR: 5/5 - TBS  : 5/3
Tahrişe karşı         : YVR: 5/4 - TBS  : 5/2
Koku                    : YVR: 5/4 - TBS  : 5/3
Şişe ve Kullanım    : YVR: 5/3 - TBS   :5/4

YVR: 30/23
TBS: 30/20
Son söz: iki balsam arasında ben Yves Rocher balsamı kendim için daha uygun bulmaktayım. Yaz kış rahatlıkla kullanabileceğim F/p olarak oldukça tatmin edici bir ürün.

Umarım sizlere faydalı bir inceleme sunmuşumdur. Keyifli Tıraşlar Komşular.
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
Ayrıntılı inceleme için teşekkürler komşum. Merak ettiğim ürünlerdi.
Ben de daha dün Yves Rocher in önünden geçerken düşünmüştüm acaba after shave ürünleri nasıl diye. Çok detaylı bi inceleme olmuş sağolun
Çok başarılı bir inceleme olmuş komşum teşekkür ederim.
@"Asktm" @"Rob Bobstein" @"Ali192" komşularım faydalı olduysa ne mutlu bana.
Ben teşekkür ederim.
Detaylı ve doyurucu incelemeniz için teşekkur ederim @Efrasyab Komşum. Yves benimde çoktan beri beğenerek kullandığım bir ürün. Tek balsam deseler yola yvesle devam ederim.
Elinize sağlık. Yves Rocher balsam ben de de mevcut. Şu an kullandığım Avon ' un bitmesini müteakip bitirilecekler listemde.
Kemal hocam teşekkür ederiz, iki urunu de merak ediyordum ki bodyshop urunlerini kullanan birisiyim, alacagimiz urun belli oldu aralarinda.
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
@"Mustafa40" ben teşekkür ederim komşum.
@"kaanayhan" iyi gunlerde kullanın komşum.
@"ekindgn" hocam benim sabun ile harika ikili oluyorlar.
Çok güzel inceleme yapmışsınız, emeğinize sağlık.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Cella Ailesi Mini İnceleme: Preshave, Aftershave ve Balsam Gentleman 29 15,427 13/11/2021, Saat: 02:11
Son Yorum: Vincent_Lord
  Efrasyab Bal Balsam Ürün İncelemesi marv 5 2,396 25/04/2021, Saat: 22:52
Son Yorum: marv
  Tıraş Sonrası Kolonya/AS + Balsam Kullanımı ynspektas 35 32,652 05/02/2021, Saat: 02:13
Son Yorum: iamcagri
  Mühle Yabani İğde Özlü Balsam ekilic2 19 10,624 08/11/2020, Saat: 12:41
Son Yorum: onur7
  Tıraş Harici Balsam Kullanmak aerials 7 5,077 07/10/2020, Saat: 00:36
Son Yorum: marv
  Proraso After Shave Balsam totan35 14 22,806 13/09/2020, Saat: 13:04
Son Yorum: Cemtb
  Yves Rocher - After Shave Balm zorba58 46 54,915 10/09/2020, Saat: 01:03
Son Yorum: nakres35
  Nivea Tıraş Sonrası Balsam DelikanliTiras 38 35,636 04/06/2020, Saat: 12:14
Son Yorum: aliyuksel
  Man's Pro Power Balsam U A K 11 5,714 27/01/2020, Saat: 14:07