Sabun ve Krem Ürünleri
Merhabalar,
Dünya tıraş piyasasına yön veren, bu piyasaya hakim dev kuruluşların ürün kapsamında bazı eksiklikleri dikkatimi çekiyor.
Mesela Nivea'nın tıraş sabunu neden yok? Gillette'nin tıraş sonrası krem ve losyonları var da sabun ve tıraş kremi neden yok?
MFW'nin sabunu dünya çapında çok aranıyor ama bu kuruluş neden bu sabuna yakın özelliklerde krem üretmiyor?

Hem sabunu hem de kremi olan çok üretici var. Ama bazı markalarda inatla sabun veya krem imalatı yok.

Yatırım olanakları meselesi tabi ki, bir krem üretmek sanırım sabun üretmekten daha kapsamlı bir iş, farkındayım, zira istedikten ve işi bildikten sonra bir kişi evinin mutfağında bile sabun üretebilir, mesela butik üretim şekli ile bildiğimiz Oss-Man sabunları da az üretim yapıyor ama çok kaliteli ürünleri var sabun olarak.
Dünya çapındaki dev şirketler bu yatırımları yapılabilecekken hiç üretimleri yok. Ben hiç görmedim ve duymadım mesela Nivea Tıraş Sabunu, Gillette Tıraş Sabunu diye bir ürün ..
Bir de olduklarını düşünelim, hem jilet hem de sabun Gillette marka !!
"Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz!" [Konfüçyüs]
Gillette'in tıraş kremi varmış:
https://images.app.goo.gl/Fy39ygDwTP4V9bzU8
@Naci Erdem Hindistan pazarı gibi belli pazarlar için ürettikleri tıraş kremleri var. P&G Global ve kendi kulvarında dünyanın en büyük firmalarından birisi. Sizin , bizim düşündüklerimizi,bu adamlar zaten düşünüp , etüd ediyorlar. Gillette tıraş kremi/sabunu üretmiyorsa bunu üretmek istemediği için üretmiyor. Hazır köpük ve jel satmak stratejik olarak daha çok işlerine geldiği için. Yoksa P&G , Unilever vs tıraş sabunu üretiyoruz desin en iyisini de üretirler , en fazla alternatifi de sunarlar. Bilmediklerinden , yapamadıklarından değil, istemediklerinden kısacası.
Dünya insanı bir çok konuda ekseriyetle hızlı tüketim ürünlerine yönelmişken market raflarının bir numaralı oyuncuları neden böyle adım atsınlar ki?

Let's Encrypt - Free SSL/TLS Certificates

https://letsencrypt.org/
Kesin bilgim olmasada eskidende üretmiyordu.
(27/10/2020, Saat: 02:41)HTTPSEvrywhre Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dünya insanı bir çok konuda ekseriyetle hızlı tüketim ürünlerine yönelmişken market raflarının bir numaralı oyuncuları neden böyle adım atsınlar ki?

katılmakla birlikte;

"fastshave" diye bir kavram var mı bilmiyorum ama olmalı ki, bunu körükleyen ve pompalayan da p&g gibi firmalar. e tabi müşteri arz-talep dengesi de yadsınamayacak kadar önemli rol oynuyor.
KOc8aH.jpg
KMHJgy.jpg
HyH0OH.jpg
Gillette nin en üstteki versiyonda gel yazıyor ve sıktığınızda jel kıvamında bir görselle karşılaşıyorsunuz. Fırça ile kullanılan ürün, hiç zorluk çıkarmadan köpük oluşturuyor. Diğer iki ürün ise krem kıvamında.

Z38c2I.jpg
rUX4Kg.jpg
Nivea nın artık üretimde olmayan bu tıraş sabunu görselleri internetten alındı.

Alttaki resimler gut-rasiert.de forumundan alıntı.
5dV2pG.jpg
j0AXD4.jpg
YocxJu.jpg
SE0tBW.jpg

Aşağıdaki görselde benden, Nivea body shaving adındaki ürün vücut tıraşı için günümüzde üretilmekte. Geleneksel tıraş camiası bu ürünü sakal tıraşında kullanmaktadır.
P-20200504-163533.jpg
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
Olmadığını ileri sürdüğüm bu kadar ürünü görünce inanın çok şaşırdım. Bu biraz da şahsımın alışveriş dünyasının ne kadar dar olduğunu gösterdi bana ..
Aslında alışveriş etmekten ziyade ürünlerin var olup olmadığını bile araştırmadan bu konuyu açtım. Teknolojiye yabancı değilim ama araştırmamışım işte !..
Verdiğiniz bilgiler, sunduğunuz görseller için teşekkür ederim.
Bizler yakın zamana kadar bulunabilen, "Blueness sabun", "Derby sabun", "dalan krem" gibi ürünleri göremiyoruz artık, bunları bulamamak çok normal desenize ..
Ve daha da ilginci Arko'nun fresh kremi mesela, üretimden kaldırılmış ..
"Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz!" [Konfüçyüs]
Arz talep meselesi. Berberler traş sabunu kullanmasa sabun çeşitliligide giderek azalır.

Bence tıraş jeli de fırça ile kullanılabilir bir nevi tıraş kremi gibi.

Dün yaşlı bir amca migrosta görevliye nivea traş kremi sordu.Daha önce vardı neden yok dedi? Onlarda pandemiyi öne sürdüler arko traş kremi alıp gitti.

Artık traş kremleri bile tehlikede.

Zaten kirli sakal modası var çogu kişi jilet vs kullanmıyor. Traş olan kesimin çogunlugu da jel/köpük kullanıyor. Berberler ekonomik olsun diye sabun kullanıyor. Dolayısıyla sabun ve krem çeşitliliginin azalması şaşırtıcı degil.

Mesela ülkemizde tüketiciler sabun yada krem kullansa çeşitlilik farklı olurdu.Belki başka ülkelerde durum farklıdır.

Her şey tüketicilerin alışveriş alışkanlıgına göre.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  More For You Sabun .. Naci Erdem 83 58,931 26/11/2023, Saat: 21:08
Son Yorum: Johny White
  Derby Sabun eggman 216 257,211 17/06/2023, Saat: 21:15
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tek sabun kullansaydınız? geldigitti 131 113,945 04/03/2023, Saat: 02:11
Son Yorum: inter
  Proraso Sandalwood Sabun blaster 148 101,114 01/02/2023, Saat: 12:26
Son Yorum: Mecanica
  Mitchells Wool Fat Sabun bossyje 473 417,063 12/12/2022, Saat: 14:14
Son Yorum: marv
  Wilkinson Stick sabun ynspektas 130 71,528 26/11/2022, Saat: 22:36
Son Yorum: thatwickerhat
  More for you sabun Ertu 0 1,532 02/07/2022, Saat: 14:55
Son Yorum: Ertu
  Sabun tedarik sorunu noneed 8 4,313 12/03/2022, Saat: 00:41
Son Yorum: Johny White
  Arko Sabun Modifiye Önerileri emre-sti 219 179,267 18/09/2021, Saat: 09:42
Son Yorum: broraso
Wink Wholly Kaw - Siero Tabanlı Sabun İncelemesi Sh@dow 19 8,800 04/06/2021, Saat: 00:19
Son Yorum: samuray73

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: