Wilkinson Sword Classic Traş Aleti
(26/05/2017, Saat: 18:08)mubarek007 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: selam abilerim zazahan yada civarında WSC bulabilir miyim

watsons ve metro marketlerde bulmanız mümkün.
(26/05/2017, Saat: 18:08)mubarek007 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: selam abilerim zazahan yada civarında WSC bulabilir miyim
Komşum,iki gün önce geçtim Zaza Han dan ,girişteki dükkanda vitrinde gördüm.

Zaza Han'ın biraz ilerisinde İmpa Tic. var. Geleneksel Tıraş adına her şeyi çok uygun fiyata bulursun
Wilkinson Sword Classic ilk tıraş aletim olduğu için ilerleyen zamanlarda da sık sık dönmeye çalıştım ancak mild yapısına rağmen gereksiz bir tahriş oluşturuyor. Plastik olmasından mı, fazla mild olduğu için istemeden de olsa bastırıyor muyum anlamadım. Aliexpress'ten daha ucuza aldığım bir Yingjili bile daha konforluydu.

Var mı bu sorunu yaşayan ve bir şekilde çözen? "Shimming" (jilet yükseltme) ile biraz daha alışılmış açıklığa ulaşıyor ama sanki hep birşeyler eksik.
(07/09/2017, Saat: 12:45)kokopelli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Wilkinson Sword Classic ilk tıraş aletim olduğu için ilerleyen zamanlarda da sık sık dönmeye çalıştım ancak mild yapısına rağmen gereksiz bir tahriş oluşturuyor. Plastik olmasından mı, fazla mild olduğu için istemeden de olsa bastırıyor muyum anlamadım. Aliexpress'ten daha ucuza aldığım bir Yingjili bile daha konforluydu.

Var mı bu sorunu yaşayan ve bir şekilde çözen? "Shimming" (jilet yükseltme) ile biraz daha alışılmış açıklığa ulaşıyor ama sanki hep birşeyler eksik.

Kesinlikle "fazla" mild bir alet, en keskin jilet ile bile bastırmadan temiz sonuçlar alamadım, el bastırmaya niyetlendiğinde ise sonuç tahriş. Ayrıca kartuşlu gibi tıkanıyor, saniye başı durulamak gerekiyor. Kesinlikle geleneksel tıraşa başlamaya niyet ettiğim dört sene önceki günde şimdiki aklım olsa asla bunu almazdım, geleneksel tıraştan soğuyup kartuşa geri dönmüştüm.

Yeni başlayanlara bu yüzden önermiyorum. Başlattığım bir iki kişiyi Mühle R89 ile başlattım.
Buraya yazdım sanıyordum baska bir konu icinde arada yazdım sanırım.

Wilkinson makinayı @bleak komsum cok guzel tarif edip acıklamıs.
1-Hafif oldugu icin, burada yeni baslayanlara en cok ustesinde durdugumuz konu olan "Bastırmama" olayını ne yazıkki bu makine ile basaramıyoruz, el ayarımıza hicbir katkısı olmuyor. Kartusludan gelen kisinin, el ayarına, kas hafızasına en ufak bir katkı yapmıyor.

2- Jilet aralıgı neredeyse kartuslu gibi oldugu icin, hemen tıkanma yapıyor, cok sık durulamak gerekiyor, o yuzden uzayan tırasta kullanan kisi sıkılıp, bu sefer tırasını kısa kesmek icin hızlı ve ozensiz tıras olabiliyor.

Yeni baslayanlara o kartustan gelen hissiyatsız tıras rituelini kırıp, jileti yuzunde hissettigi klasik tırasa baslatmak için, zevk almasını ve el ayarını oturtmasını saglamak icin pek uygun olmayan bir makine. Eminim aramızda zevk alarak kullananlar vardır hicbir lafımız olamaz, ama yeni baslayan arkadaslara pek onerilmeyecek bir makine bencede.
Ben sahsen son zamanda sizlerde biliyorsunuz bu makinanın tam tersi olan, jilet acıklıgı cok daha acık, ayar imkanı ile kisiye opsiyonlar sunan, agırlık olarak cok daha agır ve jileti yuzunuzde hissettiren Progress makinayı oneri olarak soyluyorum baslangıc yapan komsulara. Tabi bizimkiler sadece oneridir.
(05/11/2017, Saat: 15:55)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Buraya yazdım sanıyordum baska bir konu icinde arada yazdım sanırım.

Wilkinson makinayı @bleak komsum cok guzel tarif edip acıklamıs.
1-Hafif oldugu icin, burada yeni baslayanlara en cok ustesinde durdugumuz konu olan "Bastırmama" olayını ne yazıkki bu makine ile basaramıyoruz, el ayarımıza hicbir katkısı olmuyor. Kartusludan gelen kisinin, el ayarına, kas hafızasına en ufak bir katkı yapmıyor.

2- Jilet aralıgı neredeyse kartuslu gibi oldugu icin, hemen tıkanma yapıyor, cok sık durulamak gerekiyor, o yuzden uzayan tırasta kullanan kisi sıkılıp, bu sefer tırasını kısa kesmek icin hızlı ve ozensiz tıras olabiliyor.

Yeni baslayanlara o kartustan gelen hissiyatsız tıras rituelini kırıp, jileti yuzunde hissettigi klasik tırasa baslatmak için, zevk almasını ve el ayarını oturtmasını saglamak icin pek uygun olmayan bir makine. Eminim aramızda zevk alarak kullananlar vardır hicbir lafımız olamaz, ama yeni baslayan arkadaslara pek onerilmeyecek bir makine bencede.
Ben sahsen son zamanda sizlerde biliyorsunuz bu makinanın tam tersi olan, jilet acıklıgı cok daha acık, ayar imkanı ile kisiye opsiyonlar sunan, agırlık olarak cok daha agır ve jileti yuzunuzde hissettiren Progress makinayı oneri olarak soyluyorum baslangıc yapan komsulara. Tabi bizimkiler sadece oneridir.

Her kelimesine katılıyorum...
(05/11/2017, Saat: 16:15)protti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Her kelimesine katılıyorum...

Bu aletten kullanmadığım bir adet var. Kargosunu karşılamak şartıyla bir arkadaşa gönderebilirim.
Kendim denedikten sonra bir arkadaştan da duyunca pekişen haliyle, Wilkinson Classic aslında bir Progress gibi az sıktığında daha geniş açıklıklı, çok sıktığında daha kapalı sonuç veriyor. Yeni başlayanın kafasını karıştırmamak lazım tabi ama tam sıkmazsanız biraz daha kullanılabilir oluyor diyebilirim.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kardes o is pek oyle degil. Progresin sikma mekanizmasi ayarli oldugundan yayli sistem var. Ayari degistirirken az sıkılmıs gibi geliyor olabilir ama jilet tam siki sekilde makinada duruyor. Wilkinson da ayni hareketi yaparsan jilet tam sıkılı olmadigi icin jilet oynama yapar. Belki siz goremeyebilirsiniz ama tiras esnasinda mikro duzeyde oynama bile tirasiniza etki edecek cildinize zarar verecektir.

Bu da bir nevi baska konuda konustugumuz permatigin tirnagini kirma gibi, yurdumun zihni sinir projelerinden. Yapmayin yaptirmayin komsum.

Forumda o kadar secenek varken, 2ci elde aletlerimiz, aliexpressden 3-5 dolara future clonlarimiz, razorus gibi tedarikcilerde karta taksit imkaniyla onlarca urunler vs.hani eskisi gibi degil, cok fazla ceside daha kolay ulasma imkanimiz var. Kullanalim derim.
Diy projelerimiz stand, ahsap, kap kacak vs zaten bolumumuz var yapalim paylasalım, ama su jileti taktip yuzumuze surdugumuz makinalarda hayal gucumuzu biraz dizginleyelim derim dostlar Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YUMA traş makinesi papazerigi 481 392,118 28/04/2023, Saat: 03:46
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Rimei tıraş aleti BigHillMe 700 807,243 18/04/2023, Saat: 21:10
Son Yorum: Kaptan
  QSHAVE Ayarlanabilir tıraş aleti Devil67 178 113,935 04/02/2021, Saat: 14:20
Son Yorum: hasanandnexus
  Shark Long Handle Tıraş Aleti edward 2 3,703 10/01/2021, Saat: 15:13
Son Yorum: hasanandnexus
  Şıkbay plastik tıraş aleti BigHillMe 19 41,249 23/12/2020, Saat: 18:38
Son Yorum: saintdumas
  Weishi 9306 TTO Tıraş Aleti ulkerhan 35 42,959 17/09/2020, Saat: 20:31
Son Yorum: marv
  Wilkinson Sword Classic vs Rimei mustafayazar 37 49,664 17/09/2020, Saat: 12:43
Son Yorum: gibicibicis_34
  Mingshi TTO Kelebek Tıraş Aleti fidelio1969 74 99,965 19/06/2020, Saat: 15:30
Son Yorum: Timor1322
  Üst Seviyede Ekonomik Tıraş Aleti Tavsiyesi cokomoko 23 17,220 27/12/2018, Saat: 01:06
Son Yorum: FearOfATG
  Yuma Plastik Tıraş Aleti ismailinbiri 6 6,275 19/04/2018, Saat: 12:18
Son Yorum: ismailinbiri

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: