Wilkinson Sword Classic Traş Aleti
(05/11/2017, Saat: 23:46)kokopelli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kendim denedikten sonra bir arkadaştan da duyunca pekişen haliyle, Wilkinson Classic aslında bir Progress gibi az sıktığında daha geniş açıklıklı, çok sıktığında daha kapalı sonuç veriyor. Yeni başlayanın kafasını karıştırmamak lazım tabi ama tam sıkmazsanız biraz daha kullanılabilir oluyor diyebilirim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Komşum ben de yazacaktım ama Serdar abi yazmış. Bunu okuyan ve yeni başlayan birisi varsa aman bu işlere girmesin. Kapağı sıkı kapatılmamış bir de alet açık konuşsyım ciddi yaralanmalara sebep olur. O kapak gevşeyip döner ve neşter gibi yüzünüzü keser. Kaldı ki sıkışıp gerilmemiş bir jilet, jilet işlevini görmez, o nedenledir ki DE aletler hep jileti gergin tutmak üzere tasarlanıp üretilir. Gerilip sıkılaşmayan jiletin sakalı kesecek direnci olmaz, sakalların üstünde birdir bir oynar.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
İcat çıkaran çıkarmış, bir de sen icat çıkarma diyorsunuz yani. Deneyip de memnun olanlar, becerdiklerine memnunlar belki de. Korsandır diyelim de denemesinler o zaman, ne yapalım.

DE dururken ustura kullananlara da laf edecek miyiz? Çünkü o kırık barlı Yuma’yı kullanmak, henüz usturaya tam alışmadıysanız ustura ile temiz bir tıraş çıkarmaktan çok daha kolay oluyor. Ama ona artık DE demeyip ustura gözüyle bakarsanız tabi.

(06/11/2017, Saat: 01:01)kokopelli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İcat çıkaran çıkarmış, bir de sen icat çıkarma diyorsunuz yani. Deneyip de memnun olanlar, becerdiklerine memnunlar belki de. Korsandır diyelim de denemesinler o zaman, ne yapalım.

DE dururken ustura kullananlara da laf edecek miyiz? Çünkü o kırık barlı Yuma’yı kullanmak, henüz usturaya tam alışmadıysanız ustura ile temiz bir tıraş çıkarmaktan çok daha kolay oluyor. Ama ona artık DE demeyip ustura gözüyle bakarsanız tabi.

Üstadım biz bu işin meraklıları olarak belki her gün icat çıkarıyoruz, siz de çıkarın elbette. Dediğiniz gibi, üst kapağı tam sıkmayıp mutlu mesut tıraş olan vardır, ama Serdar abinin dediği gib 3-5 dolara futur klonu alınabilirken, bu yöntemin yüksek risklerinden bahsettik sadece. Malum, yeni üyelerimiz oluyor, benim de yanlış bulduğum bir kanı olan "Wilkinson yeni başlayanlara idealdir" düşüncesiyle bu başlığı okuyorlarsa, bu bilgi notunu düşmek istedim.

DE dururken ustura kullananlara neden laf edelim? Ben ve bir çok arkadaşımız her ikisiyle de tıraş oluyor. Kırık barlı yuma dahil her DE veya kullan at tipi SE alet kullanılır, ama artık o yöntemin icat olduğu döneme göre daha bereketli bir dönemdeyiz, bunu ifade etmeye çalışıyoruz. Bu fikirde olan arkadaşlar eski alışkanlıklarını devam ettirebilirler, onlar da öyle mutlu sonuçta, veya yeni alternatifleri de değerlendirebilirler. Kırık barlı aletleri ustura gibi olur dediğiniz gibi, bu nedenle doğal olarak normal bir DE tıraşı gibi değil de, ustura gibi iki eli kullanmak gerekecektir. Koruma barı olmadığı için diğer elimizle bazı yerlerde gerdirme yapmak lazım ki jilet cilde dalmasın. Bunu da belirtmek lazım gelir bence. Dediğiniz gibi, (jiletli) ustura deneyimi yaşamak isteyen arkadaşlar için, koruma barı kırarak DE alet kullanmak iyi bir fikir olabilir.

Forum ortamındayız, bilgi paylaşıyoruz, hepimiz fikirlerimiz ortaya koyarak bir zenginlik / çeşitlilik yaratmaya çalışıyoruz. Umarım okuyan arkadaşlara yardımcı olabiliyoruzdur.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
EyOJ58.jpg
carrefourda 8.34 lira ile bugün satıştaydı.
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr
@onurcakmak harika özetlemişsiniz. Konuda birkaç sayfa ilerlendiği için artık yeni başlayan birisi neyle karşılaşacağını anlamıştır diyip, fikir cimnastiğine geçtim. Yoksa kırık barlı DE, ilk DE ile karşılaşana değil, sadece DE kullanmış, usturayı eline almamış adama da tavsiye edilmez.

Arkadaşlar almayan babamın dayı getirmiş.Akrabalara dağıt diye.Akrabalardan kullanacak yok bende satayım diyorum.10 adet var.2 tüp gillette traş köpüğü ve bir adet banat sakal fırçası var.Öğrenci adamım gönlünüzden ne koparsa verin.Yazık olmasın ihtiyacı olanlar kullansın.Eskişehirden alacak olursa elden alalım.
@eminnow
Guzel kardesim, sen daha oncede ilan acmaya calısmıstın, ne yazık ki forum icinde fazla tanımadıgımız icin ilanını onaylamamıstık.
Buradan mesaj olarak yazmısın sıkıntı yok ama, inan bana guzel kardesim, bunları toplu olarak tek seferde burada satman cok zor. Kimse 10 tane wilkinson makinayı toplu almaz.
Mahallende bir bakkala gidip konusup vermeyi dusunmezmisin. Dısarıda tanesi atıyorum 25 lira, al 9 liradan 10tane vereyim bakkal amca gibi, yada daha once ozelden de yazmıstım; Gittigidiyor, sahibinden gibi sitelerde, hangisi ucretsiz ilan hakkı veriyorsa oraya ilan koyabilirsin. Tek bir ilanla, teker teker cok kisiye satman daha rahat olur.
Sana daha cabuk elinden cıkarabilmen icin fikir veriyorum sadece yanlıs anlama.
Saygılar
(19/11/2017, Saat: 00:10)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @eminnow
Guzel kardesim, sen daha oncede ilan acmaya calısmıstın, ne yazık ki forum icinde fazla tanımadıgımız icin ilanını onaylamamıstık.
Buradan mesaj olarak yazmısın sıkıntı yok ama, inan bana guzel kardesim, bunları toplu olarak tek seferde burada satman cok zor. Kimse 10 tane wilkinson makinayı toplu almaz.
Mahallende bir bakkala gidip konusup vermeyi dusunmezmisin. Dısarıda tanesi atıyorum 25 lira, al 9 liradan 10tane vereyim bakkal amca gibi, yada daha once ozelden de yazmıstım; Gittigidiyor, sahibinden gibi sitelerde, hangisi ucretsiz ilan hakkı veriyorsa oraya ilan koyabilirsin. Tek bir ilanla, teker teker cok kisiye satman daha rahat olur.  
Sana daha cabuk elinden cıkarabilmen icin fikir veriyorum sadece yanlıs anlama.
Saygılar

Ağabeyin doğru söylüyor @eminnow kardeşim. Burası onları satabileceğin bir ortam değil...
Tekil gönderimlerde kargo çok fahiş tutuyor zaten. 10 TL'lik alet için en iyi ihtimalle 10 TL de PTT kargo parası tutar.
PTT kargo 12.50 fiks fiyat Smile.

Yalnız mektup olarak gönderince sanırım (tam bilmiyorum o nasıl oluyor) 2,6 TL ye kadar düşüyor. Geçen gittigidiyor'dan aldığım Rapira SSS jiletlere 2,6 TL kargo ödedim. Tam anlamadım ama öyle oldu. Ankara'dan Ankara'ya 4 günde geldi ama neredeyse bedavaya o bile hızlı.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YUMA traş makinesi papazerigi 481 392,118 28/04/2023, Saat: 03:46
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Rimei tıraş aleti BigHillMe 700 807,245 18/04/2023, Saat: 21:10
Son Yorum: Kaptan
  QSHAVE Ayarlanabilir tıraş aleti Devil67 178 113,937 04/02/2021, Saat: 14:20
Son Yorum: hasanandnexus
  Shark Long Handle Tıraş Aleti edward 2 3,703 10/01/2021, Saat: 15:13
Son Yorum: hasanandnexus
  Şıkbay plastik tıraş aleti BigHillMe 19 41,249 23/12/2020, Saat: 18:38
Son Yorum: saintdumas
  Weishi 9306 TTO Tıraş Aleti ulkerhan 35 42,960 17/09/2020, Saat: 20:31
Son Yorum: marv
  Wilkinson Sword Classic vs Rimei mustafayazar 37 49,664 17/09/2020, Saat: 12:43
Son Yorum: gibicibicis_34
  Mingshi TTO Kelebek Tıraş Aleti fidelio1969 74 99,965 19/06/2020, Saat: 15:30
Son Yorum: Timor1322
  Üst Seviyede Ekonomik Tıraş Aleti Tavsiyesi cokomoko 23 17,221 27/12/2018, Saat: 01:06
Son Yorum: FearOfATG
  Yuma Plastik Tıraş Aleti ismailinbiri 6 6,275 19/04/2018, Saat: 12:18
Son Yorum: ismailinbiri

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: