Wilkinson Sword Classic Traş Aleti
Selamlar komşularım,
Dün bir tıraş olayım dedim ws ile daha iyilerine alıştık herhalde tat vermedi.
Keyifli tıraşlar dilerim .
Ws'yi Derby premium ile deneyen var mı?
Katılma tarihi: 2011
Henüz bir kaç gün önce kullandım. Memnun kaldım.
Bu aletin koruma barlarını güzelce kırıp bir deneme yaptım, çok şahane bir traş çıkarttı tam bir sinekkaydı tıraş idi,forumda da okuduğuma göre galiba bu aletin tek sorunu jileti yeteri kadar gerememesi, bu durumdan tam emin olabilmek hemde bir test için feather popuların koruma barını kaldırıp bir denemeyi düşünüyorum,hobi el aletimin kesme uçları geldiği gibi modifiye operasyonunu başlatacağım Smile selamlar....
Allaha yakın bana uzak olsun. DE dünyasına olan tüm önyargımın nedenidir kendileri.
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
pazardan 1 TL ye aldığım yuma aletinin koruma barını hobi el aletiyle kestim,ve sonuç olarak muhteşem çok keyifli bir tıraş oldu üstelik ustura yakınlığında... wilkinson classic galiba koruma barı ile daha güzel.....
İlk jiletli tıraş makinam Tima idi. Tima ile birlikte Wilkinson Sword'un yanında verilen yine Wilkinson sword jiletle tıraş olmaya çalıştım. İlk tıraşta 6 yerden yüzümü kesip, yüzüm kan içinde kalınca Tima ismli caniyi torna çantasına attım. (niye torna çantasına attım hiç bilmiyorum)
Sonra Wilkinson Sword aldım elime. Yeni bir WS jilet taktım. Yüzüm kesik içinde ve acıyor. Kesmesem olmaz, yüzün yarısı sakallı duruyor diğer yarısı kan içinde. Tekrar yüzümü yıkayıp, köpürttüm. Yüzümün sağlam olan diğer yarısından başladım. Başlamaz olaydım. Wilkinson Sword jiletten midir nedir, yüzüm tahrişten feci şekilde yanıyor. İçimden ''eskilerde bir nane mi vardı, 3 bıçaklı da böyle sorun yoktu be'' diyerek söylenmeye başladım. Zor bela yüzümün sağlam olan (artık sağlam olmayan) bölümünü de tahriş içinde bıraktım. yüzümdeki kanlar durmuyor, akıyor. Kan taşı filanda almamışım. Yara bandı yapıştırayım dedim. Abartmıyorum, 3 yara bandı yapıştırdım. Yüzümün diğer tarafı da domates gibi kıpkırmızı olmuş, tahrişten felaket yanıyor. Rahmetli Muhammed Ali'den dayak yemiş Mike Tyson gibi dolanıyorum evde. Acaba jileti değiştirip bu sefer Rapira mı kullansam, belki sonuç farklı olur dedim. Sabaha bu sefer rapira ile denedim. Yüzümün tahrişi biraz azalmıştı. Rapira ile WS jilete göre daha az tahrişsiz tıraş sağladım. Bunun haricinde bir iki jilet daha kullandım ama en rahatı Derby Extra ile oldu.
Şuan Merkur Futur'a geçmeyi düşünüyorum. Elimde kalan jiletler belki bu makinede güzel tıraş sağlar, belli olmaz.
Komşum selamlar,
Öncelikle tatsız tıraş için geçmiş olsun.
Komşum kartuşlu sonrası bunları yaşamanız çok normal.Size garip gelecek ama ws makine ile devam edin bir süre daha .Yeşil astra jilet kullanmanızı öneririm.
Futur için geleneksel tıraşta tecrübe kazanmak lazım.Sabırlı olun.
(29/04/2018, Saat: 23:19)kral arthur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum selamlar,
Öncelikle tatsız tıraş için geçmiş olsun.
Komşum kartuşlu sonrası bunları yaşamanız çok normal.Size garip gelecek ama ws makine ile devam edin bir süre daha .Yeşil astra jilet kullanmanızı öneririm.
Futur için geleneksel tıraşta tecrübe kazanmak lazım.Sabırlı olun.

Teşekkürler üstadım. Wilkinson ile 4.ayımıza girdik. İlk tıraşta bana bir kabus yaşattı ama şuan iyi. Velakin ya alete ya cildime jilet beğendiremiyorum. Mild bir alet sonuçta. Dediğiniz gibi 1 ay daha wilkinson ile devam edeceğim. Sonrası ayarlı bir makine olacak mutlaka. Sizde bilirsiniz, deneyimi yavaş yavaş atmaya başlayınca bu gibi aletlerden tat alınamıyor. Kullanıcıyı bir noktadan sonra tatmin etmemeye başlıyor. Sanırım bendeki durumda bu. Yorumunuz için teşekkürler komşum.
Komsular wilkinson aleti tez vakitte bırakın kurtulun. Geleneksel tırasın ilk maddesi bastırmama kuralına hicbir katkısı olmayan, el terbiyesine bir etkisi olmayan, hafif ve jilet acıklıgı olmayan bir alet.
Aliexpress den future clone umu alırsın uygun fiyata, progress gibi harika tırası olan bir ayarlımı alırsın, yoksa tedarikcilerimizde bulacagın fatip-parker gibi nispeten daha uygun fiyatlı aletler mi alırsın bilemiyorum komsum ama tez vakitte baska bir makinaya gecmen seni cok rahatlatacaktır.
Arada ben memnunum 1 senedir wilkinson kullanıyorum diyen komsum elbet cıkacaktır,saygı duyarız, istisnalar kaideyi bozmaz. Ama guzel baska bir makina kullanınca sanmam ki wilkinsonu ozledim diyecegini.
Zevkli tıraslarınız olsun.
Saygılar Sevgiler

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rimei tıraş aleti BigHillMe 701 812,402 09/04/2024, Saat: 16:29
Son Yorum: Märzen
  YUMA traş makinesi papazerigi 481 397,066 28/04/2023, Saat: 03:46
Son Yorum: BAYsubjeckt
  QSHAVE Ayarlanabilir tıraş aleti Devil67 178 115,387 04/02/2021, Saat: 14:20
Son Yorum: hasanandnexus
  Shark Long Handle Tıraş Aleti edward 2 3,726 10/01/2021, Saat: 15:13
Son Yorum: hasanandnexus
  Şıkbay plastik tıraş aleti BigHillMe 19 41,415 23/12/2020, Saat: 18:38
Son Yorum: saintdumas
  Weishi 9306 TTO Tıraş Aleti ulkerhan 35 43,230 17/09/2020, Saat: 20:31
Son Yorum: marv
  Wilkinson Sword Classic vs Rimei mustafayazar 37 50,178 17/09/2020, Saat: 12:43
Son Yorum: gibicibicis_34
  Mingshi TTO Kelebek Tıraş Aleti fidelio1969 74 100,703 19/06/2020, Saat: 15:30
Son Yorum: Timor1322
  Üst Seviyede Ekonomik Tıraş Aleti Tavsiyesi cokomoko 23 17,431 27/12/2018, Saat: 01:06
Son Yorum: FearOfATG
  Yuma Plastik Tıraş Aleti ismailinbiri 6 6,341 19/04/2018, Saat: 12:18
Son Yorum: ismailinbiri

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: