Kalem takıntılarınız var mı ?
Merhaba,
Yıllarca mesleğim icabı sheaffer dolma kalem ve tükenmez kullandım.
Son 10 yıldır Pelikan M150 dolam kalem ve tükenmezini kullanıyorum.
Kurşun kalem olarak da Faber marka klasik 2B yumuşaklığında kurşun kalem kullanıyorum.
Versatil kalemlere pek alışamadım ama 0,7 kalınlık 2B yumuşaklık olanlarını tercih ederim.İç mekanizması mutlaka metal olmalı.
Altın kalemim vardı, hırsızlandı büromda..

Ondan sonra pahalı kalem almıyorum, hala içim sızlar aklıma geldikçe, o kalemi nasıl sevmiştim.. Şimdi 2 yıldır bunu kullanıyorum, zaten bilirsiniz..

e1ysn.jpg
Altin kalem dediniz de mornetto beni gecmise goturdunuz...
Babam da kalem koleksiyoncusu daha once burda yazmistim. Cocuktum babamin paraya sıkışıp altin kaplama degerli bir kalemini satmak zorunda kaldigini hatirliyorum cok uzulmus ama belli etmiyordu fakir ama gururlu insan eskilerde kaldi.
Hatirladikca uzulurum.
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
Pilot marka kullan at dolma kalem aldım, konunun uzmanı değilim ama keyifli, pratik ve tasasız bir dolma kalem, kipa'da 14TL fiyatı var.
(24/09/2013, Saat: 20:09)zorba58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Altin kalem dediniz de mornetto beni gecmise goturdunuz...
Babam da kalem koleksiyoncusu daha once burda yazmistim. Cocuktum babamin paraya sıkışıp altin kaplama degerli bir kalemini satmak zorunda kaldigini hatirliyorum cok uzulmus ama belli etmiyordu fakir ama gururlu insan eskilerde kaldi.
Hatirladikca uzulurum.

Babaların hakkı ödenmez, Çoook büyük adamlar onlar. SleepySleepySleepySleepy
Ofisten çalınan kalem ne idi? Ne marka?
(24/09/2013, Saat: 21:35)Hasan Ali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ofisten çalınan kalem ne idi? Ne marka?

Tabii ki Montblanc..

Üstüne hala tanımam, oğluma verecektim onu, işin kötüsü kimin yaptığını da biliyorum, aynı gün iki kalem kaybolmuştu diğer kalemi -ki parker ya da sheaffer gibi bir şeydi - hırsızlayan kişinin evinde gördüm, evi diyorum çünkü çok yakın arkadaşımdı.. Eşiyle bir dava için konuşmaya gitmiştim, diğer kalemi gördüm ses çıkarmadım ama montblanc ortaya çıkmadı..
Aslında korkunç acıklı bir kalem geçmişimiz var ailecek Big Grin

Ağlayım mı güleyim mi bilmiyorum, babam yıllarca USA yazılı markasını hatırlamıyorum orjinal kalemler, 1950 lerden bu yana pek çok kalem biriktirmiş bize vermek için.. Ev taşıdık, kalemleri uzun süre aradım yok yok.. Umudumu kestim, hatırasına mı yanayım, babamın emeğine mi bilemedim.. Hala canım sıkılıyor hatırladıkça, yapılacak bir şey yok giden gitti..
(24/09/2013, Saat: 21:51)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(24/09/2013, Saat: 21:35)Hasan Ali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ofisten çalınan kalem ne idi? Ne marka?

Tabii ki Montblanc..

Üstüne hala tanımam, oğluma verecektim onu, işin kötüsü kimin yaptığını da biliyorum, aynı gün iki kalem kaybolmuştu diğer kalemi -ki parker ya da sheaffer gibi bir şeydi - hırsızlayan kişinin evinde gördüm, evi diyorum çünkü çok yakın arkadaşımdı.. Eşiyle bir dava için konuşmaya gitmiştim, diğer kalemi gördüm ses çıkarmadım ama montblanc ortaya çıkmadı..

Arkadaşınız olmasaydı birşey diyecektim.
https://www.facebook.com/KariaBrushWorks
(24/09/2013, Saat: 21:58)crionics Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(24/09/2013, Saat: 21:51)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Tabii ki Montblanc..

Arkadaşınız olmasaydı birşey diyecektim.

Hırsızdan arkadaş olmuyor..

20 sene önce üniversiteye hazırlık kursuna birlikte gitmiştik, o zamanlar temiz bir çocuktu, bazen paramız olmaz bir çayı ortak içerdik.

Okulu bitirdim geldim bambaşka bir pislik peydah olmuş bu çocuktan..Allah ıslah etsin.. Çocuklarının zekasıyla övünüyordu en son istemem ama o çocuklarını Allah iyi insan etsin diyeceğim AngelAngel

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  PELİKAN TÜKENMEZ KALEM İÇİ YEDEĞİ 237 ayçiçeği 4 4,433 20/05/2018, Saat: 22:07
Son Yorum: keklik

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: