Semogue SOC Boar Bristle
Yüzde köpürtme yaptığımdan fazla açılma sorununu sapın dibini avucumun ortasına oturtup parmaklarımla kılların dibinden kavrayıp loftu kısaltarak çözüyorum.
2016 yılında impadan almıştım breakin sureci için sürekli köpük yaptım ve anlatılanlara uydum...
Cok domuz fırcam olmadı rezalet wilkinsonlar hariç ki çöpte hepsi, fırcanın sıcak suda bekleme sonrası su tutması gayet yeterli ama köpük yutma konusunda fazlaca hoyrat davranan bir fırça ne yapsam engelleyemedim bu meseleyi.
Ama asıl sorun rotasyonda sık kullanmasamda fırça Neredeyse düğümün yarısını döktü ıslakkende kuruykende elimi atar atmaz 3 5 kıl garanti. Bu kıl dökme sorununu da bir türlü engelleyemedim. Hedef semoque soc sapa sentetik düğüm nakli.
Bu fırça ile ilgili yabancı forumlar da dahil köpük yutma ve break in sonunda fazla yayılma gibi problemler okudum. Buna rağmen bu kadar övülmesinin nedeni nedir acaba?

Gerçekten çok merak ettiğim bir fırça ve bir ara ciddi alma niyetim vardı ama okuduklarım hem kafamı karıştırdı hem de alma niyetimi baltaladı açıkçası.

Knot, kıl boyu ve daha da önemlisi sap olarak tam istediğim gibi ve gene semogue harici kolay ulaşılabilir, gözden kaçırdığım bu tip özel bir domuz kılı alternatifi var mı merak ediyorum.

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
"eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse benim sözlerimi seçin"
@onur7
Domuz dan bahsediyorsak eger, bulabileceginiz en iyi domuz fırcalardan biridir. Kopuk yutma vs. belki preshave oil kullanan kisilerde arada temizlik yapılmıyorsa olabilir ama onun haricinde bakımı yapılmıs, arada temizligi yapılmıs bir fırcada sorun yasayacagınızı dusunmuyorum, sahsen yasamadım.

Komsum kıl dokmesinden bahsetmis, dostlar ahsap saplı fırcalarda cok sıcak su kullanmayın, kullandıktan sonrada iyi havalandırıp kurutun. Cogu sorun kullanıcı tarafından yapılan hatalar neticesinde oluyor. Semogue Soc un genele yayılmıs bir kıl dokme sorunu vs. yoktur. Yuz binde bir hatalı bir knot cıkar vs. orası baki.

Cidden guzel fırcadır SOC serisi, hem porsugu hem domuzu.
Tişikkirlir Sipirmin.
Kıl kalitesi (benim için sap tasarımı ve ahşabı) gerçekten harika, Razorus'un görsellerindeki fotoğraf global fotoğraf mı bilmem ama orada siyah kıl görünürken elimdeki örnekte tek bir siyah kıl yok. Kuru haldeyken gayet dik başlı yapısı sıcak suyla karşılaşınca porsuklara göz kırparken yüzde gereğinden fazla açılmasıyla biraz can sıkabiliyor. Köpük yutma problemi de yaşadım zaman zaman ama artık pek yaşamıyorum, break-in sürecinde o da çözülüyor galiba.
SOC 'bant sahibi olarak, SOC ürünler hangisi olursa olsun premium fırça havası vermekte bu nedenle çok beğenilmekte .Tab,ki artı eksi yönleri vardır. Ama kaliteli malzeme kullanıldığı tartışmasız . Fiyat olarak ta çok abartı yok. normal şartlarda satın aldığım domuz kılı fırçanın batıcı ve siyah kıllarını ayıklama ve break in yapmak gibi emek harcamaktan hoşlanırım.Bu fırçanın bunlara ihtiyacı olmadığını düşünüyorum. Dolayısayla emek harcamayacağım. Satın alınca onu diğer domuz kılı fırçalarının yanına koyup , doğuştan asil olmasından mütevellit krallığını ilan etmesini sabırla bekleyeceğim .
The Riddle of Steel
Fırçam geldi , ilk köpürme proraso sandal wood, ikincisi tabac sabun ile yaptım . Fırçaya hassas davrandım . Köpük yutma sorunu olmadı . Fırçayı ılık suda 10 dk bekletmişimdir .2 adet batıcı kıl döktü . Batıcı(ıslah olmayacak) kıl sayısı çok az , siyah ( istenilmeyen ) kıl hiç yok. Sap kalitesi 10 , sap ergonomisi 10 , kıl kalitesi 10 , masaj etkisi 10 puan , yüzde yayılma eğilimli çok kaliteli sevimli bir fırça
The Riddle of Steel
Köpük performansı ilk kullanıma göre beklediğimin çok üstünde . Suda bekletmek be suya doyurmak püf nokta olabilir
The Riddle of Steel
Yaklaşık 2 yıldır sadece 24 mm tuxedo kullanıyorum. Bu süreçte elimdeki porsuk ve domuz fırçaların tamamını da elden çıkartmış idim. Ancak bir süredir domuz fırçaların sıcaklığı yüzde hissettirmesini özlemeye başladım. Bu nedenle forum içinden bir tane 24 mm soc kiraz sap edindim. Bugün elime ulaştı. Komşum fırçayı 3 - 4 kere kullanmış, fırçada sabun kalıntıları var. Boraks çözeltisi ile temizleyip bir gece su dolu bir bardakta buz dolabında bekleteceğim. Ardından her gün köpürtme yaparak ve havluya sürterek kurutarak (tıraş olmasam bile!) break-in sürecini tamamlamak istiyorum. Sizlere sormak istediğim alkol ve/veya sirke çözeltileri kullanmalı mıyım? Ayrıca malum ahşap sapın direncini arttırmak için ince bir kat vernik sürülebilir mi? Yorumlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
@korgunv çok doğru karar vermişsiniz.sadece polyester fırça ile geleneksel tıraş ın zevki çıkmıyor. Ne porsuk nede domuz fırça ile yarışamaz. Semogue kaliteli bir Fırça 2 sefer satın aldım. İlk aldığımda sattım pişman oldum Bi daha aldım. Kötü koku olmadığı için bence fazla işleme gerek yok. Biraz sterilmendo tarzı Bi sıvıda bekletin. Bir kaç sefer köpürtün yeter bence. Ben o şekilde kullandım memnunum

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SATILIK: Semogue 1470 Domuz Kılı Fırça asrnnn 2 1,153 11/10/2023, Saat: 14:03
Son Yorum: farukkati
  Semogue Torga-C5 Premium Domuz Kılı Tıraş Fırçası Fatih23 18 8,843 05/04/2023, Saat: 12:22
Son Yorum: Mecanica
  Semogue 2000 Pele69 9 3,448 18/01/2023, Saat: 11:49
Son Yorum: exselans
  Semogue 830 seiko 330 270,855 30/09/2022, Saat: 10:54
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Semogue 620 (ilk izlenimler) linguist 62 58,307 07/07/2022, Saat: 17:33
Son Yorum: mixfruit
  Proraso Professional Boar Southwestern 25 15,654 13/12/2021, Saat: 15:50
Son Yorum: Oldstyle
  Semogue 2000 1905sss 14 7,047 05/03/2021, Saat: 21:30
Son Yorum: 1905sss
  Semogue 1305 uataman 116 130,018 26/08/2020, Saat: 12:36