YUMA traş makinesi
(18/09/2016, Saat: 22:39)Naci Erdem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yuma bana göre dünyanın en ucuz R41'idir   Rolleyes

+1 Tıraş aleti
Öncelikle herkese merhaba.

Eskiden 5 bıçaklı ultra hd super amoled 720 derece dönebilir başlıklı jilet reklamlarına denk gelince midem bulanıyordu. Tek işlevi sakal-bıyık sıyırmak olan bir ürüne bu tarz isimler atfedilmesini aptalca buluyordum. Akabinde aklıma jiletli tıraş makineleri geldi ve "aa bi ara eskiden jiletli aletler vardı, n'oldu acaba onlara" diye düşündüm. Jiletli tıraş makinesi retro ve erkeksi bir aletti. Ayrıca bazı şeyler hiç değişme uğramadan satılmaya devam etmeliydi. Çünkü vitamini kabuğundaydı.

Google'a sormadan, bir yakınımdan bana jiletli tıraş makinesi almasını rica ettim. Almış sağ olsun; Yuma! Yanında da Derby jilet ve Arko tıraş sabunu var. Hemen musluğun başına geçtim ve tıraş olmak için hazırlandım. Babamın 28417 sene evvel aldığı dandik tıraş fırçasıyla sabunu köpürttüm, yüzüme bol bol tatbik ettim. Yavaşça Yuma'yı kullanmaya başladım. Kullandıkça daha önce böyle bir ürünün varlığı aklıma gelmediği için kendime sövdüm. Tıraş bittikten sonra boyun bölgemde bolca kesik vardı ama bunun amatörlükten kaynaklandığını anladım. Çok rahat ve hızlı bir tıraş deneyimi olmuştu. Bu yüzden çok memnun kalmıştım.

Bu söylediklerim 9-10 ay öncesinde yaşanıyor. O günden beri Yuma'yı kullanıyorum ve çok memnunum. Tekniğim oturdu, boyun bölgemde bazen bir tane çok ufak kesik olabiliyor. Bazen o da yok. En önemlisi tahriş yok! Tek kullanımlık jiletlerle ya da 4k çözünürlüğe sahip kartuşlu jiletlerle tıraş olduktan sonra boyun bölgemde pek çok farklı yöne çıkan sakallarımdan dolayı sivilceler oluşurdu. Artık kesinlikle sivilce vs olmuyor.

2 hafta önce markette wilkinson'ın jiletli tıraş makinesini gördüm ve hemen aldım. Adı sanırım wilkinson sword classic oluyor. Yuma'nın kötü malzeme kalitesinden dolayı Wilkinson'a geçerim diye düşünüyordum. Yine hemen deneyimlemek için tıraş olmaya başladım ama müthiş bir hayal kırıklığı oldu. Yuma ile tıraş toplam 10dk sürerken, Wilkinson yarım saat geçmesine rağmen tıraşı bitiremedi. Kullanılan jilet de Wilkinson bu arada. Ürünü aldığıma epey pişman oldum. Sonra belki bunun da türleri vardır bir google'a bakayım dedim ve buraya geldim.

Ağzım açık kaldı. Ne faktörler, ne değişkenler, ne ürünler varmış! Meğer jiletli tıraş makinesi çok başka bir deryaymış. Benim Yuma agresif tıraş vadederken, Wilkinson extra mild'miş. 2 haftadır forumdan çıkmıyorum, bugün de nihayet yazayım dedim.

Yuma ile ilgili tecrübelerim bunlar. Ben yaşattığı tıraş deneyiminden oldukça memnunum. Tıraş olurken çok zaman harcamayı sevmeyen biri olarak, bu işe başlamak isteyenlere dikkatli olunması kaydıyla Yuma'yı tavsiye ederim. Bu arada benim sakallarım çok yumuşak. Belki cildim bu yüzden Yuma'nın agresifliğini tolare ediyor olabilir. Yazılanlara göre ürünün standardizasyon sorunları varmış. Düzgününü bulabilirseniz alın derim.

Sıradaki hedefim daha kaliteli bir ürüne geçmek. Aslında Merkur 34G'yi çok beğeniyorum ama ürünün mild olduğu belirtilmiş. Wilkinson'dan sonra mild olan tıraş makinelerinin bana göre olmadığını anladım. Obje olarak Merkur 34G'yi çok beğensem de, yaşatacağı deneyimden memnun kalmayacağımı tahmin ettiğim için vazgeçtim. Zira ödenen para az değil. Sanırım benim için en iyi seçenek Mühle R41 olacak. Fikirlere ve tavsiyelere açığım.

Tekrardan merhaba, hoşbulduk Smile
@indolent komşum hoşgeldiniz. elinizde bulunan alet yani yuma yanlış hatırlamıyorsam merkur 1904 42c kopyasıdır. merkur 1904 halen üretilmektedir. yumadan memnunsanız bu aleti alın derim. bu hem ağır hem işçiliği çok üst düzey, hemde jileti yamuk tutma vs sorunları yoktur. evladiyelik olabilir.
(08/12/2016, Saat: 16:38)Indolent Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikle herkese merhaba.

Eskiden 5 bıçaklı ultra hd super amoled 720 derece dönebilir başlıklı jilet reklamlarına denk gelince midem bulanıyordu. Tek işlevi sakal-bıyık sıyırmak olan bir ürüne bu tarz isimler atfedilmesini aptalca buluyordum. Akabinde aklıma jiletli tıraş makineleri geldi ve "aa bi ara eskiden jiletli aletler vardı, n'oldu acaba onlara" diye düşündüm. Jiletli tıraş makinesi retro ve erkeksi bir aletti. Ayrıca bazı şeyler hiç değişme uğramadan satılmaya devam etmeliydi. Çünkü vitamini kabuğundaydı.

Google'a sormadan, bir yakınımdan bana jiletli tıraş makinesi almasını rica ettim. Almış sağ olsun; Yuma! Yanında da Derby jilet ve Arko tıraş sabunu var. Hemen musluğun başına geçtim ve tıraş olmak için hazırlandım. Babamın 28417 sene evvel aldığı dandik tıraş fırçasıyla sabunu köpürttüm, yüzüme bol bol tatbik ettim. Yavaşça Yuma'yı kullanmaya başladım. Kullandıkça daha önce böyle bir ürünün varlığı aklıma gelmediği için kendime sövdüm. Tıraş bittikten sonra boyun bölgemde bolca kesik vardı ama bunun amatörlükten kaynaklandığını anladım. Çok rahat ve hızlı bir tıraş deneyimi olmuştu. Bu yüzden çok memnun kalmıştım.

Bu söylediklerim 9-10 ay öncesinde yaşanıyor. O günden beri Yuma'yı kullanıyorum ve çok memnunum. Tekniğim oturdu, boyun bölgemde bazen bir tane çok ufak kesik olabiliyor. Bazen o da yok. En önemlisi tahriş yok! Tek kullanımlık jiletlerle ya da 4k çözünürlüğe sahip kartuşlu jiletlerle tıraş olduktan sonra boyun bölgemde pek çok farklı yöne çıkan sakallarımdan dolayı sivilceler oluşurdu. Artık kesinlikle sivilce vs olmuyor.

2 hafta önce markette wilkinson'ın jiletli tıraş makinesini gördüm ve hemen aldım. Adı sanırım wilkinson sword classic oluyor. Yuma'nın kötü malzeme kalitesinden dolayı Wilkinson'a geçerim diye düşünüyordum. Yine hemen deneyimlemek için tıraş olmaya başladım ama müthiş bir hayal kırıklığı oldu. Yuma ile tıraş toplam 10dk sürerken, Wilkinson yarım saat geçmesine rağmen tıraşı bitiremedi. Kullanılan jilet de Wilkinson bu arada. Ürünü aldığıma epey pişman oldum. Sonra belki bunun da türleri vardır bir google'a bakayım dedim ve buraya geldim.

Ağzım açık kaldı. Ne faktörler, ne değişkenler, ne ürünler varmış! Meğer jiletli tıraş makinesi çok başka bir deryaymış. Benim Yuma agresif tıraş vadederken, Wilkinson extra mild'miş. 2 haftadır forumdan çıkmıyorum, bugün de nihayet yazayım dedim.

Yuma ile ilgili tecrübelerim bunlar. Ben yaşattığı tıraş deneyiminden oldukça memnunum. Tıraş olurken çok zaman harcamayı sevmeyen biri olarak, bu işe başlamak isteyenlere dikkatli olunması kaydıyla Yuma'yı tavsiye ederim. Bu arada benim sakallarım çok yumuşak. Belki cildim bu yüzden Yuma'nın agresifliğini tolare ediyor olabilir. Yazılanlara göre ürünün standardizasyon sorunları varmış. Düzgününü bulabilirseniz alın derim.

Sıradaki hedefim daha kaliteli bir ürüne geçmek. Aslında Merkur 34G'yi çok beğeniyorum ama ürünün mild olduğu belirtilmiş. Wilkinson'dan sonra mild olan tıraş makinelerinin bana göre olmadığını anladım. Obje olarak Merkur 34G'yi çok beğensem de, yaşatacağı deneyimden memnun kalmayacağımı tahmin ettiğim için vazgeçtim. Zira ödenen para az değil. Sanırım benim için en iyi seçenek Mühle R41 olacak. Fikirlere ve tavsiyelere açığım.

Tekrardan merhaba, hoşbulduk Smile

Komşum hoşgeldiniz. Yuma'yı yıllarca ben de memnuniyetle kullandım, tek büyük sıkıntısı kurulamadan bırakırsanız çok çabuk kararıyor. Ona dikkat edin yeter.
(08/12/2016, Saat: 17:28)LiuShang Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @indolent komşum hoşgeldiniz. elinizde bulunan alet yani yuma yanlış hatırlamıyorsam merkur 1904 42c kopyasıdır. merkur 1904 halen üretilmektedir. yumadan memnunsanız bu aleti alın derim. bu hem ağır hem işçiliği çok üst düzey, hemde jileti yamuk tutma vs sorunları yoktur. evladiyelik olabilir.

Hoşbulduk. İlgili ürünü açıkçası bilmiyordum. Haklıymışsınız, Yuma birebir taklit etmiş. Aynı tasarım ama malzemesi ve işçiliği çok daha kaliteli. Hatta sapının küçük olması da hoşuma gitti, R41'in sapının nispeten daha uzun olması beni düşündürüyordu. Ağırlık merkezinin yukarıda olmasını tercih edenlerdenim. Kesinlikle değerlendireceğim, çok teşekkür ederim.

(08/12/2016, Saat: 18:19)cirzini62 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum hoşgeldiniz. Yuma'yı yıllarca ben de memnuniyetle kullandım, tek büyük sıkıntısı kurulamadan bırakırsanız çok çabuk kararıyor. Ona dikkat edin yeter.

Hoşbulduk. Evet forumu geç keşfetmeseydim belki bunun önüne geçebilirdim. Çünkü çoktan karardı Smile Dediğiniz gibi pek çok kere kurulamadım ne yazık ki. Şansıma çapaksız ve düzgün bir Yuma sahibi olmuştum.
@indolent komşum görüntü olarak aynı ama agresiflik mildlik olarak denemedigim için bilemiyorum bu alet biraz mild olabilir.
(08/12/2016, Saat: 22:13)LiuShang Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @indolent komşum görüntü olarak aynı ama agresiflik mildlik olarak denemedigim için bilemiyorum bu alet biraz mild olabilir.

Anladım. Vloggerlardan mild olup olmadığı öğrenilebilir. Araştıracağım, çok teşekkür ederim.
R41 işinizi görecektir komşum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Merhaba arkadaşlar.

Uzun süren araştırmalarım sonucunda Muhle R41'in benim için en uygun tıraş makinesi olduğunu düşünüp aldım.

Dün ilk tıraşımı oldum. Yuma'dan, R41'e geçmeyi planlayan arkadaşlar için bir iki gözlem aktarayım istiyorum;

Ağırlık dengesi tahmin ettiğim gibi tamamen farklı. Yuma'da ağırlık merkezi daha yukarıdayken, R41'in ağırlık merkezi daha sap kısmına doğru. Aşağıda yani. Bu benim en çok çekindiğim şeydi ve çekincemde haklı olduğumu gördüm. Fakat 3-5 tıraş sonrası alışacağımı düşünüyorum.

R41 sanki bir tık daha agresif geldi. Tıraş bittiğinde boyun bölgemde 4 adet ufak kesik vardı. Belki ön hazırlığı düzgün yapamadım, belki ağırlık dengesinden dolayı tıraş tekniğimi geliştirmem gerekiyor, bilemiyorum.

Arada çok ama çok malzeme kalitesi farkı var. Elbette böyle bir fark olması normal. Birinin fiyatı en fazla 5 lirayken, diğeri en az 130 lira. Peki o kadar para vermeye değer mi? Tamamen subjektif bir cevap olur. İki ürün de sonuç olarak aynı amaca hizmet ediyor ama Muhle çok şık ve -Türkçesini yazmadığım için mazur görün ama- manly bir obje.

Memnunum, pişman olmadım, tavsiye ederim.
7 senedir kullanmadıgım çin malı ve ucuz alet kalmadı en son yuma alayım dedim açıkcası bütçemde yok iyi bir alet almaya eczaneden dönerken milyoncudan aldım aleti
Ümidimde yoktu( ucuz etin yahnisi kötü olur hesabı ) traşa başladım korka korka sonuç mükemmel oldu arkadaşlar
Elimdede en son aldığım ucuz nanji marka dandik bir alet vardı ve fena hüsrana ugratmıştı o alet beni tam ümidi kestim d erken yuma ile mukemmel sonuç aldım
Neyse forumda okudum yuma hakkındaki yorumları biri nanjinin sapını yumaya taktım demiş bende öyle yaptım ve alet turbo şahane oldu hacılar
Son ümit olarak aldım aleti ( vazgeçeçektim bu jiilet tutucu aletlerle traş olmayı artık ) bence şahane bi alet bu gun traş oldum sakalımda uzundu en ufak tıkanma, takılma dahi yapmadı süper keyifli bir traş oldu benim için
Tahriş sıfırdı krem bile sürmedim suratıma ve derinden aldı uzun sakalları bu alet
yapacagınız düzgün bir tanesini seçmek sadece
birde dandik çin malı bir aletin s apını yumaya takmak o zaman alet güzelleşiyor görüntü olarakta kullanım olarakta(yumanın sapı içi boş ve hafif çin malı aletlerinin sapı ağır ve kaplaması iyi jiletide iyi sıkıyor çünkü yivi fazla)
Ben tavsiye ederim arkadaşlar kaliteli kartuşlıu aletlerde bile tahriş yaşayan ben bu gunki traşta en ufak yanma dahi yaşamadım ve sevinerek bu mesajı yazmak istedim
Jilet olarak perma sharp kullandım ve ikinci traşta bile iyi kesti alet agresifte degil falza arko traş sabunuyla şahane bir ikili bu alet ve sert ve uzun sakaldada iyi sonuç veriyor deneyin
tavsiye ederim
türkün malın yurdun malı herkes onu kullanmalı deyip mesajımı bitiriyorum gavura gitmesin paramız

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Wilkinson Sword Classic Traş Aleti BigHillMe 721 871,619 24/04/2023, Saat: 04:46
Son Yorum: BAYsubjeckt
  ORAK Lüks tıraş makinesi retrojunkie 95 147,565 14/07/2022, Saat: 16:32
Son Yorum: Murat62
  Yuma ve Orak Tıraş Makinelerinin Karşılaştırması Tony Soprano 30 13,663 29/05/2022, Saat: 22:09
Son Yorum: Johny White
  (YENİ)YUMA Tıraş Makinesi jegal 33 25,351 06/02/2021, Saat: 15:11
Son Yorum: saintdumas
  Star kelebek tıraş makinesı jegal 18 11,934 26/01/2019, Saat: 16:05
Son Yorum: batmanforever
  Yuma Plastik Tıraş Aleti ismailinbiri 6 6,274 19/04/2018, Saat: 12:18
Son Yorum: ismailinbiri
  Ucuz traş aletlerin korumasını kaldırmak best 25 33,375 09/02/2018, Saat: 00:46
Son Yorum: KAYHAN
  Lion DE tras aleti (Guney Afrika'dan) chevalier 13 20,814 07/07/2014, Saat: 02:21
Son Yorum: martin
  Şıkbay metal traş aleti BigHillMe 8 22,340 04/05/2013, Saat: 17:55
Son Yorum: BigHillMe
  Traş Seti gencfb190742 5 12,286 11/09/2012, Saat: 10:08
Son Yorum: superbadger

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: