YUMA traş makinesi
(30/06/2017, Saat: 12:05)yusufk122 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Klasik traşa yuma ile başladım. İlk aldığımda sakallarımı kesmiyordu. Özellikle çene ve boyun kısmı çok vasattı. Jilet içeride kalıyordu ve surata değmiyordu. Gevşetip jiletin suratıma değmesini sağlıyordum. Şu an bile hala ara ara kullanıyorum. Hatta dün akşam ilk perdeyi yuma ile aldıktan sonra edwin jaggere de89'a geçtim. Yanak kısmında başarılı. Boyun kısmı ise iyi hazırlık yaparsam tahriş ve kanama yapmıyor. Qshave makine ve edwin jagger de89 kullanmama rağmen yine yumadan vazgeçemiyorum. Bulsam bir yerden kaliteli alırım. galiba Merkürün bir kaç modeli vardı. Yumadan daha gelişmiş.
Selamlar komşu,
Merkür'ün yumaya benzeyen modeli 1904 oluyor.Aslında yuma bu modeli örnek almış.Evet bende rotasyonumda yer veriyorum halen yumaya.
Keyifli tıraşlar dilerim...
(30/06/2017, Saat: 13:05)kral arthur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamlar komşu,
Merkür'ün yumaya benzeyen modeli 1904 oluyor.Aslında yuma bu modeli örnek almış.Evet bende rotasyonumda yer veriyorum halen yumaya.
Keyifli tıraşlar dilerim...

sizlere de keyifli traşlar. Smile
Bugün bir tane aldım ama begenmedim fuji bundan kat kat iyi aralarındada 1tl fark etek traşında işe yüze sürülcek kalitede değil.
Çok uygun fiyatlarla japon pazarı, 1 milyoncu gibi yerlerde karşıma çıkıyordu bu alet. Bana verdiği hissiyat iyi gelmedi. Fiyatına göre iyi olabilir ama ben tercih etmezdim.
Selamlar ,
Maliyet yükünsen dolayı firma aletin kalitesini arttıramıyor.Ama yurt dışında bu aleti sevenler var.Videolar da var.Alet kaliteli ve biraz ağır oda iyi olurdu tabi.Forumdaki bazı üstadlar firmaya yazdı ama sonuç gelmedi.
Herkese keyifli tıraşlar...
En son impa ticarete gittiğimde standart alışverişlerimin yanında sırf hatıralıkta olsa bir yuma almak istedim. Oradaki satıcı abi boşver kalıpları çok bozdular diyerek almama engel olmuştu. Şimdi siz diyorsunuz ki yuma o kadar da kötü değil. Yılların emektarını arşivime katmak istiyorum. Sizin kullandıklarınız eski üretim mi yoksa? Ne diyorsunuz arkadaşlar. Alayım mı bir tane?
@Domino komşum İmpa'dan Mustafa bey, siz bu işle profesyonel ilgileniyorsunuz diye böyle demiştir. Çünkü Mustafa bey bizim beklentilerimizin yüksek olduğunu bilir. Ama isterseniz bir tane alıp deneyebilirsiniz. Alırken jilet takıp nasıl tuttuğuna bakarak iyi bir tanesini seçebilirsiniz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
@Domino komşum benim görüşüm yuma pek bir arşivlik makine değil. Bir üst kaliteyi gördükten sonra geriye adım atılmıyorSmile Mustafa Bey doğru yönlendirmiş sizi bence..

Yuma'nın hamur gibi metali ile oynandığında yumuşak ile agresif arasında seçim yapmak mümkün oluyor. En son bir tarafı agresif, diğer tarafı yumuşak olarak bıraktım. Derby jileti her makinada tercih etmem ama bu haliyle iyi anlaştılar gibi görünüyor.

Sanırım en sonunda Yuma'nın barlarını tamamen kırıp usturaya çevirmek gerekecek.
Merhaba arkadaşlar yuma hakkında jilet makineleri hakkında bir kaç sorum var
1-yumada koruyucu barın açık olması yuma jilet makinesindeki agresifliği mi arttırıyor?
2- Yumada jiletin yamuk duruşunu nasıl düzeltebiliriz? yorumda jileti paralel yerleştirince düzeliyor gördüm jileti düzeltmek nasıl oluyor onu anlamadım
3- Herhangi bir jilet makinesinde koruyucu bar ve jilet arası açık olması agresif oluşu mu ve jilet koruma barının jiletle arasının kapalı olması mild mi yardımcı olursanız sevinirim

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Wilkinson Sword Classic Traş Aleti BigHillMe 721 871,999 24/04/2023, Saat: 04:46
Son Yorum: BAYsubjeckt
  ORAK Lüks tıraş makinesi retrojunkie 95 147,587 14/07/2022, Saat: 16:32
Son Yorum: Murat62
  Yuma ve Orak Tıraş Makinelerinin Karşılaştırması Tony Soprano 30 13,673 29/05/2022, Saat: 22:09
Son Yorum: Johny White
  (YENİ)YUMA Tıraş Makinesi jegal 33 25,370 06/02/2021, Saat: 15:11
Son Yorum: saintdumas
  Star kelebek tıraş makinesı jegal 18 11,937 26/01/2019, Saat: 16:05
Son Yorum: batmanforever
  Yuma Plastik Tıraş Aleti ismailinbiri 6 6,278 19/04/2018, Saat: 12:18
Son Yorum: ismailinbiri
  Ucuz traş aletlerin korumasını kaldırmak best 25 33,387 09/02/2018, Saat: 00:46
Son Yorum: KAYHAN
  Lion DE tras aleti (Guney Afrika'dan) chevalier 13 20,818 07/07/2014, Saat: 02:21
Son Yorum: martin
  Şıkbay metal traş aleti BigHillMe 8 22,343 04/05/2013, Saat: 17:55
Son Yorum: BigHillMe
  Traş Seti gencfb190742 5 12,290 11/09/2012, Saat: 10:08
Son Yorum: superbadger

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: