De Vergulde Hand
Flemenk Arkosu Smile
(16/10/2020, Saat: 23:32)Asktm Adlı Kullanıcıdan Alıntı: De vergulde hand sabunlar impa stoklarına girmiş. @soner komşum bu sabunu uzun süredir kullanıyorsun gördüğüm kadarıyla. Güncel yorumunu alabilir miyiz?

Komşum üründen memnunum, ara ara rotasyonumda olan bir ürün, severek kullanıyorum. Firma yılların verdiği sabun üretimi tecrübesini tıraş sabununda da kanıtlamış. Köpük içinde sanki pudra varmış gibi. Farklı, dolgun bir kıvamı var, sanırım kil olabilir. Sert bir sabun olduğu için ömrüde uzun olacaktır. Kuru ciltli bazı arkadaşlar sorunlar yaşamış, cidiniz kuru bir yapıya dahip değilse şans verilebilir. Birçok geleneksel tıraş ürününde olduğu gibi, sabun ilk defa ülkemizde impa ticaret tarafından satışa sunulmuş. Bu güzel sabunu, tıraş severler ile buluşturma fırsatı sunduğu için, kendisini tebrik ederim.
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
(17/10/2020, Saat: 15:32)Soner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum üründen memnunum, ara ara rotasyonumda olan bir ürün, severek kullanıyorum. Firma yılların verdiği sabun üretimi tecrübesini tıraş sabununda da kanıtlamış. Köpük içinde sanki pudra varmış gibi. Farklı, dolgun bir kıvamı var, sanırım kil olabilir. Sert bir sabun olduğu için ömrüde uzun olacaktır. Kuru ciltli bazı arkadaşlar sorunlar yaşamış, cidiniz kuru bir yapıya dahip değilse şans verilebilir. Birçok geleneksel tıraş ürününde olduğu gibi, sabun ilk defa ülkemizde impa ticaret tarafından satışa sunulmuş. Bu güzel sabunu, tıraş severler ile buluşturma fırsatı sunduğu için, kendisini tebrik ederim.

Bilgilendirme için teşekkürler komşum.
Hollanda'da tanıdıklar var. 2-3 euro arası fiyatlara satılıyor yerel marketlerde. 70 liraya sattırmak zorunda kalanlar utansın.
Esasen doğru. Şundan daha çok değil 5-6 sene önce 10-15 TL ya kasesi ( stickleri daha da ucuzdu ) alınabilen sabunlardı. Öyle ahım şahım da değildi eskisi. 60 ı görünce ondan sormuştum yenisinin performansı iyi mi diye ? Yediremedim 60 TL yı yani bu sabuna... İyi de kardeşim 3 Euro dediğimiz para şu an 30 TL olmuş. Kozmetiğe ilave gümrük vergisi, nakliyesi, ordinosu, mal gümrükte beklerse demorajı, ardiyesi ıvırı zıvırı var. Esnaf dükkana malı sokacak stok maliyeti + kar marjı. 60 TL normal. 3 Euro dan 60 TL ya hikayeye bak... Benim kafada hala 2-3 Euro para değil gibi kaldı. 30 TL yapıyor yahu...resmi ithalat değil de bavul ticareti bile yapsan az uz maliyet değil. Yazık günah ülkeme ya...
komşum birkaç ay önce mühlet alınabilen para ile bugün yaqi alınamıyor..durum çok fena...bırakın de vergulde almayı,üst düzey sabunlar el yakıyor..alıp da deneyemiyorum.uzaktan izliyorum extrashaving.com.'u..çeşit çeşit sabun var...proraso ve tabac stoklarım ile uzun süre idare edeceğim gibi gözüküyor.

(17/10/2020, Saat: 19:36)kaanayhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Esasen doğru. Şundan daha çok değil 5-6 sene önce 10-15 TL ya kasesi ( stickleri daha da ucuzdu ) alınabilen sabunlardı. Öyle ahım şahım da değildi eskisi. 60 ı görünce ondan sormuştum yenisinin performansı iyi mi diye ? Yediremedim 60 TL yı yani bu sabuna... İyi de kardeşim 3 Euro dediğimiz para şu an 30 TL olmuş. Kozmetiğe ilave gümrük vergisi, nakliyesi, ordinosu, mal gümrükte beklerse demorajı, ardiyesi ıvırı zıvırı var. Esnaf dükkana malı sokacak stok maliyeti + kar marjı. 60 TL normal. 3 Euro dan 60 TL ya hikayeye bak... Benim kafada hala 2-3 Euro para değil gibi kaldı. 30 TL yapıyor yahu...resmi ithalat değil de bavul ticareti bile yapsan az uz maliyet değil. Yazık günah ülkeme ya...
Osman beyin sabunları bu sabundan hem koku hem de performans açısından çok daha üstün. Fiyatı da daha makul.
https://youtube.com/channel/UCD-HX8qdZx__yv3jmHY6TFg
@"zorsakal" o rüzgar esti geçti hocam zaten. Ben de biteli çok olmuştu zaten de , şu fiyatları görünce zaten başlama ihtimali daha yok. Üfürmüyor bile... Big Grin Tabac zaten iyi sabun, Proraso da çeşni olur. Onlara da sahip çıkmak lazım bu gidişle birkaç sene sonra sıcak fırsatlar da Atkı kovalayıp, ucuz gliserin ve tütün esansı arayıp Tabac imalatı denemeleri başlıklarını daha fazla görmeye başlarız gibi geliyor Big Grin Hayırlısı...
@"habaz" bir ara deneyeceğim. Fleuron hediye gelecek,
o yüzden acıbademlisini deneyecektim stokta kalmamış. En kısa süre de deneyip bir yorum yazacağım.
Domuz fırçayla rüya gibi köpük yapar. Pudramsı ve yoğun. Koku temiz ve zengin. Bana pahalı otellerin yeni temizlenmiş oda kokusunu çağrıştırıyor. Arko gibi biraz cildi kurutur ve gerginleştirir. Büyük beklentiye cevap verecek bir ürün değil bence. Orta karar. Rotasyon sabunu. Günlük kullanıma pek gelmez.
Extra fris versiyonunda mentol etkisi yok. Biraz daha fresh kokulu. Performans aynı. İlk defa kullanacak ve birini tercih edecekler orjinali denesinler derim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  De Vergulde Hand Shaving Soap ve Monsavon Shaving Soap Alımı ionicliquid 5 5,653 12/12/2015, Saat: 13:07
Son Yorum: erdall37

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: