Günün Tıraşı (SOTD)
Bugünkü tıraşımda EJ 89 makine, her zamanki FS fırçam, Bolzano jilet ve Taylor Of Old Bod Street tıraş kremi kullandım. Öncelikle şunu söylemeliyim ki, Bolzano jileti her geçen gün biraz daha beğenmeye başladım. Bugün aynı jiletle 4. tıraşımı oldum ve ne bir yolma, ne körlenme ne de bir rahatsızlık hissi verdi. Bakalım kaç tıraş daha böyle gidecek. 2,5 perde sonunda gayet yakın, tahrişsiz ve konforlu bir tıraş oldum. Bir paragraf da Taylor'a açmak istiyorum. Her ne kadar ilk göz ağrım ve vazgeçilmezim Arko olsa da ve son 3 tıraşımı Arko ile olsam da Taylor'un üstünlüğü göz ardı edilemez. Sadece tıraşın başında kutunun içinde ıslak fırçamı bir kaç saniye gezdirdim ve ondan sonra sıcak su ile besleyerek tüm tıraşı tamalayabildim. Daha devam etseydim, bir perde daha çıkartacağından da eminim. Kısacası gerek jilet gerekse de tıraş sabunu biraz pahalı belki ama gerçekten fiyatlarının da hakkını veriyorlar.
Merkur 33C,Permasharp ve Body Shop kremle gayet güzel bir tıraş oldum.Artık blade buffing yapmadığım için sinek kaydı olmadı ama gayet parlak gözüküyor insan Big Grin Bladebuffing yaparken sonuç sinekkaydı oluyordu ama cilt tahrişinden o gzüellik ortaya çıkmıyordu.Şimdi cildim rahatladı dolayısıyla sinek kaydı olmasada görüntüsü çok iyi Big Grin
Şu bladebuffing'i bir anlamadım ben. Nasıl olduğunu yani
2:55

Bugün gececi olduğum için biraz önce tıraş oldum. Yüzümde 2 günlük sakal vardı. Sonuç: İlk defa sinekkaydı tıraş oldumBig Grin
Ekipmanlarımı özellikle yerli seçmeye çalıştım bugün.Sabun:arko, makine: orak, fırça: temizel marka domuz kılı, jilet:rapira pembe(jiletin 2.kullanımı)tıraş sonrası: ali bıyıklı cilt şapı ve arko klasik yağlı tüp krem.
Hazırlık olarak sadece banyo yaptım. Sonra 2 perde bol köpüklü arkoyla tıraş oldum. İlk perde düz, ikinci perde ters aldım. Bir iki çene altı bölgesi için tekrar köpükleyip bir daha geçtim(2.5 perde denebilir) Şapı sürdüğümde boyun bölgemde bazı noktalarda cok hafif yanmalar oldu. Cildim zaten çok hassas olduğu için günlük tıraş olduğumda kesinlikle tersten vurmuyorum ve sinekkaydı olmuyordum. 2 günlük sakalla olunca tersten alayım bir sinekkaydı olayım dedim. Sonuç çok hoşuma gitti çokBig Grin Çocuklar gibi şenim
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
önhazırlık: duş + zeytinyağlı sabun
makine : Futur
jilet : G. Goal (2. traş)
Firca : FS 24
sabun : Arko sabun + Mans krem

sonuç : her traşım tahrişli olur ama biraz daha az tahrişliydi. çok hafif çekme olmasına rağmen tahrişin daha az olması hoşuma da gitmedi değil.

Saygılar
Bu akşam yine rutin iki günde bir olduğum tıraşımı tamaladım. Sabun olarak Proraso kullandım. Fırça ise her zamanki FS fırçam. Makine günlük kullandığım Edwin Jagger. Ve jilet, Bolzano. Öncelikle şunu söylemeliyim ki, Bolzano'yu denemem devam ediyor ve bugün aynı jiletle 6. tıraşımı oldum. Bana da çok inanılmaz ve ilginç geliyor ama halen bir körlenme belirtisi yok. Çatır çatır kesiyor, takılma ve tahriş yapmıyor. Pürüzsüz, sinekkaydı bir tıraş veriyor. Daha ne kadar gidecek bilmiyorum ama hayretler içerisindeyim. Sanırım 2-3 tıraşı daha çıkartacak. Bir jiletle 10 tıraş dersek, verdiğim paraya hayli hayli değiyor. 2 perde tıraşla sinekkaydını yakaladım. Bir de tersten aldım ama sadece boyun ve çene bölgesini. Tıraşın sonunda şapı sürdüğümde sadece boyun bölgemde hafif bir yanma hissettim ki, bunun da büyük sebebi boynumda kestiğim sivilceydi diye düşünüyorum. Bolzano'yu denemekten sarı 7 o'clock'ları hala deneyemedim. Ama bunu da körlenmeden atmak içime sinmiyor açıkçası. Şu ana dek kullandığım jiletler içinde favorim diyebilirim. Elimdeki tüm jiletler bittiğinde ki, elimde oldukça jilet var, sadece Bolzano ile devam edebilirim.
bu makineyi daha çok sevmeye başladım.EJ DE89dan bahsediyorum.
bugün ilk kez piankhy hocamın bana gönderdiği crystal jiletleri kullanarak traş oldum.
kıyamıyordum kullanmaya bugün bir deneyeyim dedim ve gerçekten bayıldım. enteresan bir jilet. kesmiyor sanıyorsunuz ama çatır çatır kesiyor ve tahriş yanma çok az ki ben her traşta tahriş yaşıyorum cildimin hassas olması ve hiçbir şekilde olduğum tıraşın yeterli olduğuna inanmamadan dolayı.

Sanırım biraz da makinelerimize filan alışıyoruz, işi öğreniyoruz ondan.

Saygılar
(17/12/2011, Saat: 12:38)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bu makineyi daha çok sevmeye başladım.EJ DE89dan bahsediyorum.
bugün ilk kez piankhy hocamın bana gönderdiği crystal jiletleri kullanarak traş oldum.
kıyamıyordum kullanmaya bugün bir deneyeyim dedim ve gerçekten bayıldım. enteresan bir jilet. kesmiyor sanıyorsunuz ama çatır çatır kesiyor ve tahriş yanma çok az ki ben her traşta tahriş yaşıyorum cildimin hassas olması ve hiçbir şekilde olduğum tıraşın yeterli olduğuna inanmamadan dolayı.

Sanırım biraz da makinelerimize filan alışıyoruz, işi öğreniyoruz ondan.

Saygılar

Valla ben de gün geçtikçe DE89'u çok daha fazla seviyorum. Futur'u bayağı bir zamandır kullanmıyorum. Yaw Papazeriği ben o jiletleri yollayalı bayağı bir zaman oldu. Nasıl dayadın hiç kullanmadan. Kıyın kullanmaya, boşverin Smile Olmadı alırız bir 100 tane daha. Sonuçta çok pahalı bir jilet değil. Ben son, neredeyse 10 tıraştır kullanmıyorum. Zaten yukarıda da yazdığım gibi son 6 tıraş Bolzano, ondan önce de Feather ve Permasharp kullanmıştım.
Az once tras oldum.
Malzemeler:
Irem porsuk firca
arko sabun
Luna makine
Rapira 4 kullanimlik jilet
IHA sap ve arko tras sonrasi krem

3 perde duz trasti. aslinda bir perdede isim bitti ama fircadaki guzelim kopuk bosa gitmesin diye fazladan 2 perde oldum. sakalim 38 saatlikti. Normalde diger makinelerimde rapirayi bir seferden sonra atarim cunku ikinci kullanimda ilk seferdeki konforu alamiyorum ve cekme hissi veriyor ama lunada bu sorun olmuyor. 2. ve 3. perdelerde isi oyuna vurdum Smile haliyle. yuzumu kopuklerken masajin da etkisiyle minik kopuk pamukcuklari havada ucustu. soguk suyla durulandiktan sonra sap kullandim ama yanma hissi yoktu dolayisiyla bir surup gectim tras sonrasi kremi de azicik kullandim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 286,143 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,134 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 15,983 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 176,167 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,165 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,111 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 93,068 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 7,901 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,164 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: