Clubman Pinaud Aftershave
(06/12/2018, Saat: 13:47)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şöyle ki, yurt dısındaki berber tırası tahminim 10-20usd civarıdır. Jonny berberde piyasada en ucuza buldugu 2usd lık pinaud'u surer gecer. Bizde pinaud bulamaz kolonyayı surer gecer. Buraya kadar aynı gozukuyor.

Ama is surada degisiyor, pinaud yine tıras dunyasında bir sekilde bilinen begenilen bir urundur. Kendi berberimiz bizlerin bildigi arko,derby, füme nivea vs. gibi en azından tıras icin uretilmis ucuz bir urun kullanır mı, genelde kullanmaz gider yine o dandik kolonyasını kullanır. Kolonya kullansın peki ama icinden hic mi merak/arastırmak gelmez musteri icin iyi birsey yapayım gecmez, aktardan gliserin alayımda icine 3 damla gliserin koyayım der mi, demez, ama gliserin parasını haftada 2-3 kere ganyana vs yatırır, yani olay aslında para da degil, olay isine saygısı sevgisi yok, yokluktan yapıyoruz dusuncesi vardır, en ufak fırsattını bulsa tasını taragını toplar bırakır, baba meslegi bile olsa.
Ben 2 gün önce berberime cella ve proraso götürdüm. Kendisi düzenli arko kullanıcısı. Bana dediği severim ben böyle değişik şeyleri kendimde eşte dostta deneyim bakalım sonuçlar ne olacak, begenelim yeter ki bize de isteriz bunlardan.
Bugün yarın yanına uğrayıp sonuçları sormayı düşünüyorum. Arkoyu yıllardan beri kullanan biri olarak ne düşünecek acaba..

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
https://www.barbersalon.com/media/catalo...yrum_1.png

Clubman'ın berberler için 1 galonluk bidonları var Smile
Saygılarımla
İmpa Ticaret Pazarlama
Mustafa Gönen

www.extrashaving.com
Benim bir berberim var, (kendisine destek olmak için, yeni açtığı için hep giderim) kolonya istemeyince onu bile sürmez. Her şeyden kısalım da ne olursa olsun mantığı. Bir de tabiki araştırmazlar, işlerine saygıları yok komşularımın söylediği gibi. Artık youtube falan var ellerinin altında. Bir iki video izleseler farkı görecekler. Ama ben hangi videoları izlediklerini çok iyi biliyorum. Angry
İstanbul'da eczanem olduğu zamanlarda işe bakışım her zaman farklı olmuştu. Eczanem İstanbul Hadımköy gişelerinin orada bir köyde idi ( aslında köy bile değil,adresleme sisteminde ' mevki ' diye geçiyordu ). Bölgeyi daha iyi anlatabilmek için söylüyorum, eczanedeki çiçeklerimi köyün keçilerinden zor kurtarıyorduk. Hatta bir keresinde eczaneye giren ineği çıkarmak için iki saat uğraşmıştık ?
Eczaneyi açıp işi öğrendikten sonra kendimce çeşitlilik yapmaya başladım. Kadınlar için ( ve aslında bulunduğum bölge için ) pahalı olan makyaj malzemeleri,bakım kremleri,yine erkekler için tıraş malzemeleri,bakım kremleri getirtip çeşitli günlerde saç ve cilt analizleri vs. yaptırmaya başladım.
Bunları yaptığım zamanda hep kalfamın eleştirisine maruz kaldım. ' Abi bunu burada kimse almaz,bu elde kalır,buraya bunlar fazla,bunun için kimse gelmez vs. ' Ona hep aynı şeyleri söyledim ben de inatla. ' Bu kıyıda köşede kalmış yere medeniyeti biz getirmeliyiz.Biz buranın şartlarına göre hareket etmeyelim,burası bize yani o bölge halkının düşüncesine göre medeniyeti temsil eden eczaneye uyum sağlamalı. Bunun için de bu insanlara daha önce görmedikleri,haberlerinin bile olmadığı şeyleri sunmalıyız. İlk önce biz sunalım ki insanlar da görüp bilgi sahibi olup talep etmeye başlasınlar. Sen bir şey arz etmezsen talep de bekleyemezsin.' demiştim. Nitekim önceleri Arko Klasik Yağlı Krem'den başka bir şey kullanmayan bölge insanlarına, eczaneyi kapattığım 2013 yılında Vichy, La Roche-Posay, Mustella gibi markaların ürünlerini satmaya başlamıştık. İlk Saç ve cilt analizi yaptığımız gün sadece 3 hastamız gelmişken iki sene sonra bu rakam günde 200'lere ulaşmıştı. Bir müddet sonra bölge halkı öyle bir seviyeye geldi ki benden daha önce ismini duymadığım markalar istemeye başladılar, bu sefer onlar beni daha da yenilikler yapmam için zorlamaya başladılar. İlk başlarda çok büyük zararlar etmiştim,ürünlerin çoğu elimde kaldı vs. Ama sonra durum tersine döndü. Berberlerimiz de bu şekilde bir bakış açısına sahip olup müşterileri için fark yaratacak şeyler yapsalar eminim ki işleri çok daha farklı çok daha ileri bir seviyede olacaktır.
Cogito, ergo sum Dodgy
(06/12/2018, Saat: 17:53)crestor Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İstanbul'da eczanem olduğu zamanlarda işe bakışım her zaman farklı olmuştu. Eczanem İstanbul Hadımköy gişelerinin orada bir köyde idi ( aslında köy bile değil,adresleme sisteminde ' mevki ' diye geçiyordu ). Bölgeyi daha iyi anlatabilmek için söylüyorum, eczanedeki çiçeklerimi köyün keçilerinden zor kurtarıyorduk. Hatta bir keresinde eczaneye giren ineği çıkarmak için iki saat uğraşmıştık ?
Eczaneyi açıp işi öğrendikten sonra kendimce çeşitlilik yapmaya başladım. Kadınlar için ( ve aslında bulunduğum bölge için ) pahalı olan makyaj malzemeleri,bakım kremleri,yine erkekler için tıraş malzemeleri,bakım kremleri getirtip çeşitli günlerde saç ve cilt analizleri vs. yaptırmaya başladım.
Bunları yaptığım zamanda hep kalfamın eleştirisine maruz kaldım. ' Abi bunu burada kimse almaz,bu elde kalır,buraya bunlar fazla,bunun için kimse gelmez vs. ' Ona hep aynı şeyleri söyledim ben de inatla. ' Bu kıyıda köşede kalmış yere medeniyeti biz getirmeliyiz.Biz buranın şartlarına göre hareket etmeyelim,burası bize yani o bölge halkının düşüncesine göre medeniyeti temsil eden eczaneye uyum sağlamalı. Bunun için de bu insanlara daha önce görmedikleri,haberlerinin bile olmadığı şeyleri sunmalıyız. İlk önce biz sunalım ki insanlar da görüp bilgi sahibi olup talep etmeye başlasınlar. Sen bir şey arz etmezsen talep de bekleyemezsin.' demiştim. Nitekim önceleri Arko Klasik Yağlı Krem'den başka bir şey kullanmayan bölge insanlarına, eczaneyi kapattığım 2013 yılında Vichy, La Roche-Posay, Mustella gibi markaların ürünlerini satmaya başlamıştık. İlk Saç ve cilt analizi yaptığımız gün sadece 3 hastamız gelmişken iki sene sonra bu rakam günde 200'lere ulaşmıştı. Bir müddet sonra bölge halkı öyle bir seviyeye geldi ki benden daha önce ismini duymadığım markalar istemeye başladılar, bu sefer onlar beni daha da yenilikler yapmam için zorlamaya başladılar. İlk başlarda çok büyük zararlar etmiştim,ürünlerin çoğu elimde kaldı vs. Ama sonra durum tersine döndü. Berberlerimiz de bu şekilde bir bakış açısına sahip olup müşterileri için fark yaratacak şeyler yapsalar eminim ki işleri çok daha farklı çok daha ileri bir seviyede olacaktır.
Elinize sağlık çok güzel bir yazı olmuş. Berberimden mesaj geldi şimdi ürünü kendimde denedim süper güzel yazmış.. Smile

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(06/12/2018, Saat: 17:53)crestor Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İstanbul'da eczanem olduğu zamanlarda işe bakışım her zaman farklı olmuştu. Eczanem İstanbul Hadımköy gişelerinin orada bir köyde idi ( aslında köy bile değil,adresleme sisteminde ' mevki ' diye geçiyordu ). Bölgeyi daha iyi anlatabilmek için söylüyorum, eczanedeki çiçeklerimi köyün keçilerinden zor kurtarıyorduk. Hatta bir keresinde eczaneye giren ineği çıkarmak için iki saat uğraşmıştık ?

Cok guzel bakis acisiyla cok guzel ornekleme. Tebrikler komsum.
Keşke berberlerimiz de işlerini böyle titizlikle yapsa. Müşterilerine daha kaliteli bir hizmet sunmayı isteseler. Hem kendileri çok kazanırlar, hem de müşterileri nitelikli hizmet almış olur. Ama gelin görün ki sorun berberlerimizin bu eğitimi nasıl ve nerede aldıkları ile ne öğrendikleriyle ilgili.

Öncelikle eczane işini yapabilmek için belirli bir mesleki eğitim almak ve diplomaya sahip olmak gerekiyor. Bunları sağlayınca bu işi yapabiliyorsunuz. Zaten alınan eğitimin de belli bir standardı oluşmuştur. Berber olabilmek için de belli eğitim almak gerekiyor, belge almanız şart. Şayet sorun bu eğitimin standartları ile denetimin çok düşük seviyelerde olmasında. Zorunlu ortaöğretimini tamamlayamayanlar bile bu belgeleri çok kolaylıkla alabiliyor. Benim berberim de açıköğretimde ortaöğretimini tamamlıyordu. Prosüdür gereği birtakım asgari şartları yerine getirdiklerinde, sınavı verdiklerinde bu belgeyi rahatlıkla aldıklarını söyledi.

Şimdi Avrupa standartlarında; çıraklık, kalfalık, ustalık eğitimi bu şekilde yapılıp çok kolay yoldan belge veriliyor mu? Sanmıyorum. Sadece bir kağıda sahip olabilmek için göstermelik rutin sınavlar, niteliği düşük müfredatlar...

Böyle bir süreçten geçen bir berber, kendini nasıl geliştirebilir? Ufkunu nasıl artırabilir? Dünyadaki asgari tıraş kültürünü nasıl öğrenebilir? İşte öğrenemediği mesleğinin kültürünü sadece arko ve limon kolonyasından ibaret sanıyor. Bu tıraş kültürü ona yetiyor. Müşterileri de zaten bilmedikleri bir kültürü doğal olarak talep etmiyor. Durum eğitimden, kültürden, sorumluluk ve güvenden ibaret olsa gerek. Bunlar olmayınca sonuç da limon kolonyası olarak karşımıza çıkıyor. Saygılar...
Ekiic2 komşuma katılıyorum. Gecenlerde ara sıra yaptığım gibi mutad üzerine ustura ile bir güzel sinekkaydı sakal tıraşı olmak için gittim. Tıraştan sonra 80 derecelik kolonyayı yüzüme bastı. Sordum abi bunu neden kullanıyorsun ne faydası var dedim. Vallaha bilmiyorum berberliğe başladığımdan beri gördüm yapıyorum dedi. Hakikaten berberlerimiz cok bilincsiz. Bil hassa temizlikten uzak
Temennim bizdeki berberlerin onda birinin Muzaffer Özçelik gibi ufka sahip bir berber olması. Çok mu şey istiyoruz!

https://www.youtube.com/watch?v=DNmEUX9pJeY
Arkadaşlar, Clubman classic olanın alkol oranı hakkında bilgisi olan var mı?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  444 Aftershave Balm onurstyle 74 96,215 10/02/2022, Saat: 13:42
Son Yorum: TheMadcap
  Cella Ailesi Mini İnceleme: Preshave, Aftershave ve Balsam Gentleman 29 15,429 13/11/2021, Saat: 02:11
Son Yorum: Vincent_Lord
  Alkollu aftershave'ler sakal beyazlatir mi? Abus 2 1,904 24/10/2021, Saat: 13:46
Son Yorum: XauPau
  LOREAL MEN EXPERT AFTERSHAVE LOSYON impaticaret 24 21,563 22/10/2021, Saat: 11:29
Son Yorum: marv
  Aftershave Tavsiyesi Nihil79 82 69,153 01/06/2021, Saat: 00:07
  Rosece Aftershave Balm Refreshing hlkkzn 16 7,756 22/04/2020, Saat: 00:29
Son Yorum: kirmizibalik
  Clubman Pinaud Virgin Island Bay Rum 3RD1 6 3,479 18/04/2020, Saat: 22:21
Son Yorum: 3RD1
  Miniso L’Homme Aftershave Tonik MetsGo 4 4,286 03/12/2019, Saat: 18:44
Son Yorum: FearOfATG
  Speick Aftershave.. mckorkmaz 12 22,540 20/10/2019, Saat: 17:18
  Floid Black Aftershave Lotion (Nueva Fragancia) ckeskin 21 17,819 04/09/2019, Saat: 16:12
Son Yorum: Silentsv

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: