Rimei tıraş aleti
Kemealtında satan birini gördüm.
Rimei kullanan arkadaşlara tavsiyem 2 adet kullanılmış yaprak jileti kesici ağızlarından kesip tıraş olacağı jiletin altına koysunlar. Jilet ile koruma barı arasındaki yüksekliği artırarak aleti daha agresif hale getirebilmek mümkün. Üstelik alttaki yükseltiye sağmen oldukça düzgün tutuyor kesici jileti.

Ben 3 tane kesilmiş jilet ile yükselterek denedim, günlük tıraş için yıpratıcı agresifliğe ulaştığını fark ettiğim için 2 jilet ile yükseltmeyi tercih ediyorum. Ama günlük tıraş olmuyorsanız 4 jilet ile bile yükseltmeyi deneyebilirsiniz oldukça yakın bir tıraş verecektir.
Wilkinson sword classic'ten buna geçtim. Bütün noktasal kanamalar, tahrişler gitti. Wilkinson plastik olduğu için çok basıyordum herhalde. Bir de içindeki demir oynuyor gibiydi. Bu alette öyle sorunlar olmuyor.
(27/04/2017, Saat: 18:01)Scorpion Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Rimei kullanan arkadaşlara tavsiyem 2 adet kullanılmış yaprak jileti kesici ağızlarından kesip tıraş olacağı jiletin altına koysunlar. Jilet ile koruma barı arasındaki yüksekliği artırarak aleti daha agresif hale getirebilmek mümkün. Üstelik alttaki yükseltiye sağmen oldukça düzgün tutuyor kesici jileti.

Ben 3 tane kesilmiş jilet ile yükselterek denedim, günlük tıraş için yıpratıcı agresifliğe ulaştığını fark ettiğim için 2 jilet ile yükseltmeyi tercih ediyorum. Ama günlük tıraş olmuyorsanız 4 jilet ile bile yükseltmeyi deneyebilirsiniz oldukça yakın bir tıraş verecektir.

Yaprak jiletin kesici kısmı nasıl kesilebilir?
(28/04/2017, Saat: 15:02)thedeparted Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yaprak jiletin kesici kısmı nasıl kesilebilir?

Makas ile kokaylıkla kesebilirsiniz

Tapatalk kullanarak gönderildi
Bizim kalbimiz hep kırıktır çocuk. Ama, yinede eksik etmeyiz sol cebimizden umudu..

Nazım Hikmet
Bu aleti taraksız kullanmayı deneyen var mı? Ben denedim gerçi sakalım yok denecek kadar azdı dikkat ederek tıraş oldum kanama olmadı ama kızardı biraz. Zaten keserken yoldu sakalımı zorlamak istemedim ben de. Peki bunda böyle oluyorsa ustura neden yolmuyor sakalı? Saçma bir soru olabilir kusura bakmayın.
@bayc

Taragını cıkardıgın icin, jiletin cildine dalmasına korktugundan, makinanın kesme acısını dik tutuyorsun. bu yuzden jiletin keskin ucunu olması gerektigi acıda kullanmıyorsun, o yuzden sakalını yoluyor. Yaptıgınız su anda keskin ucu kullanmak yerine metal tenekeyi yuzunuze surtmek.

Boyle korumasını kestim, taragını cıkardım gibi kelimeler/uygulamalar Turkiye haricinde hicbir insan evladının aklına gelmeyen kullanılmayan uygulamalar. Boyle birsey yok. O makinalar belli bir acıyla, yuzunuze yaslanması esasına gore tasarlanıp uretiliyor.
Lutfen bu tarz uygulamalar yapmayın. Once forumumuzda yeni baslayanlar bolumunu okuyun, karıstırın. Elinizdeki alet nasıl kullanılır, sakal cıkıs yonleri nedir, bastırmamak gibi kavramları vs. iyi okuyun. Elinizdeki aleti iyi kullanmaya basladıktan sonra size yetmezse daha agresif alete gecersiniz, tırnagını kırdım, kanadını kırdım vs. bunlar yanlıs isler.

Not: İlk yorumunuz oldugu icin forumda adettendir, bir tanısma baslıgı acarsanız, diger ziyaretcilerimizle de merhabalasmıs, tanısmıs olursunuz. İleride soracagınız sorular icinde lutfen var olan ilgili konusunu arastırdıktan sonra ilgili konuya sorunuzu sorarsanız simdiki gibi seviniriz.
Saygılar
(01/11/2017, Saat: 20:57)bayc Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu aleti taraksız kullanmayı deneyen var mı? Ben denedim gerçi sakalım yok denecek kadar azdı dikkat ederek tıraş oldum kanama olmadı ama kızardı biraz. Zaten keserken yoldu sakalımı zorlamak istemedim ben de. Peki bunda böyle oluyorsa ustura neden yolmuyor sakalı? Saçma bir soru olabilir kusura bakmayın.

@dikdik_s fazlasıyla açıklamış bende bir iki ekleyeyim .

Bizlerin zamanı gelir saçımız dökülür ve tarağı terk ederiz fakat asla tıraş makinesinin değil. Çeşitli markaların sayfalarına baktığında jel kullan, üç yada beş bıçaklı tırmık kullan harika tıraş olursun der. Bizim tıraşımız, saatimiz ve kalemimiz imzamız.
@dikdik_s arkadaşımızın bahsettiği gibi daha agresif aletler deneyebilirsiniz. Fakat tarak çıkarayım şipşak tıraş olayım Smile her imzayı attığımızda düşündüğümüz kadar düşünmemiz gereken bir iş tıraşımız. Neden? O bizim bir imzamız.

Bu benim bakış açım size eleştirim falan değil öyle anlamayın .

Sağlıcakla,
Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar. Aleti aldığım abi tarağı çıkarıp da deneyebilirsin dedi ben de merak edip denedim hepsi bu.
Bir de dikkatimi çeken yeni üye olan birisi ne zaman birşey sorsa hemen forumu okuyun ilgili konuyu okuyun diye uyarıda bulunuyor. Forumu bayadır takip ediyorum. Rimei aletinin tarağını çıkarıp deneyen var mı sorusunu nereye sorabilirdim ben de bilmiyorum. Bir de bu benim ilk yorumum değil hesabıma giriş yapamadım garip bir şekilde aynı kullanıcı adıyla üye oldum. Zaten her seferinde herkesin cildi farklıdır alet, sabun veya fırça kişiye göre değişir diyorsunuz. O halde suratımı kazıya kazıya kendim bir şekilde öğrensem daha iyi olacak. Olmazsa kartuşlara geri dönerim yapacak bir şey yok. Ülkemizde bilgisi olan insanlar bir şekilde bilmeyenleri küçük görüyor malesef iş hayatımda da sıkça karşılaşıyorum. Her neyse çok uzattım kusura bakmayın hepinize iyi forumlar diliyorum iyi akşamlar.
@bayc
Dostum siz dogrusunu yapmıssınız zaten konusunda soru sormussunuz. Hic sıkıntı yok tesekkur ederiz. Ben ilk yorum oldugunu gorunce sadece uyarı maksadıyla soyledim.
Aynı sorular tekrar tekrar konu olarak acılınca, konu kirliligi oluyor onu onleme amaclı soyledim. Tesekkurler Saygılar.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Wilkinson Sword Classic Traş Aleti BigHillMe 721 871,675 24/04/2023, Saat: 04:46
Son Yorum: BAYsubjeckt
  tima tıraş makinası srwann 19 27,635 19/07/2022, Saat: 16:33
Son Yorum: muhendisbey
  ORAK Lüks tıraş makinesi retrojunkie 95 147,573 14/07/2022, Saat: 16:32
Son Yorum: Murat62
  Yuma ve Orak Tıraş Makinelerinin Karşılaştırması Tony Soprano 30 13,668 29/05/2022, Saat: 22:09
Son Yorum: Johny White
  Kartuşlu Tıraş Bıçaklarının Tutulma Nedenleri erdoganzi 36 27,699 11/11/2021, Saat: 20:21
Son Yorum: taka
  (YENİ)YUMA Tıraş Makinesi jegal 33 25,355 06/02/2021, Saat: 15:11
Son Yorum: saintdumas
  QSHAVE Ayarlanabilir tıraş aleti Devil67 178 113,935 04/02/2021, Saat: 14:20
Son Yorum: hasanandnexus
  Shark Long Handle Tıraş Aleti edward 2 3,703 10/01/2021, Saat: 15:13
Son Yorum: hasanandnexus
  Şıkbay plastik tıraş aleti BigHillMe 19 41,248 23/12/2020, Saat: 18:38
Son Yorum: saintdumas
  Weishi 9306 TTO Tıraş Aleti ulkerhan 35 42,958 17/09/2020, Saat: 20:31
Son Yorum: marv

Hızlı Menü: