Da vinci uomo
@muntazaman esasen domuz kılının yapısı gereği pek omurgası olduğu söylenemez. Domuz kılı fırçalarda omurga etkisi iki şekilde yaratılabilir. 1) Loft kısa tutulursa , 2) Glue Bump diye tabir edilen epoksi-tutkal- zamk - inşaat harcı Big Grin ( yerli fırçalarda bol örneği bulunur ) fazla kullanılır ve düğümün en az üç de birlik kısmını kaplarsa o zaman o etkiyi hissederiz. Yapay bir etki olmasına karşın keyif verir. Porsuk da kıl türü , yapısı ve yoğunluk doğrudan masaja etki eden faktörlerdir. Omega' yla Semogue arasında ki en bariz fark kılların ağartılma düzeyinden kaynaklanmaktadır. Omega daha az işlemden geçmiş , daha doğal kıllar kullanır .bizim yerli Jaguarlar' la hemen hemen aynı kalitededir. Bahsettiğiniz Owners Club fırçanın pamuk gibi uçları var.. Bu fark ağartmadan kaynaklanır. Yüzde ki hissiyatı domuz kılı fırçalar arasında en iyi hissiyata sahip fırçadır bence. Owners Club için konuşuyorum. Dezavantajı köpük yutma ve sabun kaldırmada kendini gösterir. Bu durum 830 da vs daha fazladır. Bu noktada da Omega ' lar daha başarılıdır. Omega' yla daha kısa sürede , daha hacimli ve daha çok köpük yapmak kolaydır. Bu yüzden berber işidir. Berberler kullanır. Semogue daha fazla yükleme , daha çok emek isteyecektir. Benim de en sevdiğim domuz kılı fırçadır. 2 tane geçti elimden. Satarken üzülmüştüm Big Grin ancak neyzen- akademisyen sevdiğimiz bir abimize gitmişti. Yabancıya gitmedi en azından Smile
(17/09/2020, Saat: 18:02)kaanayhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Satarken üzülmüştüm Big Grin ancak neyzen- akademisyen sevdiğimiz bir abimize gitmişti. Yabancıya gitmedi en azından Smile

no commentBig Grin

bu arada nayii nickli üyemidir hocam bahse konu akademisyen.
(17/09/2020, Saat: 18:02)kaanayhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @muntazaman esasen domuz kılının yapısı gereği pek omurgası olduğu söylenemez. Domuz kılı fırçalarda omurga etkisi iki şekilde yaratılabilir. 1) Loft kısa tutulursa , 2) Glue Bump diye tabir edilen epoksi-tutkal- zamk - inşaat harcı Big Grin ( yerli fırçalarda bol örneği bulunur ) fazla kullanılır ve düğümün en az üç de birlik kısmını kaplarsa o zaman o etkiyi hissederiz. Yapay bir etki olmasına karşın keyif verir. Porsuk da kıl türü , yapısı ve yoğunluk doğrudan masaja etki eden faktörlerdir. Omega' yla Semogue arasında ki en bariz fark kılların ağartılma düzeyinden kaynaklanmaktadır. Omega daha az işlemden geçmiş , daha doğal kıllar kullanır .bizim yerli Jaguarlar' la hemen hemen aynı kalitededir. Bahsettiğiniz Owners Club fırçanın pamuk gibi uçları var.. Bu fark ağartmadan kaynaklanır. Yüzde ki hissiyatı domuz kılı fırçalar arasında en iyi hissiyata sahip fırçadır bence. Owners Club için konuşuyorum. Dezavantajı köpük yutma ve sabun kaldırmada kendini gösterir. Bu durum 830 da vs daha fazladır. Bu noktada da Omega ' lar daha başarılıdır. Omega' yla daha kısa sürede , daha hacimli ve daha çok köpük yapmak kolaydır. Bu yüzden berber işidir. Berberler kullanır. Semogue daha fazla yükleme , daha çok emek isteyecektir. Benim de en sevdiğim domuz kılı fırçadır. 2 tane geçti elimden. Satarken üzülmüştüm Big Grin ancak neyzen- akademisyen sevdiğimiz bir abimize gitmişti. Yabancıya gitmedi en azından Smile

Dediklerinize kısmen katılıyorum. Bu arada yaklaşık 1 haftadır Zenith 27x55 fırçayı deneyimliyorum. Kıllar Semogue ile omega arasında. Ama omurga mükemmel. Fırça asla açılmıyor. Belki 15 20 kere kullanıldığı için olabilir. Break in tamamlanmış olsa bile yine de omurgasından bir şey kaybetmeyevek bir fırça olacak.

Katılmadığım kısım sabun kaldırma olayı. Fast food tıraş kültürüne göre geleneksel tıraşa zaten hatırı sayılır bir zaman harcıyoruz. En köpürmez sabun olan MWF ile tam break in olmış SOC kullanırken bile sabun kaldırma köpük yapma sorunu yaşamadım. Öncesinde ılık suda bekletme bile yapmadım.

Paylaşılan bilgi azalır.
@muntazaman sabun kaldırmaz , köpük yapmaz demedim. Sadece kıl yapısı gereği Omega , Jaguar o işi daha hızlı yapıyor Semogue ‘a göre. Bu durum da kılların ağartılma farklılığı ve kıl türünden kaynaklanıyor. Üç sene kadar severek kullandım kendisini, hala tadı damağımdadır.

@"İsmetaltan" hayır , nayii yle tanışmadık sanırım. Bülent Koyuncu beye göndermiştim. Big Grin
(17/09/2020, Saat: 18:22)kaanayhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @muntazaman sabun kaldırmaz , köpük yapmaz demedim. Sadece kıl yapısı gereği Omega , Jaguar o işi daha hızlı yapıyor Semogue ‘a göre. Bu durum da kılların ağartılma farklılığı ve kıl türünden kaynaklanıyor. Üç sene kadar severek kullandım kendisini, hala tadı damağımdadır.

Sabun kaldırmaz köpük yapmaz dediniz demiyorum zaten. Sizin de dediğiniz gibi çok az daha emek istiyor ki geleneksel tıraşa ayırdığımız zamana göre devede kulak bence bu.

Paylaşılan bilgi azalır.
(17/09/2020, Saat: 18:22)kaanayhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @muntazaman sabun kaldırmaz , köpük yapmaz demedim. Sadece kıl yapısı gereği Omega , Jaguar o işi daha hızlı yapıyor Semogue ‘a göre. Bu durum da kılların ağartılma farklılığı ve kıl türünden kaynaklanıyor. Üç sene kadar severek kullandım kendisini, hala tadı damağımdadır.

@"İsmetaltan"  hayır , nayii yle tanışmadık sanırım. Bülent Koyuncu beye göndermiştim. Big Grin

ney  konusu ile ilgilendiğindendi benim ki tahmindi ve tek domuz fırçam semoque soc du kısa süre kullanmışlığım var artık sadece sapı kaldı ama nasıl bir köpük yutmadır, köpük yapıyo yapmasınada üç tıraşlık sabun kremde lavaboya akıyo tıraş sonrası.

not: abartı anlamı kuvvetlendirir. Big Grin

@muntazaman hocam mwf ile kullanmadım ama köpük yapmada iyiydi hatırımda kalan,( soc kullanımımdan) bitmeyen sabunlar için çözüm budur kesinlikle.
Ben de 294 modelini sabırsızlıkla bekliyorum. İnşallah haftaya bende

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: