ORAK Lüks tıraş makinesi
(07/11/2012, Saat: 14:03)psycho Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(07/11/2012, Saat: 12:11)kumuca Adlı Kullanıcıdan Alıntı: arkadaşlar ben 3 parçalı olan traş makinasından aldım kromlu olandan makinayı çok sevdim o paraya o performans gerçekten mükemmel. Firmanın bu parçalı ürünün yeni model olması kaliteyi arttırmış... firma yetkililerini aradım makina ile bilgi aldım .. özkan bey kendilerininde özel bir makina üretmeyi planladıklarını mühle ve edwin jagger gibi firmaların ürünlerini incelediklerini söyledi .. orak metal olarak inanıyorum ki özel bir ürün yaparlar... haydi hayırlı traşlar....

Kaplama kalitesi de iscilik de vasatın üstünde. Ben de beğeniyorum bu makinayı. Ama yine de Ej veya Merkur den sonra oyuncak gibi geliyor. Şöyle biraz etli butlu bi makina yapsalar ben alirim ama mesele piyasadaki talebin az olması ve ucuza yönelik olması. Umarım yakın zamanda böyle bir ürün sürerler piyasaya. Taniyorsaniz forumumuza da davet edin bi çayımızı icsinler. Big Grin

de işte, forumda merkur' ün işçiliği için öyle yorumlar yapılıyor ki bilmeyen biri orak misali bir şey zannedecek. Büyüteç altında çapak incelemeye gerek yok. Ona bakarsak sağlam el yapımı usturaların hepsinin orasında burasında simetri kusurları vardır. Ama bu tokluklarını ve genel kalitelerini değiştirmez. Sayenizde merkur avukatı gibi oldum olaya yeni giren arkadaşların yanlış algılamaması için. Ama olsun ben insanlar güzel şeylere sahip olsunlar istiyorum... İnsanlar mutlu olsun istiyorum..
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Hiç sorma lord sanırsın merkur teneke üretiyor. Oysa ben 11C den gayet memnunum, futur da yolda. Merkur forever.
(07/11/2012, Saat: 08:12)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hoşgeldin
WS'i metroda daha rahat bulursun.
yüzdeki yanma normaldir. tıraş kolonyası mı kullandığın yoksa el kolonyası mı?
Saygılarımla

(07/11/2012, Saat: 11:41)psycho Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(07/11/2012, Saat: 02:41)AsiT_59 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: selam arkadaşlar,öncelikle paylaşmış oldugunuz bilgiler için çok çok teşekkür ediyorum. yaklaşık 1-2 ay önce kullandığım fusionun kartuşları bitti ve hep isterdim çocukluğumda tıraş olurken izlediğim babam gibi tıraş olmak. F**** jel falan tahrişlerinden bıkmıştım internette geleneksel tıraşı araştırırken bu foruma rastladım her konunuzu okudum ve istanbula ne zaman yolum duserse tahtakaleden bir ws makine alıcam ama şimdilik buralarda bir hırdavatçıda buldugum orak marka makine ve pembe rapira jilet 3 liraya aldığım lider marka fırça ve arko sabunla geleneksel tıraşa başladım bu ekipmanı 1 aydır kullanıyorum haftada 2 kere tıraş olurum sakallarım çok sert değil rapira 3 tıraş kullanıyorum.ilk tıraşlarım bastırdığımdan çok tahrişli geçti ama artık heralde elim alıştı ne bir kanama ne bir tahriş olmuyor fakat forumda okuyorum bazı arkadaşlar kolonya surduklerinde yuzleri yanmıyormuş yaşım 22 ve 5 yıldır tıraş olurum ne zaman tıraş olsam yuzume tıraş sonrası kolonya yakıyo tahriş olmasa bile berberde bile oluyor. Sizce sorun makinede mi? En yakın zamanda istanbula gittiğimde rimei veya ws alcam ve daha tecrubelenince muhle r89 almayı dusunuyorum herkese çok çok teşekkür ediyorum
Saygılar ..

Hayırlı tıraşlar Smile

Alkol oranı düşük (derecesi düşük) kolonya ya da alkol oranı daha da düşük splash tarzı ürünler kullanmayı deneyebilirsiniz. Ben normal kolonya ile ilk sürüşte hafif yanma harici rahatsızlık duymuyorum. Orak makina yuma benzeri olan ise biraz agresiftir, yok siyah plastik sapli olan ise bilmiyorum. DE89 veya R89 için tecrübe çok gerekli değil, kolayca eliniz alisacaktir.

Hoşbulduk
WS'i tekirdağda yaşadığımdan burdada metro market bulunmadığından artık istanbula yolum düştüğünde tahtakaleye gidebilirsem almayı düşünüyorum. Yanmayı bende normal olarak görüyordum fakat forumdaki konularda hiç olmayan arkadaşları görünce acaba ne yapsam olmaz gibi bir duruma kapıldım. Tıraş sonrası Arko cool kolonya kullanıyorum. orak makine bendede yuma tarzı olan 3 parçalı model.Aslında makineden memnunum fakat daha güzel makineler kullanmak istiyorum şimdilik bir WS makine veya rimei denemek istiyorum sonrasında mühle r89 almayı düşünüyorum.Tecrübelerinizi paylaştığınız için forumdaki tüm arkadaşlara teşekkürler
Saygılarımla
(07/11/2012, Saat: 12:11)kumuca Adlı Kullanıcıdan Alıntı: arkadaşlar ben 3 parçalı olan traş makinasından aldım kromlu olandan makinayı çok sevdim o paraya o performans gerçekten mükemmel. Firmanın bu parçalı ürünün yeni model olması kaliteyi arttırmış... firma yetkililerini aradım makina ile bilgi aldım .. özkan bey kendilerininde özel bir makina üretmeyi planladıklarını mühle ve edwin jagger gibi firmaların ürünlerini incelediklerini söyledi .. orak metal olarak inanıyorum ki özel bir ürün yaparlar... haydi hayırlı traşlar....

Kaplama kalitesi de iscilik de vasatın üstünde. Ben de beğeniyorum bu makinayı. Ama yine de Ej veya Merkur den sonra oyuncak gibi geliyor. Şöyle biraz etli butlu bi makina yapsalar ben alirim ama mesele piyasadaki talebin az olması ve ucuza yönelik olması. Umarım yakın zamanda böyle bir ürün sürerler piyasaya. Taniyorsaniz forumumuza da davet edin bi çayımızı icsinler. Big Grin
Kendilerine sizin eleştirinizi ilettim benden piyasada tutulan makina nedir diye sordular mühle r89 ve e.j de89 önerdim ... İnşallah sözde kalmaz çünkü firma yetkilileri çok ilgili davrandılar..
Mühle r 89
Rossmann isana man
EJ sandalwood soup
(07/11/2012, Saat: 22:15)kumuca Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Kendilerine sizin eleştirinizi ilettim benden piyasada tutulan makina nedir diye sordular mühle r89 ve e.j de89 önerdim ... İnşallah sözde kalmaz çünkü firma yetkilileri çok ilgili davrandılar..

İlgili olmuş olsalar bile kimse umutlu olmasın. Bugün türkiye şartlarında merkur klasmanında bir makine yapmak 50-60 liradan aşağıya mümkün değil. O fiyatlar bile çok çok zor çünkü üretim kapasitesi düşük olacak.

İkinci olarak ülkede tıraşa bakış açısı, kafa yapısı, bilgi birikimini düşündüğümüzde böyle eski yapılı bir türk malı tıraş makinesine kaç kişi bu fiyatları verecektir o da şüpheli. Ben hiç zannetmiyorum ki orak makinasını üreten üreticiler bu riskleri kabullenip de kaliteli ve üreitm maliyeti yüksek bir makine yapsınlar. Kime satacaklar ki, kaç kişiye satacaklar ki kar marjını düşük tutup riskine hareket etsinler? Bu elini taşın altına koymak değil direk kamyonun altına yatmak olur bu şartlarda..

Evet, olsa güzel olurdu ama şimdiye kadar gördüğümüz üzere boş hayeller kurmaya gerek yok. Herkes kolayına, kısa yoldan çabuk para kazandırana yöneliyor çünkü ülke şartları ne tüketici için, ne de üretici için başkasına izin veriyor. Yönetenler utansın diyeceğim ama utanma duyguları yok onların.

Yine de en azından sedeften bir cool cut kalitesinde ustura beklerdim..
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
TTO olarak da feather popular, parker onerseydiniz Smile
Bilgisayarım ingilizce klavye ve dil düzeninde olduğu için bilgisayardan yazdığım yorumlarda türkçe karakter kullanamıyorum. Yarattığım rahatsızlıktan dolayı özür dilerim.
Çat diye bi anda merkur, ej, muhle gibi üretim yapmalarını beklememek lazım zaten. Ama en azından Sapı dolu malzemeden ağır, kafayı da birazcık daha kalın yapmak fiyatı 30 kat arttırmamalı diye düşünüyorum. Estetik de çok mühim değil. İşini görsün yeter. 10 - 15 liraya satılsa tadından yenmez.
(07/11/2012, Saat: 16:31)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

de işte, forumda merkur' ün işçiliği için öyle yorumlar yapılıyor ki bilmeyen biri orak misali bir şey zannedecek. Büyüteç altında çapak incelemeye gerek yok. Ona bakarsak sağlam el yapımı usturaların hepsinin orasında burasında simetri kusurları vardır. Ama bu tokluklarını ve genel kalitelerini değiştirmez. Sayenizde merkur avukatı gibi oldum olaya yeni giren arkadaşların yanlış algılamaması için. Ama olsun ben insanlar güzel şeylere sahip olsunlar istiyorum... İnsanlar mutlu olsun istiyorum..

Bendeki EJ'lerden birini yere düşürdüm sap kısmı hafifçe içine göçtü. Sapın içi boş ama makine ağır ve düşünce kolaylıkla eziliyor içeri doğru göçüyor. Bu ağırlık yüzünden kolayca ezildiğini düşünüyorum. Buna dayanarak kalite kötü diyemem mesela kendi hatam düşürmemem gerekirdi ama başka bir aleti yere düşürseydim acaba oda böyle kolaylıkla ezilirmiydi?
Yahu ingiliz Triumph'tan başka neyi iyi yapmiş ki Big Grin
arkadaşlar söylediklerinize katılıyorum ama dünya klasmanında bizimde üretimimiz olan bir ürün olması çok hoş olabilir diye düşünüyorum. Jaguar ve deby dışında yanılmıyorsam çokta fazla bir ürünümüz yok . Belki hayal bu ama ben aklımdan geçenleri paylaştım . Unutmayın hayaller olmadan , gerçeklere dokunamazsınız. eğer sizinde önerileriniz olursa , firmaların web sitelerinden telefonlarına ulaşıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.
Mühle r 89
Rossmann isana man
EJ sandalwood soup

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YUMA traş makinesi papazerigi 481 392,071 28/04/2023, Saat: 03:46
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Rimei tıraş aleti BigHillMe 700 807,207 18/04/2023, Saat: 21:10
Son Yorum: Kaptan
  tima tıraş makinası srwann 19 27,634 19/07/2022, Saat: 16:33
Son Yorum: muhendisbey
  Yuma ve Orak Tıraş Makinelerinin Karşılaştırması Tony Soprano 30 13,667 29/05/2022, Saat: 22:09
Son Yorum: Johny White
  Kartuşlu Tıraş Bıçaklarının Tutulma Nedenleri erdoganzi 36 27,699 11/11/2021, Saat: 20:21
Son Yorum: taka
  (YENİ)YUMA Tıraş Makinesi jegal 33 25,353 06/02/2021, Saat: 15:11
Son Yorum: saintdumas
  QSHAVE Ayarlanabilir tıraş aleti Devil67 178 113,931 04/02/2021, Saat: 14:20
Son Yorum: hasanandnexus
  Shark Long Handle Tıraş Aleti edward 2 3,703 10/01/2021, Saat: 15:13
Son Yorum: hasanandnexus
  Şıkbay plastik tıraş aleti BigHillMe 19 41,246 23/12/2020, Saat: 18:38
Son Yorum: saintdumas
  Weishi 9306 TTO Tıraş Aleti ulkerhan 35 42,957 17/09/2020, Saat: 20:31
Son Yorum: marv

Hızlı Menü: